TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: Czas na wakacje! Czym podróżujemy?

Niektórzy z nas tuż po uroczystym Zakończeniu Przedszkola wyjechali na wakacje. Została nas garstka. Mimo to dobrze się razem bawiliśmy :) Zastanawialiśmy się nad środkami lokomocji, którymi możemy wyjechać na wakacje. Najbardziej zafascynowała nas podróż balonem i w związku z tym wykonaliśmy całe mnóstwo kolorowych balonów, którymi przyozdobiliśmy przedszkole:)

We wtorek odbył się II Hałabałowy Mundial w przedszkolu. Uwielbiamy grać w piłkę nożną więc ten dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Tego samego dnia odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i opowiedziały nam o Neciu. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, w jakie grać gry i jakie oglądać programy, filmy, bajki. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy za odwiedziny:)

Żegnamy Was Kochani! Życzymy powodzenia w szkole i mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać i czasem odwiedzać;) Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci:*

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Smaki lata.

Uwielbiamy jeść owoce. Truskawki, boróweczki, arbuzy, banany i jabłuszka mniam, mniam, mniam:) Czasem nasze panie żartują, że najszczęśliwsi byśmy byli, gdyby panie kucharki podawały nam na śniadania, obiady i podwieczorki OWOCE ;) I chyba coś w tym jest! ;)

W poniedziałek w czasie RAJZY na wakacje powitaliśmy LATO! :)

W piątek najpierw podziękowaliśmy za wspólne lata spędzone w przedszkolu wszystkim pracownikom przedszkola, a potem na uroczystym Zakończeniu Przedszkola, na którym byli obecni nasi rodzice, otrzymaliśmy dyplomy ukończenia przedszkola. To był bardzo wzruszający dzień... Żal nam opuszczać nasze ukochane przedszkole... Wiemy jednak, że gdzieś tam już ktoś nowy na nas czeka, i że to z pewnością będzie równie cudowny okres jak  spędzony tu z Hałabałą i naszymi kochanymi paniami:)

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Wiem co jem, dlatego jestem zdrowy.

Już od najmłodszych lat staramy się zwracać dzieciom uwagę na to, co powinny jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i dlatego właśnie nasze przedszkole bierze udział w sanepidowskim programie "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Dodatkowo naszym priorytetem jest codzienna aktywność fizyczna. A w minionym tygodniu tę aktywność rozwijaliśmy na Turnieju Piłki Nożnej, gdzie nasza drużyna zajęła II miejsce i na Spartakiadzie zdrowia organizowanej przez SP nr 58, gdzie zajęliśmy I miejsce. Brawo Kochane Jarzębinki! Duma nas rozpiera!:*:*:*

Było coś dla ciała, ale o duchu też pamiętamy ;) W piątek wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #czytanienapolanie. Jarzębinki wraz z dziećmi z innych grup wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia mówi dzień dobry" oraz wiersza "Słoń Trąbalski". Na koniec czytania dzieci mogły wybrać sobie z naszego WYMIENIALNIKA książeczkę i zabrać ją do domu -"Uwolnić" ją z półeczki.

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Muzyka wokół nas.

MUZYKA w przedszkolu jest wszechobecna i towarzyszy nam każdego dnia. Nie wyobrażamy sobie dnia bez gimnastyki przy muzyce, muzycznego powitania,  wspólnego śpiewania piosenki tygodnia czy wygibasów przy naszych ulubionych piosenkach. Muzyka to też dźwięki przyrody w naszym ogrodzie albo wirtualny koncert w filharmonii. Muzyka to przyjemność i relaks po intensywnym czasie przygotowań przedstawienia na Dzień Mamy i Taty :)

W minionym tygodniu oprócz odpoczynku po trudach pracy w poprzednich tygodniach wykonaliśmy ostatnie zadanie Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania o tym jak się napisały krasnalowe opowieści i wykonując pracę plastyczną.

Opowieść o "Piórnikowej Rodzince" (BAJKI-POMAGAJKI) tak nas zainspirowała, że wykonaliśmy na tablicy multimedialnej i kartkach ilustracje do opowiadania.

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadania z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury", bawiąc się w szyszkowo - kamienne kółko - krzyżyk, i układając litery i nasze imiona z patyków.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziliśmy pobliską bibliotekę. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów".

Wzięliśmy udział w kampanii edukacyjnej "NIE BĄDŹ ATRAKCYJNY DLA KLESZCZY". Tematyka kleszczy, ich występowania i chronienia się przed nimi bardzo poruszyła JARZĘBINKI.

Przesłaliśmy nasze nagranie piosenki anglojęzycznej "Hello, yellow" z programu "Dwujęzyczne dzieci" na konkurs:) Trzymajcie za nas kciuki!!!:)