Pani Agnieszka Kubiczek

 Pani Małgorzata Szymańczak

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy wtorek od 11.45-12.15      
                nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 Godziny specjalistów


 

 

Drodzy Rodzice!

Dnia 8.02.23. tj. w środę

idziemy na zajęcia do biblioteki. 

smile

Dnia 13.02.23. tj. w poniedziałek

pojedziemy autobusem do szkoły muzycznej na koncert.

 

LUTY

I TYDZIEŃ

NA BALU W KARNAWALE TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM I Z TROSKLIWYMI MISIAMI 

Czas ferii minął. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać po dłuższej nieobecności. Czekamy na pozostałe dzieci , które zmagają się z chorobami i muszą pozostać jeszcze w domu. Życzymy powrotu do zdrowia i czekamy na Was w przedszkolu.

Dzień Puzzli był okazją do ułożenia wszystkich puzzli w naszej sali. Zajęło nam to sporo czasu, ale efekt naszej pracy był zachwycający.

Ten tydzień poświęciliśmy tematyce karnawału. Mówiliśmy o balach karnawałowych, przebraniach, tańcach i wspólnej zabawie. Dekorowaliśmy nasza salę balonami, serpentynami, wykonaliśmy prace plastyczne związane z karnawałem.

W piątek odbył się w przedszkolu bal. Od samego rana w naszym przedszkolu zaczęły się pojawiać kolorowe postacie. Sala z minuty na minuty robiła się coraz bardziej bajeczna. Jedno jest pewne! Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na miły początek dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi celebryci, gdyż odbyła się mini sesja zdjęciowa. Po krótkiej sesji nadszedł długo wyczekiwany moment i bal rozpoczął się na dobre. Muzyka od razu porwała wszystkich do tańca, a nad wszystkim czuwały nasze Panie – czyli Troskliwe Misie. Nie zabrakło tradycyjnych Kaczuch, Macareny oraz licznych zabaw, które sprawiły dzieciom wiele radości. Po męczącej zabawie dzieci mogły nabrać sił częstując się słodkościami, które wcześniej zostały dla nich przygotowane.

W tym tygodniu poznaliśmy kolejne litery alfabetu „P”, p”. Kodowaliśmy balową trasę dla ozobota.

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajki Pomagajki”- Wysłuchaliśmy bajki terapeutycznej „U Tytki Apetytki”. Bajki o Helence, która nie chciała jeść i o Tytce Apetytce.

Ogromną radość sprawiają nam codzienne spotkania z Tomem i Keri  z Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.  Tematem przewodnim był  pociąg. Poznaliśmy nowe słownictwo: jump – skakać, nod – skinąć głową, clap – klaskać, train – pociąg, head- głowa, what’s that? - co to jest?

OZOBOT NA BALU - kliknij na zdjęcie

JASKÓŁKI NA BALU - kliknij na zdjęcie

 BAJKA TERAPEUTYCZNA - kliknij na zdjęcie

 

 

 

STYCZEŃ

III i IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM FERIE W PRZEDSZKOLU SPĘDZAMY 

Rozpoczęły się ferie zimowe. Na upragniony śnieg musieliśmy zaczekać, lecz wcale nam się nie nudziło… Ferie zimowe to czas, w którym do przedszkola uczęszcza mniej dzieci i grupy są łączone. A to doskonała okazja do kreatywnego i ciekawego spędzania czasu w grupach mieszanych. Na ten czas zaplanowaliśmy szereg zajęć integracyjnych. Głównym celem była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom miłych wrażeń, Nie zabrakło zajęć umysłowych, twórczych, plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych.

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków ten tydzień poświęciliśmy tematom związanych jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Bezpieczne ferie”, dzięki któremu dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Z policyjnym psem Sznupkiem poznały sporty zimowe oraz bezpieczne zabawy na białym puchu. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne.

W czwartek obchodziliśmy Dzień Popcornu. W ten dzień mogliśmy się degustować popcornem podczas filmowego seansu. Oglądaliśmy ilustracje różnych maszyn do produkcji popcornu. Poznaliśmy różne ciekawostki na temat kukurydzy i jej szerokiego zastosowania.

Tom zaprosił nas do zabaw z kolorowymi pociągami w języku angielskim, program Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Przygotowaliśmy niespodzianki dla naszych kochanych Babć i kochanych Dziadków. 

NIESPODZIANKA DLA BABĆ I DZIADKÓW

- kliknij na kartkę

smile

ZIMA

- kliknij na zdjęcie

smile

KLOCKI LEGO

- kliknij na plakat

 

II TYDZIEŃ

Z KRASNALEM MIŁYM DZIEŃ BABCI I DZIADKA OBCHODZIMY

Styczeń to miesiąc kojarzący się z Nowym Rokiem oraz Babcią i Dziadkiem. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku każdego dziecka Dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Jaskółki miały niesamowitą przyjemność gościć w przedszkolu drogie babcie i kochanych dziadków. Spotkanie odbyło się by uczcić ich święto oraz podziękować za troskę i opiekę. Dzieci przygotowały przedstawienie Jasełkowe, a także recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuczęta wyraziły w ten sposób swoją miłość i wdzięczność dla ukochanych dziadków. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wnuczęta wręczyły swoim ukochanym przygotowane upominki z najlepszymi życzeniami. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i gratulujemy tak wspaniałych Wnuków.

Tematyka w tym tygodniu poświęcona była babciom i dziadkom. Przedszkolaki z wielką ochotą opowiadają o swoich dziadkach, ich ulubionych zajęciach, wspólnych spotkaniach. Słuchaliśmy wierszy, opowiadań i uczyliśmy się piosenek tematycznie związanych z tym świętem.

Wysłuchaliśmy opowiadania L. Krzemienieckiej - rozdział „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybrali” zainspirował nas do wielu działań w ramach działań Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „O”, o”  i cyfrę 8, doskonalimy zadania matematyczne ze znakami „+”, „-”, „>”, „<”, „=”.

Utrwaliliśmy poznane słowa w języku angielskim, nauczyliśmy się piosenki „My dog and I”.

100 LAT - kliknij na kartkę

 

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM NOWY ROK WITAMY

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kolejności pór roku, dni tygodnia, uczyliśmy się nazw miesięcy. Dostrzegamy powtarzalność wydarzeń: następstwa dnia i nocy, pór roku, miesięcy. Rozmawialiśmy na temat konkretnych czynności związanych z dniem tygodnia w przedszkolu. Uczyliśmy się odmierzania czasu, wiemy, że jest potrzebny ludziom do prawidłowego funkcjonowania. Wiemy jak odczytać pełne godziny na zegarze.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „N”, n”,  każdego dnia bawimy się wizytówkami imion rozpoznając imiona swoich kolegów i koleżanek.

We wtorek obchodziliśmy „Dzień Słomki Do Picia” ten dzień stał się inspiracją nie tylko do ćwiczeń oddechowych, ale również zabaw manualnych rozwijających naszą wyobraźnię. Towarzyszyły nam w tym dniu zabawy ze słomką w roli głównej. Wywołało to u dzieci dużo radości i pozytywnych emocji.

Codzienne spotkania z Tomem i Keri z Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci wzbogacają wiedzę  o nowe słownictwo: frog, in, out, coin.

GRUDZIEŃ

ŻYCZENIA DLA RODZICÓW

- Kliknij na kartkę 


 ŻYCZENIA 

- Kliknij na kartkę 

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM KOLĘDY ŚPIEWAMY 

W naszej grupie czuć już klimat Świąt. Tematyką tygodnia były Święta Bożego Narodzenia oraz związane z nimi tradycje. Każdego dnia śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy, przygotowaliśmy piękne ozdoby choinkowe oraz wykonaliśmy zimowe prace plastyczne.

We wtorek uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez grupę Jarzębinki oraz zjedliśmy wspólny uroczysty obiad wigilijny. 

z okazji Pierwszego Dnia Zimy Hałabała zaprosił nas na przedstawienie „Pani Zima i bukiet szczęścia”. Wspólnie z Hałabałą przywitaliśmy Panią Zimę, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy.

Codziennie towarzyszyły nam zabawy z kolorami w języku angielskim.

Dla Rodziców przygotowaliśmy świąteczny prezent i nagrania kolędowe. 

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT! 

smile

KOLĘDA - kliknij na kartkę 

 

smile

DO BETLEJEM - filmik 

smile

III TYDZIEŃ

 SPRZĘTY ELEKTRYCZNE Z HAŁABAŁĄ POZNAJEMY I DO ŚWIĄT SIĘ SZYKUJEMY

W tym tygodniu przybliżyliśmy temat "Prąd elektryczny". Dowiedzieliśmy się czym jest prąd i jakie mogą być jego źródła, np. słońce, węgiel, wiatr, woda. Jakie urządzenia domowego użytku działają na prąd a jakie na baterię. Doskonale wiemy, że z prądem nie ma żartów. I tylko pod okiem dorosłych możemy korzystać z urządzeń działających na prąd. Poznaliśmy znak ostrzegawczy uwaga prąd. Wszystkie te sprzęty z pewnością przydadzą się do przygotowań świątecznych.

Uczymy się kolęd i piosenek o tematyce zimowej i świątecznej.

Przygotowaliśmy kartkę świąteczną oraz życzenia dla członków Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu "M, m" oraz cyfrę 7.

 Guziki zainspirowały nas do zabaw matematycznych jak i zabaw z literkami. Przeliczaliśmy, układaliśmy pierwszą literkę swojego imienia. Rozwijaliśmy swoją kreatywność układając z guziczków przedmioty. Guziki zachęciły nas  do wielu aktywności w przedszkolu, towarzyszyły nam w tym dniu zabawy i prace plastyczne związane z kolorowymi guzikami.

Codziennie uczestniczyliśmy w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

 

 ŻYCZENIA W RAMACH PROJEKTU KLUBU PRZEDSZKOLI 

KRASNALA HAŁABAŁY - kliknij na kartkę 

  

II TYDZIEŃ

 Z KRASNALEM WSPANIAŁYM MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU WITAMY

 

Ten tydzień rozpoczęliśmy „Barbórką u Hałabały”. Z okazji Dnia Górnika Personel naszego przedszkola zaprosił wszystkie grupy na przedstawienie „Historyjŏ ô tym jak kobiyty czekały na chopōw coby iś na barbórkę”. Były wspólne tańce i śpiewy śląskich piosenek.

Na ten dzień dzieci czekały cały rok… Aż w końcu nadszedł dzień  w którym odwiedził nas bardzo miły gość, którego kochają wszystkie dzieci.  Oczywiście, że to  MIKOŁAJ. Obdarował nas pięknymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy!!!

W środę odbyło się kolejne spotkanie w bibliotece. Tematem przewodnim oczywiście był Mikołaj. Poprawnie wykonaliśmy mikołajkowe zadania.

Część z nas z Rodzicami odwiedziła kiermasz świątecznych kartek.

W tym tygodniu poznaliśmy litery „Ł”, ł” oraz utrwaliliśmy cyfrę 6. Programowaliśmy mikołajkową trasę dla robota ozobota poznając nowe kody.

Codziennie uczestniczyliśmy w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

 

WIZYTA MIKOŁAJA (filmik) - kliknij

smile

PIOSENKA "IDZIE GÓRNIK (filmik) - kliknij 

smile

BAJKI - POMAGAJKI (prezentacja) - kliknij 

smile

 

I TYDZIEŃ

 Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ PRACĘ GÓRNIKA POZNAMY 

Z Krasnalem Hałabałą poświęciliśmy czas na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie -"Skąd się bierze węgiel?" Wiemy, jak wygląda ciężka praca górnika. Poznaliśmy roboczy i galowy strój górnika. "Jaskółki" poznały zastosowanie węgla, który jest nie tylko źródłem ciepła i energii, ale także potrzebny do wyrobu m.in plastiku, leków, paliw oraz parafiny. Poznaliśmy piosenki i tańce śląskie, które zaprezentujemy podczas spotkania z górnikiem. A podczas baśniowych warsztatów z panem Mateuszem poznaliśmy legendę o Skarbniku.

W środę przybyła Czarodziejka i zaprosiła nas do zabaw andrzejkowych. Ustawialiśmy buty w stronę drzwi, rozpoznawaliśmy mikstury, wróżyliśmy zawody i kodowaliśmy klucze. 

W czwartek odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wspólnie rozmawialiśmy o różnych emocjach i jak sobie z nimi radzić.

Rozpoczęliśmy przygotowania na przybycie Mikołaja i Świąt - ubraliśmy choinkę. Zaczęliśmy przygotowania do naszego bożonarodzeniowego występu, ale to na razie tajemnica … 

Uczestniczyliśmy codziennie w zabawach z języka angielskiego wraz z pacynkami Toma i Keri w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności Dzieci.

Poznaliśmy kolejne litery "L, l" i cyfrę 6.