MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

NADCHODZI WIOSNA

W tygodniu o tematyce "Nadchodzi Wiosna" poznawaliśmy wiosenne kwiaty oraz ptaki, które powracają z ciepłych krajów do Polski. W minionym tygodniu towarzyszyło nam kilkoro dzieci z Jabłuszek. Zabawy w żaby i bociany przyniosły nam wiele radości. Bardzo spodobała nam się piosenka o "Marcowych Żabach". Sami posłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać:

MARCOWE ŻABY

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

W MARCU JAK W GARNCU

"W marcu jak w garncu", ogromnym garze ... Kto wie co ugotuje Marzec?" i tak każdego dnia za oknem Jagódki obserwowały inną pogodę i zgłębiały jej tajemnice. Wyszliśmy także do ogrodu, aby poza pogodą przyjrzeć się pierwszym oznakom wiosny. Poznaliśmy literę P, p. Uczyliśmy się tańczyć "Krakowiaka". Obchodziliśmy Dzień Pandy i Dzień Słońca. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne "Uśmiechnięte słoneczka" i "Kolorowe parasole".

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

COŚ Z NICZEGO

"Nasza planeta wzywa nas, na Ziemi misję zacząć czas..." i dlatego przez cały tydzień Jagódki szukały sposobów na wykorzystanie odpadów. Okazuje się, że pudełka, rolki, guziki, folie, sznurki, guziki mogą być wspaniałymi zabawkami i świetnie nadają się do pobudzania dziecięcej kreatywności. Poznaliśmy literę O, o, braliśmy udział w zabawach z literami i naszymi imionami, utrwalaliśmy liczenie w zakresie 1 - 10. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Udało nam się wyjść do ogrodu, każdego dnia przez okno obserwowaliśmy marcową pogodę. Czekamy na Wiosnę! :)

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

DBAMY O ZDROWIE NA PRZEDWIOŚNIU

W minionym tygodniu poznaliśmy literę N, n. Nadia została królową wielkiej litery N i od poniedziałku każdego dnia towarzyszyła nam piosenka o "Niejadku";) To był tydzień pełen zabaw i zajęć dotyczących zdrowia. Jagódki doskonale  wiedzą, że aby być zdrowym trzeba zadbać o higienę swego ciała, dobrze się odżywiać oraz często przebywać na świeżym powietrzu. Z okazji Dnia Dentysty wzięliśmy udział w międzygrupowym konkursie muzycznym. Zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, aby obejrzeć nasz występ oraz występy naszych kolegów i koleżanek z innych grup. A ulubioną piosenką tygodnia został : "Witaminowy blues" :) Zapraszamy do wspólnego śpiewania:):

WITAMINOWY BLUES