Radosnych świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w gronie rodzinnym
oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku!


[źródło]

 

III TYDZIEŃ

Tematyka tygodnia: Co przynosi zima

 

Miniony tydzień rozpoczęliśmy od DNIA GUZIKA, podczas którego guzik był bohaterem każdej zabawy,  ćwiczenia, jak i pracy plastycznej. Klasyfikowaliśmy guziki według określonej cechy, czy szukaliśmy pary swojego guzika. Następne dni upłynęły Nam w zimowej atmosferze... wybieraliśmy odpowiednie ubrania na zimową pogodę, słuchaliśmy zimowego opowiadania, a także bawiliśmy się w zimową zabawę, jaką były "Bałwanki", czyli Zimowe ćwiczenia w podskokach . Podczas zajęć staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie "Jaki jest śnieg?", w próbie odpowiedzi na to pytanie pomagał nam zmysł dotyku i wzroku.  

Cały tydzień spotykaliśmy się z żuczkami - Baby Beetles, z którymi razem uczyliśmy się angielskiego.  

 

 

II TYDZIEŃ

Tematyka tygodnia: Tutaj rosły paprocie II

 

Podczas minionego tygodnia bardzo dużo się działo... Tydzień zaczęliśmy od spotkania z górnikiem podczas wspólnego świętowania BARBÓRKI. Po tym spotkaniu jak i minionym tygodniu wiemy skąd się wziął węgiel pod ziemią a także poznaliśmy jego cechy fizyczne. 
We wtorek czekała nas niespodzianka - odwiedził nas MIKOŁAJ! Przywitaliśmy go z wielką radością a on podarował nam piękne prezenty. W tym tygodniu ponownie przenieśliśmy się do krainy dinozaurów, utrwaliliśmy nazwy gatunków niektórych dinozaurów, próbowaliśmy klasyfikować figurki według rozmiaru. Mieliśmy wiele okazji aby pobudzić naszą wyobraźnie podczas różnych zabaw dydaktycznych, dinozaury również towarzyszyły nam podczas wielu zabaw ruchowych. 
Dzieci poznały w tym tygodniu cztery żuczki: Zoom, Ring Ring, Splish Splash i Tick Tock, czyli Baby Beetles z programu "Dwujęzyczne Dzieci".


I TYDZIEŃ

Tematyka tygodnia: Tutaj rosły paprocie 

 

W minionym tygodniu dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej na temat pracy górnika, a także jak wygląda kopalnia. Mogły także zapoznać się z właściwościami węgla. Dzieci rozwijały swoje umiejętności konstrukcyjne poprzez układanie wagoników z różnego rodzaju klocków, a także próbowały porównywać ich długość. W tym tygodniu wybraliśmy się również w podróż do... Krainy Dinozaurów, podczas której dzieci mogły zapoznać się z różnymi gatunkami dinozaurów. W tym tygodniu dzieci również przygotowywały się do Barbórki ćwicząc śląskie tańce i piosenki, takie jak: "Grozik", "Nie chcę cię, nie chcę cię", "Owczareczek".  Za niedługo miał przyjść Mikołaj, więc także na jego przyjście małymi krokami się przygotowywaliśmy. 
Podczas tego tygodnia świętowaliśmy ANDRZEJKI, był to dzień pełen wróżb i magii... A na koniec tygodnia spotkaliśmy się z panem Mateuszem, który opowiedział nam legendy o Skarbniku zamieszkującym kopalnie.