Tydzień IV     

Tematyka tygodnia: Zabawy tu i tam.

Za nami tydzień pełen zabaw ruchowych. Uczyliśmy się jak należy dbać o zabawki, poszerzaliśmy umiejętności komunikacyjne, rozwijaliśmy koordynację wzrokowo - ruchową. Dzieci wdrażały się do udziału we wspólnych zabawach zespołowych. Poprzez liczne zabawy ruchowe ze śpiewem, dzieci doskonaliły poczucie rytmu. Nie zabrakło dni specjalnych, tym razem był to dzień dinozaura, poznaliśmy czasy, w których żyły dinozaury, nazwy dinozaurów, wykonaliśmy pracę plastyczną "dinozaur". 

                    

                                        Tydzień III

Tematyka tygodnia: Jestem aktorem.

 

W minionym tygodniu rozwijaliśmy mowę, pamięć, wyobraźnię. Dzieci nabywały umiejętność odgrywania różnych ról, zapoznały się z pracą aktora. Zostały dzieciom przybliżone  śląskie tradycje -  szkubaczki, czyli darcie pierza. Odwiedzili nas goście - tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", przybliżyli nam swoją pracę, zapoznali z tańcami narodowymi i zaprosili do wspólnych tańców.

 

 

                                        Tydzień II

Tematyka tygodnia: Moja rodzina

To był tydzień pełen wrażeń. Dzieci uczyły się nazywać poszczególnych członków swojej rodziny.  Odbyła się również dyskoteka i zabawy walentynkowe, tańcom nie było końca. Obchodziliśmy "dzień pączka", oczywiście na podwieczorek wcinaliśmy przepyszne pączki usmażone przez nasze Panie kucharki.  Dzieci wykonały pracę plastyczną "Mój dom", przypominając sobie figury geometryczne. W piątek obchodziliśmy "dzień kota", całe przedszkole zamieniło się w koty, Panie i dzieci przebrały się za kotki, zorganizowaliśmy liczne zabawy muzyczne i świetnie się bawiliśmy. 

 

                                                                                       

                Tydzień I

Tematyka tygodnia: Dzień Babci i Dziadka.

Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do występu dla Naszych ukochanych babć i dziadków, uczyliśmy się wierszy oraz piosenek i tańców. Kształtowaliśmy swobodne wypowiedzi na dane tematy. Wykonaliśmy zaproszenia na uroczystość dnia babci i dziadka. Bawiliśmy się w liczne zabawy ruchowe ze śpiewem. W czwartek odbyła się długo wyczekiwana uroczystość w przedszkolu i przybyli na nasz występ goście: babcie i dziadkowie. Natomiast w piątek był Dzień numeru alarmowego 112, dowiedzieliśmy się w jakich sytuacjach powinniśmy zadzwonić pod ten numer i jak się zachować podczas rozmowy z dyspozytorem. Nauczyliśmy się piosenki o numerze 112 oraz wykonaliśmy pracę plastyczną przy użyciu plasteliny.