Z okazji Dnia Słońca 18 marca zbudowaliśmy nasze słoneczko ze znalezionych w sali zabawek w kolorze żółtym. To dopiero było wyzwanie! :)

 

16 marca obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Pandy. Z tej okazji stworzyliśmy wspólnie pracę plastyczną oraz poznaliśmy nieco pandę z bliska.

 

Tegoroczny bal karnawałowy odbył się 5 lutego. Wszystkie dzieci zaprezentowały wspaniałe i pomysłowe stroje. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!

 

Podczas tygodnia poświęconego kosmosowi udało nam się poznać nazwy planet układu słonecznego oraz zbudować wiele wspaniałych pojazdów kosmicznych- nie tylko z klocków, ale również z drabiny. To dopiero była zabawa!

 

 

 

 

W tym tygodniu, przy okazji poznawania teatru i jego różnych odsłon, udało nam się "zajrzeć za kulisy" i poznać proces powstawania przedstawienia teatralnego. Wiemy już, że poza aktorami niezbędny jest również scenariusz, scena teatralna, kostiumy, scenografia oraz rekwizyty. My stworzyliśmy własne kukiełki z papieru, dzięki którym każdy mógł zamienić się w prawdziwego aktora i odegrać własną scenkę. :)

 

Gdy tylko spadł pierwszy śnieg, od razu skorzystaliśmy z okazji, aby pobawić się w przedszkolnym ogrodzie. Radości nie było końca! W końcu nie co dzień można porzucać się śnieżkami, ulepić bałwana czy zrobić orła na śniegu. Oby więcej takich okazji do zimowych zabaw!

Pomimo tego, iż ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać z Babciami i Dziadkami, to jednak udało nam się złożyć Im życzenia i wyrazić do nich miłość poprzez nagranie filmu z piosenkami, wierszykami i życzeniami. Jabłuszka dały z siebie wszystko! Przygotowały również wspaniałe laurki z najlepszymi życzeniami dla swoich Ukochanych Babć i Dziadków.

Z okazji zbliżąjących się Świąt Bożego Narodzenia upiekliśmy i udekorowaliśmy wspólnie pyszne pierniczki. Wyszły pięknie, a jak smakują!

 

Czy Jabłuszka był grzeczne w tym roku? Oczywiście, że tak!. Dlatego odwiedził nas sam Mikołaj i przyniósł cały worek wspaniałych prezentów. :)