Pani Małgorzata Holuszek i Pani Sonia Wencel   

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdy poniedziałek
w godzinach 11.45-12.15
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

Godziny pracy specjalistów

CZERWIEC: TYDZIEŃ III

Temat tygodnia:

Czym podróżujemy?

Miniony tydzień upłynął nam w temacie podróżowania, a dokładnie, mówiliśmy o środkach lokomocji. Utrwaliliśmy a także poznaliśmy nowe środki  transportu - powietrznego, wodnego, czy lądowego. Towarzyszyły nam one przede wszystkim zabawach ruchowych a także w pracach plastycznych. Wybraliśmy się w podróż dookoła świata.
Dowiedzieliśmy się także, skąd się bierze tęcza na niebie, a także zastanawialiśmy się, co może znajdować się na końcu tęczy. 
Cały czas utrwalamy liczby i przeliczanie w zakresie 0-9. 


CZERWIEC: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

Muzyka wokół nas

Tydzień, który dobiegł końca był wypełniony wesołymi melodiami, rytmami oraz muzyką. Mieliśmy możliwość utrwalić sobie nazwy co niektórych instrumentów, a gra na nich sprawiła nam wiele frajdy. Muzyka ta pomogła Nam w ostatecznych przygotowaniach do przedstawienie z okazji Dnia Rodziny.
Przybliżyliśmy sobie historię Fryderyka Chopina, jak i poznaliśmy kilka jego utworów. Słuchaliśmy także żabiego koncertu, zamieniliśmy się w żabki, a także poznaliśmy cykl rozwoju żaby. 
Gdy tylko pogoda była dla nas łaskawa, korzystaliśmy i bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. 

CZERWIEC: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Święto dzieci

Miniony tydzień wypełniony był radością i niespodziankami. W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, podczas którego radości i śmiechom nie było końca! Jedną z niespodzianek podczas tego wyjątkowego dnia było przedstawienie "Kaczka Dziwaczka" w wykonaniu personelu przedszkola. Wśród niespodzianek były także między innymi: bańki mydlane, fotobudka, łowienie piłek, tor przeszkód, malowanie na strechu, domowe lody i torciki galaretkowe, a także dmuchańce, które były najbardziej wyczekiwaną atrakcją dnia! 

W tym tygodniu (31.05) dzieci wzięły udział w sanepidowskiej akcji "TYTOŃ - zagrożenie dla środowiska". 

Udało Nam się również poznać kolejną literę/głoskę "U, u". 


 

MAJ: TYDZIEŃ IV

Temat tygodnia:

Moi rodzice

Cały tydzień powoli przygotowywaliśmy się do naszego zaplanowanego przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, ćwiczyliśmy słowa piosenek, trenowaliśmy układ taneczny, jak i utrwalaliśmy wiersze. Dlatego też cały tydzień upłynął nam w rodzinnej tematyce, dowiedzieliśmy się czym jest "drzewo genealogiczne" a także czemu ono służy, utrwaliliśmy nazewnictwo członków rodziny, jak i poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak: "stryj, stryjenka, stryjostwo". 
W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ślimaka, przypomnieliśmy sobie ich budowę, jaką pełnią rolę dla środowiska, a także jakie mają zwyczaje. W Dzień Mamy rozmawialiśmy o naszych mamach, czym się zajmują, co lubią robić, a nawet zmienialiśmy się w nie podczas zabaw... A na koniec przygotowaliśmy dla nich piękne laurki. 


MAJ: TYDZIEŃ III

Temat tygodnia:

Zabawy sensoryczne

Miniony tydzień rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w Śląskim Fusbalu Mundialu! Co to był za dzień, całe przedszkole było pod wrażeniem tego wydarzenia. 
Cały tydzień kształtowaliśmy nasze zmysły, w każdy dzień skupialiśmy się na innym zmyśle, był to zmysł.
Zmysł dotyku pomógł nam rozwiązać balonowe zagadki, w których ukryły się różne produkty spożywcze. Zmysł węchy wyostrzyliśmy zawiązując oczy i próbowaliśmy rozpoznać zapachy przypraw. A także dzieliliśmy zapachy na ładne i nieprzyjemne. Wzrok pomógł nam w poszukiwaniu różnych przedmiotów ukrytych w sali. 
W czwartek obchodziliśmy Świętowy Dzień Pszczół, podczas którego dowiedzieliśmy się, jak ważna rolę pełnią pszczoły, wykonaliśmy przeróżne zadanie, wzięliśmy udział w wieli zabawach, w których bohaterkami były pszczoły. 
Na koniec tygodnia pojechaliśmy do Teatru Dzieci Zagłębia na przedstawieniem pt.: "Plastusiowy Pamiętnik".


MAJ: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

Zabawy badawcze

Cały tydzień upłynął nam w tematyce doświadczeń i eksperymentów, podczas których mogliśmy się dowiedzieć wielu ważnych i ciekawych rzeczy. Sprawdziliśmy jakie mają właściwości drożdże, co się stanie, gdy zapaloną świeczkę zakryjemy szklanką. Stworzyliśmy fabrykę kryształów (z soli), udało nam się wykonać wulkan z piany, dzięki któremu wiemy jak reaguje ocet z sodą oczyszczoną. Innego dnia sprawdzaliśmy co się stanie, gdy na cały dzień zanurzymy jajko w occie. 
W piątek obchodziliśmy DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI, podczas którego wysłuchaliśmy bajki o Niezapominajce, z której dowiedzieliśmy się jak ważna jest przyroda. Wykonaliśmy "niezapominajki" aby móc zapisywać ważne rzeczy, informacje o których nie chcemy zapomnieć. 
Poznaliśmy także następną literę/głoskę, czyli "T, t". A cały tydzień utrwalaliśmy liczby/cyfry 0-9 poprzez przeliczanie, porównywanie zbiorów, czy ćwiczenie ich zapisu. 

MAJ: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Jestem Polakiem i europejczykiem

Miniony tydzień choć krótki, był bardzo interesujący. W środę obchodziliśmy Dzień Strażaka, podczas którego dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakich narzędzi potrzebują do pracy, czy jak praca strażaka jest ważna. Teraz wiemy także, że strażacy nie jeżdżą tylko do pożarów, ale mają także inne ważne zdania. Różne zabawy ruchowe pozwoliły nam się wcielić w strażaków. 

W tym tygodniu uporządkowaliśmy i utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat symboli narodowych Polski. Wiemy teraz dlaczego orzeł jest w naszym godle, a także co oznaczają biel i czerwień na naszej fladze. Nasza wiedza poszerzyła się także o wiadomości na temat Unii Europejskiej. 

Nowo poznaną literą/głoską było "S, s". Poszukiwaliśmy słów z tą głoską, układaliśmy jej kształt z różnych materiałów, a jej zapis ćwiczyliśmy podczas wykonywania kart pracy. 


TYDZIEŃ IV

Temat tygodnia:

W gospodarstwie

Miniony tydzień spędziliśmy wśród zwierząt na wiejskim podwórku. Wiemy, jak nazywają się mieszkańcy gospodarstwa a także, jak nazywają się ich domy. Dowiedzieliśmy się także, jakie znaczenie mają te zwierzęta w życiu człowieka. Rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt, próbując dopasować je do właściwych zwierząt. Towarzyszyły nam one także podczas różnych zabaw ruchowych, czy kołowych. 
Jednakże, tydzień rozpoczęliśmy Światowym Dniem Książki, podczas którego dowiedzieliśmy jak powstaje książka, jakie są rodzaje książek. Wiemy, że o książki należy dbać, szanować je, a one w zamian przeniosą nas w niezwykłe miejsca. W tym dniu pracownicy przedszkola, którzy na co dzień pełnią inną rolę, odwiedzili grupy aby poczytać dzieciom. 
W środę uczestniczyliśmy w "Baśniach na warsztacie - Jaś i Małgosia", było szalenie zabawnie!

Ćwiczeniami grafomotorycznymi utrwalaliśmy poznane do tej pory litery/głoski. Kształtujemy umiejętność przeliczania w zakresie 10, jak również próbujemy porównywać zbiory z wykorzystaniem znaków mniejszości i większości. 

Ładna pogoda pozwoliła nam cieszyć się zabawą w ogrodzie przedszkolnym.

KWIECIEŃ: TYDZIEŃ III

Temat tygodnia:

Dbamy o Ziemię

Tydzień rozpoczęliśmy od zrobienia "porządku". Przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy kolory pojemników na odpady, a także segregowaliśmy różne rodzaje odpadów. Ustaliliśmy wspólnie czym jest recykling i na czym on polega, a także  jakie materiały można poddać recyklingowi. Teraz już wiemy, jak możemy dbać o naszą planetę i co jest dla niej dobre. Dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne jest aby oszczędzać prąd i wodę. Udało Nam się również przeprowadzić kilka eksperymentów z wykorzystaniem właśnie wody. 
Na koniec tygodnia podsumowaliśmy wszystkie nasze wiadomości podczas obchodów Dnia Ziemi, którego zwieńczeniem było słuchanie oddechu Ziemi...

A tutaj krótka relacja...  Sprawdź!

Cały czas kształtujemy umiejętność dodawania i odejmowania, jak również przeliczanie w zakresie 10. 
Nowo poznaną literą była litera "R, r", którą utrwalaliśmy podczas różnych zabaw jak i podczas wykonywania kart pracy, dzięki czemu ćwiczyliśmy także sprawność manualną. 

KWIECIEŃ: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

Wielkanoc 

W tym tygodniu czekało na dzieci wiele wydarzeń! Tydzień w przedszkolu rozpoczęliśmy Dniem Żółtych Kurczaczków, podczas którego przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. We wtorek wspólnymi siłami piekliśmy świąteczne "zisty", czyli baby wielkanocne. W środę zjedliśmy wszyscy razem Śniadanie Wielkanocne, a po śniadaniu wybraliśmy się na poszukiwanie niespodzianek, które zostawił dla nas Zajączek w ogrodzie przedszkolnym. W czwartek mogliśmy skorzystać z pięknej pogody i bawić się w ogrodzie przedszkolnym! A w piątek Jarzębinki przygotowały dla wszystkich dzieci występ z okazji nadchodzących świąt! 


KWIECIEŃ: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Zabawki na urlopie

W poniedziałek, na miły początek odwiedził Nas teatrzyk GabiArt i dwa sympatyczne krasnoludki - Dobroduszek i Psotnik, dzięki którym mogliśmy poznać "Niezwykłą misję krasnala Dobroduszka". 
Podczas zabaw z literami utrwaliliśmy literę "P, p" - poszukiwaliśmy słów na tę głoskę, układaliśmy jej kształt z różnych materiałów. Również podczas ćwiczeń grafomotorycznych utrwalaliśmy jej kształt. W zabawach i kartach pracy utrwalaliśmy liczenie w zakresie 10.
Podczas minionego tygodnia, przypomnieliśmy sobie stare dobre zabawy kołowe, takie jak: "Ojciec Wirgiliusz", "Kółko graniaste", "Karuzela", czy "Rolnik sam w dolinie". 
W tym tygodniu pogoda niestety nie rozpieszczała nas - jak to w kwietniu - dlatego czekając na prawdziwą wiosnę tworzyliśmy makietę wiosennej łąki. 
Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych zaczęliśmy naukę piosenki "Wielkanoc".