OGŁOSZENIA 

Drodzy Rodzice,

prosimy o przyniesienie chusteczek higienicznych.

Dziękujemy. 

 smile

W drugim półroczu zajęcia z języka angielskiego

będą odbywać się w czwartki o godzinie 9:00.

smile

Odpłatność za przedszkole 

do 10 dnia każdego miesiąca.

smile

21.02.20. planujemy przejazd tramwajem do Teatru Czarnego Tła.

Koszt wyjazdu 15 zl. 

Dzieci prosimy ubrać na ciemny kolor, ponieważ będą występować na scenie. 

smile

 16.03.20. odbędą się warsztaty ceramiczne.

smile

27.04.20. odbędą się warsztaty "Poznajemy świat - Kolorowe Indie".

 

WYDARZENIA 

 

LUTY

 3 TYDZIEŃ

PAN LEŚNICZY HAŁABAŁĘ ZNA I DO LASU ZAPROWADZI NAS

Zanim wyruszyliśmy do lasu z leśniczym i z Hałąbałą odwiedziliśmy nasz ogród przedszkolny w celu obserwacji kotów i ptaków. A potem sami na chwilę zamieniliśmy się w psotki kotki świętując Dzień Kota. Ile było radości podczas zabawy kołowej „Uciekaj myszko do dziury” czy zabawy słuchowej „Gdzie ukryła się piszcząca myszka?”. Dla robota Ozobota pięknie zaprogramowaliśmy kocią trasę, ale nie tylko. Tworząc trasy dla Ozobota pamiętaliśmy o zwierzętach leśnych: dokarmiliśmy ptaszki, sarenki, a wokół gawry niedźwiedzia chodziliśmy na paluszkach, żeby go nie zbudzić. Natomiast bardzo ruchliwe i pracowite okazały się mrówki. Wspaniale było poznać tyle ciekawostek przyrodniczych podczas warsztatów "Fascynujący świat mrówek". Dzięki specjalnym okularom przekonaliśmy się jaki obraz widzą mrówki, by doświadczyć ich mocy siłowaliśmy się z ciężarkami. Za pomocą lup obserwowaliśmy pracę mrówek. W przedszkolnym lesie spotkaliśmy też pszczoły, które poczęstowały nas przepysznym miodem spadziowym. Na koniec spotkania wykonaliśmy przepiękne mrowiska. Za udział w zajęciach otrzymaliśmy Certyfikaty.

 

 

 

 

 

  2 TYDZIEŃ

W KARNAWALE, TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM

Tydzień rozpoczęliśmy krokiem tanecznym, bo towarzyszyła nam wspaniała muzyka karnawałowa i ciekawe konkursy. Nie tylko na balu bawiliśmy się radośnie, ale również w sali tańcząc ze wstążkami i balonami. Dziękujemy Radzie Rodziców za przepiękne balonowe niespodzianki. W działalności plastycznej przejawiał się motyw balu, wykonaliśmy: maski karnawałowe i zwierzątek, klauny, baloniki oraz balową trasę dla naszego robota Ozobota. We współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Ustaliliśmy zasady korzystania z Internetu, poznaliśmy urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi, wykonaliśmy laptopy. Za udział w akcji otrzymaliśmy Podziękowanie. Tydzień zakończyliśmy obchodami Dnia Serduszka. Serduszko zainspirowało nas do okazywania wzajemnej życzliwości i dzielenia się dobrem z innymi, drobnymi upominkami. Za pomoc w przygotowaniu prezencików dla całej grupy dziękujemy Rodzicom: Ali G., Amelki M.G., Poli, Victorii, Antosia, Filipka i Rostiego.

 

 

 

 

 

 

 

1 TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ ROZEŚMIANYM O GRENLANDII ROZMAWIAMY

Nadszedł luty, a śniegu za oknami brak, dlatego postanowiliśmy wyruszyć z Krasnalem Hałabałą do lodowej krainy na Grenlandię. Zafascynowały nas lodowce, zwierzęta: niedźwiedzie polarne, foki i pingwiny. Podczas zabaw w sali królowała nam maskotka misia polarnego, a śnieg zastąpiliśmy kartkami papieru. Wspaniale było porzucać się papierowymi śnieżkami i popływać w Oceanie Arktycznym (chusta animacyjna). Poznając życie Eskimosów zaprogramowaliśmy trasę „Ciepłe rękawiczki” dla robota Ozobota. Wykleiliśmy wesołe pingwinki, a iglo malowaliśmy i układaliśmy z patyczków oraz z kreatywnej pianki.

Nasza ulubiona zabawa integracyjna:

A kiedy Ala tańczy pingwina, gdy rozpoczyna taniec ten. Wtedy zaprasza córkę lub syna i tańczą z sobą cały dzień. Łokciami, skrzydłami, a na koniec płetwami.

Utrwaliliśmy cyfrę 8 i poznaliśmy literę Ł.

 

 

 

STYCZEŃ

 

4 TYDZIEŃ

  Z HAŁABAŁĄ SIĘ BAWIMY I W KOSMOS LECIMY

Z Krasnalem Hałabałą podróżując naszą rakietą poznawaliśmy różne planety, które następnie wycinaliśmy i naklejaliśmy na kartkę. Z kolorowego papieru tworzyliśmy wesołe Ufoludki a z kreatywnej pianki pojazdy kosmiczne. Kodowaliśmy trasę Układu Słonecznego dla robota Ozobota. Za działania związane z kodowaniem otrzymaliśmy Certyfikat i Dyplom. Dzięki internetowemu połączeniu oglądaliśmy jak startuje prawdziwa rakieta. Poznaliśmy cyfrę 8 i literę „L”, czytaliśmy proste teksty. Tańczyliśmy przy piosenkach z kosmosu i pięknie graliśmy na bębnach podczas warsztatów bębniarskich z panem Michałem. 

Misiaczek Ślązaczek wyruszył w odwiedziny do domów "Jaskółek" w ramach ogólnopolskiego projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury". 

   

  

   


2 i 3 TYDZIEŃ - FERIE


1  TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ BABCI I DZIADKA UCZCIMY

Wyjątkowy tydzień, bo wyjątkowi Goście zawitali do naszego przedszkola:

KOCHANE BABCIE I DRODZY DZIADKOWIE.

Dla nich przepięknie wystąpiliśmy i wręczyliśmy przygotowane prezenty. Dziękujemy za wspólnie spędzone miłe chwile. Podczas zajęć utrwalaliśmy figury geometryczne. Z nich tworzyliśmy obrazy i prezenty dla Babć i Dziadków. Na macie kodowaliśmy kolorowymi kubeczkami piękne kwiaty dla Babć.

Otrzymaliśmy Dyplom w ogólnopolskim konkursie „Przedszkole moich marzeń”.

 

  

 


 

Życzenia

Drodzy Rodzice i kochane „Jaskółki”

Aby przy świątecznym stole

nie zabrakło światła

i ciepła rodzinnej atmosfery,

a Nowy Rok

niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

 

Zdrowych i Wesołych Świąt

życzą

Pani Agnieszka i Pani Renia

 

GRUDZIEŃ

3 TYDZIEŃ 

HAŁABAŁA, DOBRY SKRZAT I O ŚWIĘTACH POWIE NAM

Z Krasnalem Hałabałą rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych. Postanowiliśmy ozdobić pięknie i smacznie pierniki, którymi częstowaliśmy pracowników przedszkola. Wykonaliśmy jak najdłuższe łańcuchy na choinkę. Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę Gwiazdy Betlejemskiej i Szopki. Wybraliśmy się na Jasełka do SP 58 w Katowicach. Wprowadzając naszych Rodziców we wspaniały klimat Świąt wystawiliśmy wzruszające Jasełka.

 

 

 2 TYDZIEŃ

HAŁABAŁA WOŁA: „MROŹNA ZIMA DO NAS PRZYBYWA”

Z Krasnalkiem wyczekujemy kolejnej pory roku - zimy. W sali mieliśmy okazję obserwować namiastkę śniegu i lodu, które szybko topniały w naszej sali. Dlatego do zabaw ruchowych zaprosiliśmy balonowe bałwanki, a podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy papierowe. Bałwanki też stały się bohaterami trasy programowanej dla robota Ozobota. Poznaliśmy litery K oraz cyfrę 7. Utrwalaliśmy: cyfry poprzez układanie kubeczków na macie, oraz działania dodawania i odejmowania z wykorzystaniem suwaków matematycznych.

Otrzymaliśmy Dyplom za udział w ogólnopolskim konkursie "W świecie zawodów".

Kończąc tydzień wybraliśmy się na wycieczkę do SCC, aby upiec przepyszne pierniczki.

 

 

 

 

 

1 TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY NA ŚWIĘTO MIKOŁAJA CZEKAMY

W oczekiwaniu na Mikołaja staraliśmy się jak najlepiej przygotować się do spotkania. Nauczyliśmy się dla gościa piosenek: „Mikołaj się zbliża”, „Mój kochany Mikołaju”, „To Mikołaj niesie nam prezenty”. A jeśli już mowa o prezentach to w zabawach z kodowaniem tworzyliśmy paczki. Programowaliśmy i kodowaliśmy „mikołajkowe” trasy dla robota Ozobota. Wykonaliśmy z papieru i serwetki wesołe Mikołaje. Wspaniałym teatrzykiem rozpoczęliśmy powitanie Mikołaja, a kiedy przybył do naszej grupy nie obyło się bez uścisków, prezentów i radości. Nasz Gość z Krasnalkiem Hałabałą bardzo pochwalił naszą grupę za grzeczność, co Panie potwierdziły. Kolejną niespodzianką był przejazd tramwajem do centrum miasta. Wspaniale było zobaczyć Jarmark i przypomnieć sobie tradycje świąteczne. Obejrzeliśmy rodzinę śląską w trakcie pieczenia pierników, górnika pracującego w kopalni, mnóstwo postaci z bajek, stajenkę ze słomy i wielką choinkę, pod którą czekał na nas prezent. Ten tydzień był dla nas wyjątkowy i pełen niespodzianek.

 

 

 

 

 

 LISTOPAD

>>Każda Twoja inicjatywa na rzecz przedszkola będzie przyjęta z radością<<

smile

PODZIĘKOWANIA 

Dziękujemy Mamie Adasia 

za ordery misiowe dla całego przedszkola.

Dziękujemy Mamie Kornelki

za puzzle i książki.

Dziękujemy Mamie Amelki G.M.

za kartki.

Dziękujemy Mamie Michałka

za zabawki.

Dziękujemy Mamie Łukaszka

za kartki do rysowania.

Wdzięczne

Pani Agnieszka K. i Pani Renia

smile

4 TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ PRACOWITYM ZAWÓD GÓRNIKÓW POZNAJEMY

Tydzień rozpoczęliśmy od świętowania Pluszowego Misia, czyli najukochańszego grupowego Misiaczka Ślązaczka. Łącząc się w spotkaniu czytelniczym on-line z Misiową Mamą wysłuchaliśmy pięknego opowiadania „Sen małego misia”. Rozwijaliśmy naszą wyobraźnie i poszerzaliśmy słownictwo dokańczając historię misia wg własnego pomysłu. Wszelkie przygody misia były wspaniałe, a podróż po jeziorze przedstawiliśmy w zabawach oddechowych z łódkami na wodzie. Za „zmisiowane” działania otrzymaliśmy Certyfikat. Następnie poznaliśmy legendę śląską o Skarbniku, popracowaliśmy węglem (na kartce) jak prawdziwi górnicy. Z robotem Ozobotem zwiedzaliśmy kopalnie i wywoziliśmy wagonikami węgiel na powierzchnię ziemi. Na koniec odświętnie ubraliśmy się w stroje śląskie i odśpiewaliśmy piosenki „Barbórka”, „Idzie górnik drogą”. Otrzymaliśmy Dyplom za wykonanie pracy na ogólnopolski konkurs "Strój ludowy mojego regionu" oraz Podziękowanie w konkursie "Mój przyjaciel miś".Poznaliśmy cyfrę 0 i literę J. Chętne dzieci czytały proste teksty.

We wtorek przybędzie do nas dobry Gość. Pięknie ustroiliśmy choinkę, żeby Mikołaj miał, gdzie zostawić prezenty bo grupa "Jaskółek" jest bardzo grzeczna i zasłużyła na wspaniałe niespodzianki. 

 

 

3 TYDZIEŃ

 Z HAŁABAŁĄ WSPANIAŁYM WSZYSTKIE MISIE I DZIECI KOCHAMY 

Misie, Dzieci i Kredki stały się głównymi bohaterami tygodnia. Rozpoczęliśmy od kreatywnego kodowania wspólnego i wspaniałego misia. Indywidulanie programowaliśmy ciekawe trasy Misia dla Robota Ozobota. Naszym działaniom towarzyszył zawsze grupowy miś „Misiaczek Ślązaczek”. Przedstawiciele naszej grupy wyruszyli do Miejskiego Przedszkola nr 25 w Katowicach, aby reprezentować naszą placówkę w Osiedlowej Spartakiadzie Sportowej. Drużyna spisała się znakomicie zdobywając II miejsce – GRATULUJEMY 😊. Ważnym dla nas kolejnym świętem, który obchodziliśmy to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Poznawaliśmy swoje prawa, które równoważyliśmy ze swoimi obowiązkami za pomocą wagi szalkowej. Goście, którzy przybyli z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z misiem „Niebieskim” przybliżyli nam pojęcie TOLERANCJI. Tydzień zakończyliśmy hucznym świętowaniem Dnia Kredki.

 

  2 TYDZIEŃ

W ZABAWIE JESTEM LISTONOSZEM I LIST HAŁABALE PRZYNOSZĘ

Tydzień rozpoczęliśmy wizytą w MDK-u. Nie tylko wysłuchaliśmy polskiej muzyki, ale mieliśmy okazję zobaczyć pięć tradycyjnych tańców (polonez, krakowiak, kujawiak, mazurek, oberek)  w wykonaniu tancerzy. Następnie wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego poznać pracę listonosza. Korzystając z okazji wysłaliśmy kartkę – niespodziankę do Misiowej Mamy. W sali zagościł kącik pocztowy dzięki któremu wysyłaliśmy dużo listów i kartek Hałabale. Obok poznanej poczty tradycyjnej poznaliśmy tajniki poczty internetowej poprzez zabawy z Robotem Ozobotem. Z Misiaczkiem Ślązaczkiem wyruszyliśmy na bardzo interesującą wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Film zapoznał nas z pracą piekarza i podkreślił szacunek do chleba. Następnie samodzielnie ulepiliśmy chlebki, które po wypieczeniu z wielkim smakiem zjedliśmy. Jeszcze z dawnych czasów: braliśmy udział w lekcji w szkole, kupowaliśmy słodycze w cukierni, poznawaliśmy przedmioty codziennego użytku. Wycieczka bardzo wzbogaciła naszą wiedzę na temat regionu śląskiego.

 

 

  

 

 


 

1 TYDZIEŃ

HAŁABAŁO JESTEŚMY POLAKAMI I POLSKĘ NASZ KRAJ KOCHAMY  

Dbając o nasz kraj przystąpiliśmy do warsztatów ekologicznych zaproponowanych przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice. Poprzez działania z panią Dagmarą utrwaliliśmy jakie mamy odpady i jak należy je segregować; co musimy zrobić by być eko; dlaczego segregacja jest ważna; czym jest recykling, a także zagraliśmy w recyklingowego twistera. Samodzielnie udekorowaliśmy malunkami ekologicznymi torbę bawełnianą i wykonaliśmy biżuterię z resztek tkanin. Z kolejnym gościem – panią Kasią – poznawaliśmy alfabet poprzez prezentowane wiersze oraz zabawy z literami. Wykonaliśmy piękne zakładki do książek. Obchodząc Dzień Postaci Bajek nasz patron Krasnal Hałabała ucieszył się najbardziej, ponieważ poznaliśmy literę H, której został królem. Inne bajki rozpoznawaliśmy w zabawie „Bajkowym slalomie” i „Bajkowym tunelu”.

Kiedy w ogrodzie liście już opadły wraz z krasnalem Hałabałą postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę po naszym kraju. Aby taka wycieczka była możliwa najpierw zapoznaliśmy się z mapą Polski i symbolami narodowymi. Do zabawy zaprosiliśmy robota Ozobota programując dla niego trasę „Wędrówka po kraju”. Poznaliśmy legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, recytowaliśmy wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. W piątek o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, tym samym włączając się w akcję ogłoszoną przez MEN „Szkoła do hymnu”. Ten tydzień był naprawdę wyjątkową chwilą w życiu naszych małych patriotów.

 


 

 PAŹDZIERNIK

 5 TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ ROBIMY ZAPASY NA ZIMĘ

Tematykę rozpoczęliśmy od zabaw w zwinne wiewióreczki robiące zapasy na zimę. Chętnie bawiliśmy się w zabawę ruchową „Wiewiórki do dziupli” i zabawę muzyczną „Wiewióra” (metodą Dyscyplina bez nakazów). Uzbierane orzeszki łupaliśmy dziadkami do orzechów a potem chętnie je kosztowaliśmy. Postanowiliśmy też zrobić jakieś zapasy na zimę. W tym tygodniu przypadł „Dzień Jabłka” dlatego przygotowaliśmy kompoty z jabłuszek. Na kartach pracy kisiliśmy ogóreczki. A dla robota Ozobota programowaliśmy słoiki z sokiem truskawkowym. Poznaliśmy litery „G” i cyfrę 4. Tydzień zakończyliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi z wykorzystaniem urządzeń.

 

 

 

 

 4 TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ O ZDROWIE DBAMY I KLUB WIEWIÓRKI ODNAWIAMY

Odnawiając „Klub Wiewiórki” grupa zobowiązuje się do systematycznego szczotkowania zębów w domu i w przedszkolu, spożywania zdrowych posiłków oraz gimnastykowania się. Dla zdrowia spędziliśmy trochę czasu na zabawie w ogrodzie przedszkolnym. We wtorek podróżowaliśmy tramwajem do centrum Katowic. Zwiedzając Rynek zobaczyliśmy rzekę Rawę (naturalną, sztuczną), Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego. Pod pomnikiem Harcerzy Września zapaliliśmy znicz. Następnie wyruszyliśmy do Teatru Ateneum na sztukę „Kukuryku na patyku”. Podczas wycieczki „Jaskółki” znakomicie zachowywały zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza, że kolejnym gościem w naszej grupie był pan policjant. Policjant poprzez rozmowę, scenki sytuacyjne, zabawy sprawnościowe i czytanie wiersza (w ramach kampanii CPCD) przybliżył nam zasady bezpiecznego zachowania. W podziękowaniu za spotkanie wykonaliśmy i wręczyliśmy laurkę.

 

 

 

  3 TYDZIEŃ

WSPÓLNIE Z HAŁABAŁĄ O DEN I URODZINACH KUBUSIA PAMIĘTAMY 

W poniedziałek rozpoczęliśmy wspólne świętowanie z naszymi kochanymi Paniami. Z okazji DEN złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy przygotowane upominki. Pani Agnieszka i Pani Renia serdecznie DZIĘKOWAŁY za pamięć i wdzięczność. Kolejnym solenizantem był Kubuś Puchatek, którego poznawaliśmy poprzez słuchanie bajek czytanych w ramach kampanii CPCD. Dla Kubusia Puchatka ulepiliśmy: torcik, kasztanowe misie; graliśmy na instrumentach, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Na „łapkach” Tygryska brykaliśmy, a lękliwego Prosiaczka wykleiliśmy. Jesienna pogoda pozwoliła nam miło spędzać czas w ogrodzie. Poznaliśmy litery: F,f. W zmaganiach czytelniczych rozpoznawaliśmy i czytaliśmy poznane litery. Utrwaliliśmy cyfrę 3 i określanie kierunków (prawa, lewa).

Grupa wzięła udział w akcji „Code Week 2019”. Przez cały tydzień kodowaliśmy z Misiem Brunem (Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”) oraz programowaliśmy i kodowaliśmy z Robotem Ozobotem (Program Uczymy Dzieci Programować).

Otrzymaliśmy Certyfikat.

 

 

 

 2 TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ ZWIERZĘTA KOCHAMY I KLUB MIŁOŚNIKÓW PIESKÓW ODNAWIAMY- „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT”

Grupa Jaskółek odnowiła Klub Miłośników Piesków.

Zwierzęta stały się głównymi bohaterami podczas zajęć:

- z panią Kasią z biblioteki, gdzie kot próbował czarować;

- w SP 58 ze słoniem Elmer, gdzie wykonywaliśmy ciekawe zadania;

- „Kangurki” bawiły się z nami sportowo z wykorzystaniem piłek,

- zajęcia „Podpisz pieska” ze zwierzętami pluszakami przyniesionymi z domu;

- wolontariat z Małym Misiem (Ogólnopolski projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”), udział w zbiórce artykułów dla schroniska zwierząt.

W ramach wolontariatu ponadto wykonaliśmy kartkę urodzinową dla chorej Mai                     z Błędowa. Obchodziliśmy Dzień Drzewa sadząc iglaka w ogrodzie, układając drzewo iglaste i liściaste kolorowymi kubkami na macie. Amelka M.G., Pola i Antoś zostali nagrodzeni w konkursie - GRATULUJEMY- Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu przepięknych prac.

Robot ozobot podziwiał suknie Pani Jesieni, a my utrwalaliśmy kody.

Poznaliśmy litery E,e oraz cyfrę 3. 

 

 

1 TYDZIEŃ 

Z HAŁABAŁĄ W PARKU I W LESIE

 Pogoda sprzyjała nam by wyjść do ogrodu i odszukać gatunki drzew parkowych i leśnych. Z obfitych zbiorów żołędzi układaliśmy indywidualnie jesienne obrazy, a w zespołach z obrazkowej rozsypanki układaliśmy jesienną pogodę. Z dębowych listków wykonaliśmy przeróżne, ciekawe postaci. Jesienną porę roku wyrażaliśmy ruchem i muzyką: grając na instrumentach perkusyjnych, śpiewając i tańcząc z rekwizytami (parasole, kolorowe listki). Poznaliśmy litery D,d i cyfrę 2. Na zajęciach z języka angielskiego poznaliśmy i utrwaliliśmy nazwy części ciała.

 

WRZESIEŃ 

 >>Każda Twoja inicjatywa na rzecz przedszkola będzie przyjęta z radością<<

smile

PODZIĘKOWANIA 

Dziękujemy Rodzicom “Jaskółek”

za chusteczki higieniczne i nawilżające, pasty do zębów i ryzy papieru.

Dziękujemy Rodzicom “Jaskółek”

za owoce.

Dziękujemy Mamie Amelki G.M.

za książki, gry, zabawki.

Dziękujemy Rodzicom Michałka

za zabawki, koszyk.

Dziękujemy Mamie Wojtusia

za klocki.

Dziękujemy Rodzicom Łukasza

za kartki do rysowania.

Dziękujemy Rodzicom Antosia

za kredki i bloki.

Dziękujemy Rodzicom Victori

za kolorowe bloki.

Dziękujemy Rodzicom Marty

za materiały ekologiczne.

Wdzięczne

Pani Agnieszka K. i Pani Renia

smile

4 TYDZIEŃ 

Z HAŁABAŁĄ OWOCOWO I BARDZO ZDROWO

Czwarty tydzień września rozpoczęliśmy od spotkania czytelniczego on-line z “Panią Jesienią” w ramach projektu “Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  Misiowa Mama w roli nowej pory roku opowiadała nam i czytała nowinki o jesieni.

A potem powróciliśmy do kontynuacji świętowania Dnia Przedszkolaka.

Iluzjonista sprawił dzieciakom ogromną radość rozpoczynając od magicznych życzeń dla naszych drogich przedszkolaków. Całe spotkanie było pełne humoru no i oczywiście magii. Występ był tym bardziej interesujący, gdyż w sztuczkach iluzjonisty asystowały chętne dzieci. Dla zdrowia dobry humor, ale i zdrowe odżywianie. Z Krasnalem Hałabałą grupa rozpoznawała i nazywała różne gatunki owoców, segregowała je wg cech i przeliczała zbiory.

Grupa “Jaskółek” wcielając się w role kucharzy przygotowały przepyszne owocowe: koreczki, szaszłyki lub sałatki, które później z przyjemnością degustowały. Rodzicom bardzo DZIĘKUJEMY za wsparcie tej inicjatywy.

Dzięki życzliwości Mamy Amelki G.M. “Jaskółki” doświadczyły wspaniałej przygody z programowaniem Robota doc przyswajając w matematyce kierunki (do przodu, do tyłu, na prawo, na lewo). Pani Agnieszce bardzo DZIĘKUJEMY za użyczenie robota do zajęć.

Poprzez zabawy z wizytówkami dzieci utrwalały swoje imiona, poznały literę C.

Na zakończenia tygodnia reprezentacja naszych 6-latków: Agatka, Łukasz i Michał; wzięła udział w Turnieju piłkarskim o Puchar Piastka zdobywając medale i wspaniałe nagrody – GRATULUJEMY.

 

smile

3 TYDZIEŃ 

Z HAŁABAŁĄ SIĘ LUBIMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

I SPRZĄTANIE ŚWIATA OBCHODZIMY 

Nowe przygody rozpoczęliśmy od wesołych kolorowych kropek 😊 nasze uśmiechy znalazły się w specjalnej kropkowej ramce 😊 Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę w kropkowej krainie. Pani Kasia z biblioteki przeczytała nam wybrane wiersze W. Chotomskiej – odnowiliśmy Klub Motyli Książkowych – w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Wyruszyliśmy na koncert muzyki klasycznej do MDK-u, gdzie wysłuchaliśmy utworów zagranych przez muzyków na pianinie i trąbce. W ogrodzie przedszkolnym wyzbieraliśmy listki, które posłużyły nam do wykonania „Eko-stworków”. Segregowaliśmy śmieci do kolorowych koszy. Odnowiliśmy Eko-Klub Hałabały wyklejając zielone listki. Określaliśmy ilość „śmieci”, utrwaliliśmy cyfrę 1. Poznaliśmy literę B. Na zakończenie wspaniałego tygodnia uczciliśmy hucznie „Dzień Przedszkolaka”.

 "Dzień Kropki" z robotem Ozobotem

Klub Motyli Książkowych 

 Koncert muzyki klasycznej 

Sprzątanie Świata

Dzień Przedszkolaka

 

 

Hymn przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce

Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka
Że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.

Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

Muzyka: Urszula Pakuła

smile   

2 TYDZIEŃ

   HAŁABAŁA I SZNUPEK UCZĄ NAS BEZPIECZNIE NA ZABAWIE

I NAUCE SPĘDZAĆ CZAS 

W naszej grupie, aby było radośnie i bezpieczne policyjny Pies Sznupek przypomniał nam zasady bezpiecznej zabawy oraz poruszania się parami podczas spacerów. Uczestniczyliśmy w wielu zabawach związanych z ruchem ulicznym:

- zabawy ruchowe z wykorzystaniem krążków przy piosence „Policjant”, „Kierowca”, „Hymn Sznupka”,

- zabawy autkami z wykorzystaniem maty ulicznej wykonanej na szarym papierze,

- zabawy robotem Ozobotem utrwalające znajomość znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Na koniec wspaniałych zabaw poznaliśmy zawód policjanta i przystąpiliśmy do Klubu Sznupka.

Podczas zajęć dydaktycznych grupa poznała literę „A” i cyfrę 1.

smile

1 TYDZIEŃ

HAŁABAŁA TROSKLIWY Z JASKÓŁKAMI USTALA KONTRAKT GRUPY

DZIECI MIŁYCH

Pierwsze dni w przedszkolu już za nami smile Radośnie spędziliśmy czas na zabawach z Krasnalem Hałabałą smile

 smile    smile    smile

W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jaskółek” realizujemy go dla 6 i 5-latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2019/2020:

 • Kształtowanie postaw sprzyjających wzmacnianiu zdrowia swojego i innych; w tym: kształtowanie właściwych postaw w obliczu zagrożenia zdrowia i życia. Profilaktyka uzależnień.
 • Rozwijanie poczucia własnej tożsamości, budzenie świadomości narodowej i obywatelskiej.
 • Organizowanie warunków sprzyjających nabywaniu przez dziecko kompetencji matematycznych.
 • Wspomaganie rozwoju dziecka w nabywaniu kompetencji cyfrowych i rozwijaniu kreatywności.

        Program „Uczymy dzieci programować” szczególnie będzie rozwijać u dzieci umiejętności w zakresie kompetencji cyfrowych. Ozobot wprowadzający dzieci w cyfrowy świat by świadomie i twórczo korzystały z nowoczesnej technologii, rozwijając kreatywność i logiczne myślenie poprzez tworzenie skomplikowanych tras, pętli z wykorzystaniem umiejętności kodowania.

„Misiowy projekt” ponadto będzie obejmował 8 modułów skorelowanych z rozwijaniem 8 kompetencji kluczowych zaleconych przez Parlament Europejski i Radę Europy.

Treści przyrodniczo-ekologiczne będziemy realizować również przez projekt ekologiczny przedszkola oraz ogólnopolski program Kubusiowi Przyjaciele Natury. W Klubie Przedszkoli Hałabały podejmiemy tematykę Gdy Hałabała zdrowo gotuje w kuchni nic się nie zmarnuje.

smile   smile   smile

Zajęcia dodatkowe:

Poniedziałek

psycholog, gimnastyka korekcyjna, język angielski godzina 14:00

Wtorek

gimnastyka korekcyjna, rytmika

Środa

religia

Czwartek

gimnastyka korekcyjna

Piątek

religia, logopeda 

smile   smile    smile

    PROPOZYCJA WYPOSAŻENIA:

 • kapcie na twardej podeszwie,
 • w szatni do przebrania koszulka, spodenki,
 • w słoneczne i upalne dni – nakrycie głowy,
 • paczka chusteczek higienicznych i nawilżających na semestr,
 • ryzę papieru ksero,
 • zeszyt na religię,
 • piórnik (Tylko: kredki ołówkowe, mazaki, ołówek, temperówka),
 • pasta, szczoteczka, podpisany kubek,
 • dla wszystkich przedszkolaków słodycze z okazji urodzin dziecka,
 • na zebraniu z Rodzicami ustalono składkę grupową w kwocie 25 zł.

smile   smile   smile

 

Kochane „Jaskółki”!

Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy

w nowym roku szkolnym

2019/2020.

Niech ten rok będzie

czasem wspaniałej zabawy i radości. smile

Niech będzie obfitował we wspaniałe przygody

z Krasnalem Hałabałą i z Misiaczkiem Ślązaczkiem. smile

Wychowawczynie

Pani Agnieszka K. i Pani Renia

 

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 4 września tj. w środę o godzinie 17:00

- ZAPRASZAMY.

smile