Pani Agnieszka Kubiczek i Pani Monika Pisula

                      

 

 Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdy czwartek
w godzinach 11.15-11.45
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

Godziny pracy specjalistów

smile

W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jagódek” realizujemy go dla 4 i 5 - latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”.  Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2021/2022.

Razem z Misiem i z Krasnalem Hałabałą przedszkole realizuje kierunek polityki MEiN:  
1)    wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi; 
2)    wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich; 
3)    podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe  
i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci; 
4)    działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury dzieciom; 
 
Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się; kompetencje 
obywatelskie; kompetencje w zakresie świadomości  i ekspresji kulturalnej.

MODUŁY

smile

 smile

OSIĄGNIĘCIA

                                                  smile

 Kochane „Jagódki”, Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy

w nowym roku szkolnym

2021/2022.

Niech ten rok będzie

czasem wspaniałej zabawy. 

Niech będzie obfitował we wspaniałe przygody

z Krasnalem Hałabałą i z Misiaczkiem Ślązaczkiem. 

Wychowawczynie

Pani Agnieszka Kubiczek i Pani Monika Pisula

 

 

 OGŁOSZENIA

Wakacje - kliknij na plakat

 

smile

WYDARZENIA 

V TYDZIEŃ

HAŁABALE POWIEMY JAK Z PSEM SZNUPKIEM BEZPIECZNIE

WAKACJE SPĘDZAMY

IV TYDZIEŃ

HAŁABALE POWIEMY CZYM W WAKACJE PODRÓŻUJEMY 

Poznawaliśmy różne środki transportu, którymi podróżujemy podczas wakacji. Następnie spakowaliśmy walizki i wesołym pociągiem wyruszyliśmy na plażę. Kontynuowaliśmy tematykę wakacji podczas zajęć w bibliotece.  Pamiętaliśmy o naszych kochanych Tatusiach przygotowując dla nich krawaty. 

III TYDZIEŃ

INSTRUMENTY ZNAMY I Z HAŁABAŁĄ GRAMY

Muzyka królowała nam każdego dnia. Poznawaliśmy różne instrumenty muzyczne, ćwiczyliśmy granie na instrumentach perkusyjnych. 

II TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM MAŁYM POLSKĘ KOCHAMY

 Tematyką przewodnią zajęć była Polska, utrwaliliśmy symbole narodowe.

Zakończyliśmy zajęcia w ramach projektu edukacyjnego "Oto Hałabała zna go Polska cała". 

Poznaliśmy litery "P,p" oraz cyfrę 9. 

Zakończenie projektu edukacyjnego "Oto Hałabała, zna go Polska cała"

- kliknij na zdjęcie 

 

I TYDZIEŃ 

Z KRASNALKIEM MIŁYM DZIEŃ RODZINY OBCHODZIMY 

 Cały tydzień spędziliśmy w atmosferze radości i miłości świętując "Dzień Dziecka" oraz "Dzień Mamy i Taty". Przedstawienie pt. "Kaczka Dziwaczka" wystawione przez pracowników przedszkola spowodował u nas dobry nastrój, który towarzyszył nam cały dzień podczas atrakcyjnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym. A dla Mamy i Taty sami wcieliliśmy się w rolę kwiatów, aby okazać Im w ten sposób swoją miłość i szacunek. Bardzo się cieszymy, że Rodzice gromkimi brawami dziękowali nam za występ. Podsumowując tydzień rozmawialiśmy o emocjach biorąc udział w warsztatach z psychologiem  w ramach "Programu wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym".

100 lat - kliknij 

Taniec dla Mamy i Taty - kliknij

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA - kliknij na plakat

FILMIK - kliknij 

OGŁOSZENIA

 

Zaproszenie - kliknij na zdjęcie

smile

WYDARZENIA 

IV TYDZIEŃ 

Z KRASNALKIEM KOCHANYM O RODZINIE ROZMAWIAMY

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty coraz bliżej... już nie możemy się doczekać, aby powitać drogich rodziców w naszym przedszkolu. Z tej okazji dużo rozmawiamy o rodzinie i systematycznie ćwiczymy wiersze i piosenki. 

W tym tygodniu rozpoczęliśmy cykl spotkań warsztatowych z panią dietetyk i fizjoterapeutką w ramach "Programu wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym".

III TYDZIEŃ 

Z KRASNALEM MAŁYM SPORTY DLA ZDROWIA UPRAWIAMY 

Sport był tematem przewodnim naszych zajęć. Miś literacki przybliżył nam różne dyscypliny sportowe, a sami próbowaliśmy rozegrać prawdziwy mecz. Wybraliśmy się na łąkę aby poznać kwiaty - maki oraz pracowite pszczółki. Tydzień zakończyliśmy wyjazdem do Teatru Zagłębia na wspaniały spektakl "Plastusiowy pamiętnik". 

Oto Hałabała zna go Polska cała - kliknij na zdjęcie

II TYDZIEŃ

HAŁABALE POWIEMY JAK DUŻO O PRZYRODZIE WIEMY

I TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM MAŁYM POLSKĘ KOCHAMY

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Kliknij na kartkę - życzenia 

 

WYDARZENIA 

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ I Z MISIACZKIEM ŚLĄZACZKIEM

W PODRÓŻ W ŚWIAT BAJEK WYRUSZAMY

"Dzień Książki" podczas zajęć i warsztatów z panem Mateuszem był okazją do przypomnienia różnych bohaterów bajkowych. Film edukacyjny "Jak powstaje książka?" przybliżył nam etapy tworzenia książki i sami wykonaliśmy własną książeczkę (Mały Miś w świecie wielkiej literatury: Miś Bajarz". Poznaliśmy litery "M,m" oraz cyfrę 8. 

III TYDZIEŃ

HAŁABAŁA SKRZAT Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Z wielką radością dzieliliśmy się w przedszkolu przeżyciami ze świątecznych rodzinnych chwil. Następnie Krasnal Hałabała wprowadził nas w tematykę ekologii obchodząc z nami "Dzień Ziemi". 

II TYDZIEŃ

HAŁABAŁA W KOSZYKU MA PISANEK BEZ LIKU

ŚWIĘTA - filmik

 

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ W ZAGRODZIE WIEJSKIEJ 

 Krasnal Hałabała zaprosił nas do zagrody, gdzie poznaliśmy zwierzęta wiejskie. Poznaliśmy różne produkty spożywcze, które uzyskujemy dzięki hodowli zwierząt gospodarstwa wiejskiego. W zabawach ruchowych i ortofonicznych naśladowaliśmy te zwierzęta. Każdego ranka śniadanie rozpoczynaliśmy piosenką „Zupa mleczna”. Zdrowe śniadanie dodało nam dużo siły i energii aby świętować „Dzień Sportu”. „Dzień Tęczy” uczciliśmy poprzez zabawy z 7 kolorami, poznaliśmy cyfrę 7. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „L,l”. W teatrzyku „Niezwykła misja Krasnala Dobroduszka” odwiedziło nas dwóch krasnali, którzy przypomnieli nam o konieczności segregowania śmieci. W ramach projektu edukacyjnego „Oto Hałabała zna go Polska cała” wysłuchaliśmy fragment bajki L. Krzemienieckiej „O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie”. Zainspirowani tekstem wykonaliśmy wiosenne bazie i posialiśmy nasionka pszenicy. 

Zupa mleczna - filmik