Zaprasza pani Agatka i pani Sonia

 

 

 

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

NADCHODZI WIOSNA

W tygodniu o tematyce "Nadchodzi Wiosna" poznawaliśmy wiosenne kwiaty oraz ptaki, które powracają z ciepłych krajów do Polski. W minionym tygodniu towarzyszyło nam kilkoro dzieci z Jabłuszek. Zabawy w żaby i bociany przyniosły nam wiele radości. Bardzo spodobała nam się piosenka o "Marcowych Żabach". Sami posłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać:

MARCOWE ŻABY

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

W MARCU JAK W GARNCU

"W marcu jak w garncu", ogromnym garze ... Kto wie co ugotuje Marzec?" i tak każdego dnia za oknem Jagódki obserwowały inną pogodę i zgłębiały jej tajemnice. Wyszliśmy także do ogrodu, aby poza pogodą przyjrzeć się pierwszym oznakom wiosny. Poznaliśmy literę P, p. Uczyliśmy się tańczyć "Krakowiaka". Obchodziliśmy Dzień Pandy i Dzień Słońca. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne "Uśmiechnięte słoneczka" i "Kolorowe parasole".

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

COŚ Z NICZEGO

"Nasza planeta wzywa nas, na Ziemi misję zacząć czas..." i dlatego przez cały tydzień Jagódki szukały sposobów na wykorzystanie odpadów. Okazuje się, że pudełka, rolki, guziki, folie, sznurki, guziki mogą być wspaniałymi zabawkami i świetnie nadają się do pobudzania dziecięcej kreatywności. Poznaliśmy literę O, o, braliśmy udział w zabawach z literami i naszymi imionami, utrwalaliśmy liczenie w zakresie 1 - 10. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Udało nam się wyjść do ogrodu, każdego dnia przez okno obserwowaliśmy marcową pogodę. Czekamy na Wiosnę! :)

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

DBAMY O ZDROWIE NA PRZEDWIOŚNIU

W minionym tygodniu poznaliśmy literę N, n. Nadia została królową wielkiej litery N i od poniedziałku każdego dnia towarzyszyła nam piosenka o "Niejadku";) To był tydzień pełen zabaw i zajęć dotyczących zdrowia. Jagódki doskonale  wiedzą, że aby być zdrowym trzeba zadbać o higienę swego ciała, dobrze się odżywiać oraz często przebywać na świeżym powietrzu. Z okazji Dnia Dentysty wzięliśmy udział w międzygrupowym konkursie muzycznym. Zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, aby obejrzeć nasz występ oraz występy naszych kolegów i koleżanek z innych grup. A ulubioną piosenką tygodnia został : "Witaminowy blues" :) Zapraszamy do wspólnego śpiewania:):

WITAMINOWY BLUES

LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

KOSMOS

"W układzie słonecznym wirują planety ...", a w naszej grupie przyszedł czas na zgłębianie ich tajemnic. W poniedziałek poznaliśmy literę M, m - Merkury, Mars. Martynka została królową wielkiej litery M, a Mateusz królem litery M. Dzięki poznanym piosenkom Jagódki znają śpiewająco wszystkie planety układu słonecznego. Wspólnymi siłami zrobiliśmy kosmiczną dekorację naszej sali, malując gwiazdy, planety, robiąc rakiety kosmiczne. Zakończyliśmy pracę z V modułem Małego Misia w świecie literatury - laboratorium żywiołów. W piątek świętowaliśmy Dzień Dinozaura. To był bardzo pracowity tydzień :)

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ZWIERZĘTA W ZOO - ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

W tym tygodniu wyruszyliśmy na wirtualny spacer do zoo. Każdego dnia w czasie zabaw muzycznych, ruchowych zamienialiśmy się w zwierzęta egzotyczne. Poznaliśmy literę Ł, ł. Obchodziliśmy "Dzień Kota", wyznaczając kocią trasę Ozobotowi, budując wieże z kubeczków i kodując kota na macie do kodowania. Jagódki wykonały piękne prace plastyczne z okazji "Dnia Kota" i otrzymały medale. Wzięły również udział w zbiórce kociej karmy. A oto nasze ulubione piosenki tygodnia. Zapraszamy do wspólnego śpiewania :)

SZÓSTKA SŁONI

IDZIE SŁOŃ

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

PRĄD

"On ma taką sprytną moc, że jest jasno nawet w noc ...". Był to tydzień, w którym zgłębialiśmy tajemnice prądu. Poznaliśmy literę L. l. Laura została królową wielkiej litery L, a Leoś królem. Obchodziliśmy "Dzień pizzy" - kodując pizzę na macie do kodowania, bawiąc się w pizzerów i wreszcie piekąc własną pizzę. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy 112 w dniu EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO oraz jedliśmy wyśmienite pączki. Mamy nowego przyjaciela - OZOBOTA. Rozpoczęliśmy naukę wyznaczania mu tras :)

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

KARNAWAŁ

"W karnawale same bale...". Przyszedł czas na bal i w naszym przedszkolu :) Od poniedziałku do czwartku pilnie przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Najpierw poznaliśmy literę K, k. Kornelka została naszą królową litery K:) Każdego poranka braliśmy udział w tanecznej rozgrzewce, następnie poznawaliśmy zwyczaje związane z karnawałowymi balami, zrobiliśmy piękne dekoracje i oczywiście tańczyliśmy i śpiewaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy ... itd., itp. ;)

 

KARNAWAŁOWA SESJA ZDJĘCIOWA JAGÓDEK

"KARNAWAŁOWA BAŚŃ"

 

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

W TEATRZE

W minionym tygodniu omawialiśmy temat "W teatrze". Poznaliśmy literę "J, j" oraz cyfrę 9. Każdego dnia bawiliśmy się w teatr. Zrobiliśmy piękne kukiełki ze sztućców oraz przygotowaliśmy teatralną scenografię. Kodowaliśmy na macie do kodowania, świętując "Dzień Lego". W piątek z okazji "Dnia puzzli" ułożyliśmy prawie wszystkie puzzle, które mamy w grupie. A na koniec tego tygodnia w teatrzyku cieni wystawiliśmy bajkę "O trzech świnkach".

 

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA 

"Babciu, Dziadku coś Wam dam ..."

Jagódki bardzo kochają swoje babcie oraz swoich dziadziusiów, dlatego z okazji ich święta, przygotowały:

ABY OBEJRZEĆ NASZ WYSTĘP NALEŻY KLIKNĄĆ W LINKI PONIŻEJ ;)

Rozgrzewka "WYGIBASY Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM"

"KONCERT NA 102 dla Babci i Dziadka"

A tak wyglądały nasze przygotowania do tego wyjątkowego dnia:

 STYCZEŃ

TYDZIEŃ I i II (ferie)

TEMAT TYGODNIA:

ZWIERZĘTA ZIMĄ

Każda Jagódka wie, którym ptakom i zwierzętom, zimą pomoc należy się ;)

ZIMOWE ZABAWY

"My się zimy nie boimy i bałwana ulepimy" :) Dzieci nie mogły dostać lepszego prezentu od pani Zimy. Śnieżnobiały puch zagościł w naszym mieście i ogrodzie :) Drugi tydzień ferii minął przedszkolakom na zabawach na śniegu i wokół tematyki zimowych zabaw.

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

W ostatnich dniach grudnia nie było nam dane spotkać się w przedszkolu. Jednak zdążyliśmy zrobić wspólną kartkę świąteczną oraz udekorować naszą salę :)

 

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

"Zima się zaczyna, czuć przedświąteczny ruch ... ". W naszej grupie przygotowania do Świąt ruszyły pełną parą ;) Każdego dnia śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy, przygotowaliśmy łańcuch, zimowe choinki, śnieżynki oraz piękne bombki na choinkę. Poznaliśmy kolejną literę z alfabetu i wybraliśmy królową litery H - Hanię oraz króla Huberta :) Przeliczaliśmy w zakresie 8 i kodowaliśmy na wirtualnej macie. Poprzez kanał YouToube spotkaliśmy się z wujkiem Maćkiem, przyjacielem Małego Misia i rozmawialiśmy, o tym jak poradzić sobie ze złością. A w piątek przygotowaliśmy piernikowe ciasto na pierniczki, panie kucharki je upiekły, a my udekorowaliśmy nasze pierniczki. Już nie możemy się doczekać przedszkolnej Wigilii, aby ich spróbować ;)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

ZBLIŻA SIĘ ZIMA

W tym tygodniu odwiedził nas Mikołaj i podarował nam piękne prezenty. Serdecznie dziękujemy :):):)

Rozwijaliśmy umiejętności kodowania, poznaliśmy cyfrę 7. Bawiliśmy się w badaczy wiatru, śniegu i lodu.

W ramach udziału w projekcie "Mały Miś w świecie literatury" Misiowi Jeżykowi opowiedzieliśmy o naszych ulubionych książeczkach.

Rozpoczęliśmy tworzenie ozdób choinkowych oraz naukę świątecznych pastorałek, kolęd i zimowych piosenek.

Na lepienie bałwana jeszcze przyjdzie czas. Wierzymy, że już niedługo spadnie więcej śniegu, i że zostanie z nami na dłużej.

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

TAM GDZIE ROSŁY PAPROCIE

Pierwszy tydzień grudnia poświęciliśmy głównie tematyce ciężkiej pracy górnika w kopalni węgla kamiennego. Poznaliśmy literę G, g oraz niezwykły świat dinozaurów.

Rozpoczęliśmy przygotowania do odwiedzin naszej grupy przez MIKOŁAJA. Uczyliśmy się dla Mikołaja piosenki oraz układu choreograficznego. Wspólnymi siłami ubraliśmy choinkę, aby w naszej sali można było poczuć zbliżające się święta :)

W piątek z okazji BARBÓRKI zrobiliśmy wianki śląskie oraz czapki górnicze, a następnie tańczyliśmy śląskie tańce.

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

JAK OPIEKUJEMY SIĘ ZWIERZĘTAMI

W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy na temat zwierząt, które możemy mieć w domu i jak należy się nimi zajmować. Swoją uwagę poświęciliśmy głównie: psom, kotom, rybkom oraz żółwiom.

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI, a w środę DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

To był bardzo udany tydzień!:)

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

DBAM O ZDROWIE

 

Jagódka Ci powie jak DBAĆ O ZDROWIE:

Każde dziecko chociaż małe

o swe zdrowie dba,

je warzywa i owoce,

w piłkę często gra.

Zawsze myje swoje ręce,

 

gdy do stołu siada.

A jak o coś je zapytasz,

grzecznie odpowiada.

Bardzo staramy się przestrzegać wyżej wymienionych zasad ;) Codziennie w przedszkolu jemy warzywa i owoce, myjemy ręce i jeśli jest to możliwe to wychodzimy do ogrodu.

Dodatkowo w tym tygodniu podczas zabaw matematycznych poznaliśmy cyfrę 6. Poprzez zabawy z naszymi imionami i alfabetem poznaliśmy litery „F,f”. Uczyliśmy się piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych, pt.: "Piosenka o niezdrowym jedzeniu" oraz piosenki Aidy "Hipopotam u dentysty". W piątek 20 listopada obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Omówiliśmy nasze prawa. Wiemy, że te prawa są dla nas Jagódek, Jeżyków, ale i dzieci mieszkających w Meksyku czy Afryce. Wszyscy MAMY SWOJE PRAWA.

 

  

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

KAPIE, KROPI, MŻY...

"Gdy na dworze pada deszcz, kiedy wszystko szare jest..." to w naszej grupie dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Temat tego tygodnia zainspirował nas do wykonania mnóstwa ciekawych działań plastycznych. Poznaliśmy cyfrę 5. Wraz z innymi dziećmi z całej Polski wzięliśmy udział we wspólnym śpiewaniu hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przyjrzeliśmy się bliżej małemu jeżowi, który 10 listopada miał swoje święto. W piątek przygotowaliśmy sami śniadanie (Światowy Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony 8 listopada - niedziela) i zakończyliśmy 3 Moduł projektu Mały Miś w świecie literatury - DBAMY O ZDROWIE.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

DZIEŃ I NOC

Każda Jagódka dobrze wie, że po nocy nastaje dzień :) Zabawy na dywanie w kodowanie to dla każdej Jagódki coraz ciekawsze wyzwanie :). Wraz z dziećmi i paniami śpiewa: "Słoneczko nasze rozchmurz buzię bo nie do twarzy ci w tej chmurze. Słoneczko nasze rozchmurz się, maszerować z tobą będzie lżej":) Wraz ze smokiem Edziem wie, w których wyrazach znaleźć literkę E,e. W rankingu ulubionego bohatera z bajki wciąż pozostają pieski z PSIEGO PATROLU, co udowodnił nasz grupowy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

 

 

 

 

 

  

PAŹDZIERNIK

 

TYDZIEŃ III i IV

 

TEMAT TYGODNIA III:

WIEM, CO JEM DLATEGO JESTEM ZDROWY.

 

TEMAT TYGODNIA IV:

JAK PRZEKAZUJEMY INFORMACJE?

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasze działania skupiły się na zdrowym odżywianiu oraz na sposobach przekazywania informacji.

Poznaliśmy litery C i D oraz cyfry 3 i 4. Bardzo lubimy zabawy z naszymi imionami. Każdy z naszych grupowych "listonoszy" coraz lepiej rozpoznaje imiona swoich kolegów i koleżanek.

Uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu i bawić się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Aby być zdrowymi staramy się pięknie jeść każdego dnia dużo warzyw, owoców oraz produktów mlecznych.

Ruch to zdrowie! Dlatego każdego dnia wyginamy śmiało ciało w naszej sali przy dźwiękach muzyki.

Nie brakuje wśród nas małych artystów plastyków. Zajęcia manualne są jedną z ulubionych form spędzania czasu w przedszkolu.

A w piątek pod nasze okno przywędrowała wiewiórka :) To była największa niespodzianka dla Jagódek. Zostawiliśmy dla wiewiórki trochę orzechów i żołędzi. Może do nas wróci?;)

 

 

  

 

 

 

 

  

 

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

JAK ZWIERZĘTA W LESIE I W PARKU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY?

Kolejny tydzień za nami. Przez cały tydzień przyglądaliśmy się życiu zwierząt zamieszkujących lasy i parki.

W środę wraz z personelem przedszkola i wszystkimi dziećmi świętowaliśmy DEN.

Poznaliśmy literę B i cyfrę 2.

W ramach nauki kodowania rozpoczęliśmy zabawy kubeczkami.

W czwartek 15.10.2020r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Powtórzyliśmy czynności związane z właściwym dbaniem o higienę rąk. Dzieci wzięły udział w eksperymencie z wodą, pieprzem i mydłem. Dzięki temu eksperymentowi już nikt nie wątpi w czarodziejską moc mydła;)

Poznaliśmy wiele zabaw muzyczno - ruchowych, których bohaterami były leśne zwierzęta.

W naszej grupie w czasach zabaw swobodnych królują klocki. Rosną nam wspaniali architekci ;)

 

 

 

 

 


 

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: KOLORY WOKÓŁ NAS

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku w związku z tym przez cały tydzień uczestniczyliśmy w zabawach związanych z kolorami. Znamy barwy podstawowe i wiemy jak wyczarować barwy pochodne. Uwielbiamy zabawy badawcze :)

W minionym tygodniu poznaliśmy literę A i cyfrę 1. 

Rozpoczęliśmy naszą przygodę z matą do kodowania. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć z matą.

Odnowiliśmy nasze przyrzeczenie uczestników EKO - KLUBU Krasnala Hałabały. Będziemy segregować papier i przekazywać go do skłądu makulatury.

Wraz z misiem Jeżykiem stworzyliśmy "kuferek emocji". Będziemy tam gromadzić przedmioty, które pomogą nam radzić sobie z takimi emocjami jak smutek, złość, radość.

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: JESIEŃ W OGRODZIE

Ostatni tydzień września spędziliśmy ucząc się o darach jesieni, które możemy znaleźć w ogrodzie. Warzywa były tematem przewodnim wszystkich zabaw, w których braliśmy udział. Dodatkowo ten tydzień był pełen różnego typu obchodów. Na początku świętowaliśmy DZIEŃ JABŁKA. Następnie swoje święto mięli nasi koledzy z grupy - DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy nasi chłopcy to SUPERCHŁOPAKI, dlatego każdy z chłopców otrzymał legitymację SUPERCHŁOPAKA. W piątek odwiedził nas jeden z dwóch "Super Chłopaków", pracujących w naszym przedszkolu - pan Ryszard - rzemieślnik. Wspólnie z panem Rysiem zrobiliśmy drewnianą skrzynkę na warzywa i owoce. Ten tydzień pożegnaliśmy DNIEM UŚMIECHU. Z okazji tego święta wykonaliśmy "uśmiechnięte pocztówki", którymi obdarowaliśmy naszych kolegów i koleżanki z innych grup oraz ich panie nauczycielki. Wzięliśmy także udział w zajęciach bibliotecznych online.

UŚMIECHAJCIE SIĘ CZĘSTO KOCHANI tak jak my Jagódki!!!:):):)

 

 

 

 

 

 WRZESIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: JESIEŃ W SADZIE

Na początku tygodnia obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji przebraliśmy się za swoich ulubionych bohaterów, urządziliśmy mini bal i pokaz mody. Odwiedziła nas pani dyrektor i podarowała nam nowe zabawki do ogrodu. Otrzymaliśmy medale i dyplomy SUPER PRZEDSZKOLAKÓW. To był bardzo miły dzień :)

 "Hej pełno jest jabłek w naszym sadzie ..." to fragment jednej z ulubionych zabaw Jagódek. W minionym tygodniu "odwiedziliśmy" sad i poznawaliśmy jego dobrodziejstwa. Po całotygodniowej nauce o owocach i poznaniu wielu możliwości wykorzystania owoców upiekliśmy ciasto z sezonowymi owocami. Było wyśmienite i zniknęło z naszych talerzy w mgnieniu oka :) Z pewnością to nie było nasze ostatnie kulinarne wyzwanie :)

W naszej sali za sprawą uczestnictwa w programie "Mały Miś w świecie literatury" zamieszkał Miś Jeżyk :)

Pogoda dopisywała więc każdego dnia bawiliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Do naszych ulubionych zabaw stolikowych należy zabawa w naszym kąciku przyrodniczym skarbami przyrodniczymi - kasztanami, żołędziami i szyszkami.

Bardzo lubimy, gdy odwiedza nas pani Lidzia ze swoim akordeonem oraz pani Basia z małpką CZIKI ;)

 

 

 

 

 

 

Jagódki witają w Nowym Roku szkolnym :)

Pierwsze tygodnie września minęły nam na spotkaniach wokół tematyki: "Przedszkola i naszej grupy", "Bezpieczeństwa na drodze" oraz "Jesieni w parku i w lesie". Jagódki wraz z innymi przedszkolakami wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Wspólnymi siłami wykonały zieloną kropkę, którą ozdobiły wcześniej zebranymi i ususzonymi liśćmi. Nasze czterolatki chętnie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego oraz w rytmice. Uwielbiają tańczyć, śpiewać, zamieniać się w małych artystów i przebywać na świeżym powietrzu. Sami zobaczcie jak wspaniale bawiliśmy się przez ostatnie trzy tygodnie:):