Drodzy Rodzice grupy „Jaskółek”

15 kwietnia zaplanowane zostały warsztaty z „Misiem Ratownisiem”. Spotkanie ma na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia odbędą się w innym terminie!

smilesmilesmile

23.04.19. tj. we wtorek będziemy świętować Dzień Ziemi. Prosimy o ubranie się dzieci w kolorze zielonym.

smilesmilesmile

Dnia 24.04.19. tj. w środę wybieramy się na koncert muzyki klasycznej do MDK-u.

Prosimy o odświętny strój.

smilesmilesmile

Drogim Rodzicom, kochanym „Jaskółkom”

oraz Sympatykom naszego przedszkola

życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Aby upłynęły w spokoju, przyniosły wiele rodzinnego ciepła

oraz wzajemnej życzliwości.

Życzą Pani Agnieszka i Pani Renia

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

Z ŻYCIA "JASKÓŁEK"

18.04.19. "Jaskółki" z ekspertami z DOMTOM utrwalały technikę dokładnego mycia rąk.

Zabawa z czekoladą sprawiła nam wiele radości. Malowaliśmy piękne i smaczne czekoladowe pisanki na waflach, które z przyjemnością potem kosztowaliśmy.

Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.

Szyjemy wielkanocne zajączki z "Symfonią Szycia".

Przedstawienie w wykonaniu grupy "Jaskółek".

25-29.03.19. #TydzieńZTechnologią - Uczymy Dzieci Programować, to moc: wspaniałej zabawy podczas tworzenia ikonek aplikacji w smartfonie i na tablecie, wiosennych przygód z grą planszową z kodami QR oraz zabaw z kubeczkami.

"Kuferek kreatywności" zabawy przygotowane przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Katowicach rozwijające logiczne myślenie, pamięć, sprawność ruchową i manualną.

Oznaki wiosny w ogrodzie i w kąciku przyrody. Zabawy przyrodnicze z wykorzystaniem wiatromierza i lup.

W sali „Jaskółek” czuć już wiosnę dzięki zabawom ze Słonkiem i ze spotkaniem Pani Wiosny w osobie Misiowej Mamy (Spotkanie czytelnicze on-line).

Udział grupy "Jaskółek" w "Pochodzie promującym przedszkole".

„Fabryka Danone w Bieruniu” – wybraliśmy się na wycieczkę w celu zwiedzenie fabryki i poznanie kolejnych zawodów. Obejrzeliśmy film „Podróż jogurtu, czyli jak powstaje jogurt”. Degustowaliśmy serki. Tworzyliśmy rybki z pudełeczek i naklejek. Otrzymaliśmy wiele prezentów – niespodzianek.

W ramach innowacji pedagogicznej grupa „Jaskółek” zrealizowała moduł „Kuferek kreatywności Małego Misia”.

Innowacja pedagogiczna „Mały miś w świecie wielkiej literatury. Preorientacja zawodowa dzieci w wieku przedszkolnym”: listopad – marzec, wersja wysyłkowa misiów. „Dzień Pluszowego Misia” to szczególny dzień w naszej grupie, ponieważ nasz grupowy ukochany Misiaczek Ślązaczek z Dziennikiem Podróży wyruszył w Polskę zwiedzać kraj. Zanim do nas wrócił do naszej grupy przybywały inne misie z Polski. Jako pierwszy przybył do nas Piątuś z Płocka, a następnie Teddy z Myślenic, Wąsiki z Łuccy, Lolek z Łęczna, Tuzia z Kuźni Raciborskiej, Patryk z Kosina, Iskierka z Kazania Nowego, Kochuś z Kostrzyna i Bursztynek z Gdańska. Wszystkie przybyłe misie sprawiły Jaskółkom i Hałabale dużo radości, a najwięcej przybyły po pięciomiesięcznej podróży nasz Misiaczek Ślązaczek.

Grupa "Jaskółek" bierze udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy dzieci programować.  Podczas zajęć z matą i z Ozobotem wprowadzono dzieci w cyfrowy świat by świadomie, czynnie i twórczo korzystały z nowoczesnej technologii. Uczą się podstaw programowania i robotyki rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie poprzez tworzenie skomplikowanych tras, pętli, które musi pokonać Ozobot. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem grupy.