LISTOPAD

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

JAK OPIEKUJEMY SIĘ ZWIERZĘTAMI

W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy na temat zwierząt, które możemy mieć w domu i jak należy się nimi zajmować. Swoją uwagę poświęciliśmy głównie: psom, kotom, rybkom oraz żółwiom.

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI, a w środę DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

To był bardzo udany tydzień!:)

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

DBAM O ZDROWIE

 

Jagódka Ci powie jak DBAĆ O ZDROWIE:

Każde dziecko chociaż małe

o swe zdrowie dba,

je warzywa i owoce,

w piłkę często gra.

Zawsze myje swoje ręce,

 

gdy do stołu siada.

A jak o coś je zapytasz,

grzecznie odpowiada.

Bardzo staramy się przestrzegać wyżej wymienionych zasad ;) Codziennie w przedszkolu jemy warzywa i owoce, myjemy ręce i jeśli jest to możliwe to wychodzimy do ogrodu.

Dodatkowo w tym tygodniu podczas zabaw matematycznych poznaliśmy cyfrę 6. Poprzez zabawy z naszymi imionami i alfabetem poznaliśmy litery „F,f”. Uczyliśmy się piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych, pt.: "Piosenka o niezdrowym jedzeniu" oraz piosenki Aidy "Hipopotam u dentysty". W piątek 20 listopada obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Omówiliśmy nasze prawa. Wiemy, że te prawa są dla nas Jagódek, Jeżyków, ale i dzieci mieszkających w Meksyku czy Afryce. Wszyscy MAMY SWOJE PRAWA.

 

  

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

KAPIE, KROPI, MŻY...

"Gdy na dworze pada deszcz, kiedy wszystko szare jest..." to w naszej grupie dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Temat tego tygodnia zainspirował nas do wykonania mnóstwa ciekawych działań plastycznych. Poznaliśmy cyfrę 5. Wraz z innymi dziećmi z całej Polski wzięliśmy udział we wspólnym śpiewaniu hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przyjrzeliśmy się bliżej małemu jeżowi, który 10 listopada miał swoje święto. W piątek przygotowaliśmy sami śniadanie (Światowy Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony 8 listopada - niedziela) i zakończyliśmy 3 Moduł projektu Mały Miś w świecie literatury - DBAMY O ZDROWIE.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

DZIEŃ I NOC

Każda Jagódka dobrze wie, że po nocy nastaje dzień :) Zabawy na dywanie w kodowanie to dla każdej Jagódki coraz ciekawsze wyzwanie :). Wraz z dziećmi i paniami śpiewa: "Słoneczko nasze rozchmurz buzię bo nie do twarzy ci w tej chmurze. Słoneczko nasze rozchmurz się, maszerować z tobą będzie lżej":) Wraz ze smokiem Edziem wie, w których wyrazach znaleźć literkę E,e. W rankingu ulubionego bohatera z bajki wciąż pozostają pieski z PSIEGO PATROLU, co udowodnił nasz grupowy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.