W piątek (29.102021 r.) w naszym Przedszkolu wielkie zamieszanie bo... "Gyburstag Bani i Marekwi", czyli Urodziny Dyni i Marchewki :).
 
Tym wydarzeniem w naszej placówce rozpoczęła się innowacja pedagogiczna  pt.: "Z Hałabałom rajzujymy i śląski region poznajymy." Celem innowacji jest przybliżenie regionu w którym mieszkamy, jego tradycji, obrzędów oraz gwary śląskiej.
 
Tego dnia Bania i Marekwia  zaprosiły wszystkich Przedszkolaków na przedszkolny ogród do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Początkowo Bania i Marekwia weszły do każdej z sal się przywitać, opowiedzieć kilka słów o sobie, a następnie zaprosiły dzieci do zabawy w ogrodzie. A tam... Wspólne odśpiewanie 100 lat, zabawy sprawnościowe: toczenie dyń, slalom dyniowy, podawanie dyń, zajęcze skoki, sztafeta marchewkowa. Ponadto dzieci, wykonały wspólną pracę plastyczną: dynię i marchewkę.
 
Dzieci dzisiaj zapamiętały, że:
GYBURSTAG TO URODZINY,
BANIA TO DYNIA,
MAREKWIA TO MARCHEW,
GYSZYNK TO PREZENT
RAJZOWAĆ TO ODWIEDZAĆ, PODRÓŻOWAĆ.
 
Dziś w naszym przedszkolu dominował kolor pomarańczowy. A także potrawy z tych warzyw: sok marchewkowy, zupa dyniowa, kompot dyniowy, a na deser pyszne marchewkowe babeczki.
Dziękujemy WSZYSTKIM i KAŻDEMU Z OSOBNA ZA ZAANGAŻOWANIE
Bania (p. Monia) i Marekwia (p. Madzia)
 

 

Nasze przedszkole bierze udział w wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej, pt.: "Wirusoochrona".

 - kliknij w obrazek i dowiedz się więcej :)

"Wirusoochrona" w twórczości plastycznej najstarszych przedszkolaków:

Jagódki:

Jaskółki:

Jarzębinki:

 

Pamiętajcie o myciu rąk! To najskuteczniejsza brań w walce z wirusami i bakteriami. Zaśpiewajcie razem z nami:

- kliknij w obrazek :)

 

W związku z tym, że "Dzień Drzewa" wypada w niedzielę 10.10.2021 r., to już 08.10.2021 r. obchodziliśmy ten niezwykle ważny dzień. Każda z grup stworzyła naturalną płaskorzeźbę drzewa. Wszystko po to, aby zaapelować do nas dorosłych, że: "Dzieci potrzebują drzew. Miasto, w  którym żyjemy potrzebuje drzew".

Z okazji "Sprzątania Świata" w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny, pt.: "Hałabała cieszy się - kiedy wokół czysto jest" SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021. W piątek 08.10.2021 r. zostały rozdane nagrody. Wszystkim małym artystom gratulujemy kreatywności i zaangażowania we  wspólne promowanie dbania o naszą planetę. Poniżej przedstawiamy galerię prac konkursowych:

1 października to Międzynarodowy Dzień Lekarza. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola przygotowały kartki wdzięczności dla lekarzy. Mamy nadzieję, że nasze artystyczne pozdrowienia będą dla lekarzy miłą niespodzianką. W ten sposób chcieliśmy podziękować za trud ich pracy i wielkie serca: Jeżyki, Jabłuszka, Jagódki, Jaskółki, Jarzębinki oraz Krasnal Hałabała.