Pani Magdalena Szymik i Pani Monika Helm

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy czwartek od 10.45-11.15      
                                             nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029


 Godziny specjalistów


 

 

MAJ

Tydzień III

Tematyka tygodnia: MUZYKA JEST WŚRÓD NAS.


W tym tygodniu rozmawialiśmy o muzyce, a poniedziałek rozpoczęliśmy wycieczką do Przybynowa. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych, na których dowiedziały się, jak powstaje masło, a także samodzielnie doiły krowę. Ponadto równie ciekawą atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie mini skansenu wsi polskiej. Dzieci zobaczyły, jak dawniej żyli ludzie, jak gotowali, prali i czym się zajmowali. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie mini zoo.

Wracając do tematyki tego tygodnia, każdy dzień rozpoczynaliśmy na wesoło, śpiewając piosenkę na powitanie.

Podczas zajęć dzieci uczyły się świadomie słuchać muzyki, tańczyły do jej rytmu oraz ćwiczyły grę na różnych instrumentach.
Ponadto uczyły się reagować na zmianę dynamiki i tempa muzyki.

Dzieci rozróżniały wysokość i barwę dźwięku, dzięki czemu rozwijały u siebie muzyczną wrażliwość.
Wszystkie nasze działania prowadzone były w formie zabawy, dzięki czemu czas upłynął szybko i przyjemnie.
Przedszkolaki poznały większość instrumentów i rozróżniły je na dęte, strunowe i klawiszowe.

Wiele radości sprawiło dzieciom odgadywanie zagadek słuchowych z dźwiękami instrumentów.
Przedszkolaki tworzyły i prezentowały własne melodie, starały się dopasować tempo i sposób poruszania się do instrumentu który słyszały, poznały takie słowa jak: dyrygent, pięciolinia, klucz wiolinowy, nuta.  Wykazały się również umiejętnością kodowania, układając elementy według podanego kodu. Rozpoznawały i nazywały instrumenty muzyczne, szukały dwóch identycznych obrazków i układały puzzle.
Dzieci wykonały pracę plastyczną „Nutki”.

 

 

MAJ

Tydzień II

Tematyka tygodnia: Na wiejskim podwórku.

 

W ciągu tygodnia rozmawialiśmy o zwierzętach na wiejskim podwórku, poznaliśmy nazwy "dzieci i ich rodziców", wiemy jakie korzyści wynikają z hodowli zwierząt. W tym tygodniu braliśmy udział w zajęciach bibliotecznych i korzystaliśmy ze słonecznej pogody. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca rolnika oraz jak dawniej gospodynie piekły chleb. Z pomocą pań przygotowaliśmy swój własny, był baardzo pyszny :)

Swoje 5 urodzinki obchodził Michaś- sto lat dla solenizanta!!

KWIECIEŃ

Tydzień IV

Tematyka tygodnia: Jestem Polakiem i Europejczykiem

"Od morza, aż do tatr to Polska, to mój świat..."- Przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszym kraju, wiemy jak wygląda na mapie, oglądaliśmy różne zdjęcia miast. Wiemy czy różni się miasto od wsi. Wykonaliśmy makietę miasta, ćwicząc precyzyjne kolorowanie i wycinanie. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, hymn i godło, wiemy, że należy je szanować. Przyjrzeliśmy się bliżej Warszawie, wiemy dlaczego jest to najważniejsze miasto w Polsce, poznaliśmy legendę o "Syrence warszawskiej". Sami mogliśmy być aktorami poznając legendę "O Lechu, Czechu i Rusie"- w ten sposób dowiedzieliśmy się jak powstało państwo Polskie. Śpiewaliśmy piosenkę o najdłuższej rzecze " Płynie Wisła płynie", wykonaliśmy flagę Polski, ćwicząc przy tym motorykę małą.

W piątek obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Tańca"- tego dnia nie zabrakło tańców. Na koniec wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn, zachowując przy tym właściwą postawę.

 

 

 

KWIECIEŃ

Tydzień III

Tematyka tygodnia: Nasza planeta-Ziemia

Grupa "Jabłuszek" w tym tygodniu zmieniła się w Ekopatrol! Cały tydzień rozmawialiśmy o tym co to jest ekologia, recykling i zastanawialiśmy się dlaczego jest to takie ważne. Odpowiedz na te zagadnienia odkrywaliśmy codziennie, we wtorek obchodziliśmy "Dzień wody", w środę "Dzień powietrza", a kulminacją tych działań były obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby nasza planeta była "zdrowa". Udaliśmy się na spacer po osiedlu, by podziwiać jej piękno, słuchaliśmy oddechu Ziemi, wykonaliśmy planetę Ziemię utrwalając przy tym pracę naszych rąk poprzez wydzieranie i wycinanie.

 

KWIECIEŃ

Tydzień II

Tematyka tygodnia: Ruch to zdrowie!

Każdy przedszkolak dobrze wie, że w zdrowym ciele- zdrowy duch, dlatego ten tydzień rozpoczęliśmy od poświątecznego spalania kalorii- byliśmy na spacerze, gdzie przy okazji oglądaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Środa była dniem atrakcji, byliśmy w teatrze, a także świętowaliśmy Dzień Czekolady: oglądaliśmy film jak powstaje czekolada, dowiedzieliśmy się, że owoce kakaowca wcale nie są słodkie no i oczywiście nie mogło być inaczej- jedliśmy czekoladę!

W kolejnych dniach bawiliśmy się kolorowymi piłeczkami, które na różny sposób wykorzystaliśmy do zabaw. Na koniec tygodnia do muzyki tańczyliśmy i wykonywaliśmy różne ćwiczenia znajdujących się na kartach gimnastycznych.

 

 

KWIECIEŃ

Tydzień I

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

Tematyka wielkanocna towarzyszyła nam przez cały tydzień. Dzieci dowiedziały się czym jest święconka i co do niej wkładamy, piekły "zistę", czyli babkę wielkanocną (w ramach innowacji regionalnej). W środę wspólnie z wszystkimi przedszkolakami i paniami zjadły uroczyste świąteczne śniadanko, był nawet śmigus- dyngus, a później odszukały w ogrodzie ukrytych jajek, wykonując wcześniej zadania od zajączka. Utrwalaliśmy przeliczanie, cyfry, ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość.

Wszystkim "Jabłuszkom" i ich rodzinom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.