Pani Agata Hanusik i  Pani Sonia Wencel  

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy poniedziałek od 11.45-12.15                                                    nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 Godziny specjalistów

 


 

 

MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Kocham mamę i tatę.

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do DNIA MAMY I TATY, który odbędzie się w naszej grupie 02.06.2023 r. o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy:) Sporo niespodzianek dla Was mamy, ale póki co ich nie zdradzamy ;)

W poniedziałek wzięliśmy udział w warsztatach "Malowanie na szkle", poznając nową technikę plastyczną i tworząc piękne obrazki (to też niespodzianka;)).

We wtorek Zuzia i Kornelka wzięły udział w konkursie recytatorskim dotyczącym twórczości dla dzieci Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dziewczynki gratulujemy wspaniałych występów:) Jesteśmy za Was niezwykle dumni:)

W środę pojechaliśmy autokarem do Przybynowa do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji:)

W piątek z okazji DDU wzięliśmy udział w przedstawieniu, pt.: "O małej pszczółce i dobrym dziadku", a następnie zasialiśmy łąkę dla pszczółek :)

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Jestem Europejką, Europejczykiem.

Europa to kontynent, na którym mieszkamy, dlatego postanowiliśmy bliżej mu się przyjrzeć. Poznaliśmy naszych sąsiadów. 9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji dowiedzieliśmy się czym jest Unia Europejska, poznaliśmy symbole Unii, słuchaliśmy "Ody do radości", wzięliśmy udział w wielu plastycznych aktywnościach, gdzie tematem przewodnim była Unia Europejska. Zwiedzaliśmy państwa Unii Europejskiej, poznaliśmy kolegów z innych krajów.

Na pieszo dotarliśmy do Planetarium Śląskiego, aby wziąć udział w zajęciach w stacji meteorologicznej na temat zagadkowego lotu balonem i składników pogody. Mięliśmy okazję zamienić się w panią lub pana pogodynkę ;)

Uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach w bibliotece.

Zredukowaliśmy ślad węglowy, uczestnicząc w kolejnej edukacyjnej grze z projektu edukacyjnego EkoEksperymentatorium.

Wreszcie przyszły cieplejsze dni i mogliśmy spędzić mnóstwo czasu w naszym ogrodzie :)

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Czas Majówki

z Polską Flagą i dzielnymi strażakami.

W pierwszym tygodniu maja byliśmy tylko trzy razy w przedszkolu, było nas mało i był to czas przebywania w innych grupach i integrowania się z dziećmi z młodszych grup. 2 maja kontynuowaliśmy temat nauki o Polsce, świętując DZIEŃ FLAGI. Natomiast 4 i 5 maja przyglądaliśmy się bohaterskiej służbie strażaków.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Jestem Polką, jestem Polakiem.

"Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem ..."ta piosenka towarzyszyła nam w tym tygodniu w naszej podróży po historycznej i teraźniejszej Polsce. Dowiedzieliśmy się jak powstało państwo polskie, jakie stolice miała Polska. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, śpiewaliśmy Hymn Polski i uczyliśmy się Katechizmu Dziecka Polskiego.

Hania, Antoś i Mateusz zdobyli wyróżnienie w XVII Festiwalu Twórczości Plastycznej. Brawo Kochani! :) Laura i Bartuś podjęli trud udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami turystyki Rowerowej. Brawo za odwagę! :)

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 58 i wzięliśmy udział w lekcji języka angielskiego.

Zrealizowaliśmy kwietniowe zadanie KPKH.

A w piątek z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA wraz z całą społecznością przedszkolną wspaniale bawiliśmy się na PRZEDSZKOLNEJ DYSKOTECE. Cóż to była za zabawa! :):):) Chyba ją powtórzymy ;)

Wraz z Tomem i Keri poznaliśmy takie słówka jak; up, down, kite.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Dbaj o Ziemię.

"Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia. Zmienia się tu,zmienia się tam. Ja na niej mieszkam więc o nią dbam!". Refren naszej piosenki tygodnia zachęcił nas do tego, aby poszukiwać sposobów na ratowanie naszego domu czyli Ziemi. Trzeba przyznać, że Jarzębinki bardzo się przejęły losem naszej planety i chętnie poszukiwały wiedzy na jej temat. Pomógł nam w tym między innymi projekt dla dzieci EkoEksperymentatorium.

W tym tygodniu poznaliśmy także historię "Małej chmurki" - z projektu "Bajki Pomagajki", która dotyczyła problemu rozwodu między rodzicami.

Ten tydzień przyniósł nam także sporo sukcesów. Byliśmy na Festiwalu Twórczości Plastycznej zatytułowanym "Krasnoludki są na świecie", które dla Hani, Mateusza i Antosia było wielkim wyzwaniem. Dzieci samodzielnie wykonały piękną pracę plastyczną.

Hubert zdobył wyróżnienie za najpiękniejszy "Wiosenny stroik", Amelka zajęła II miejsce w konkursie na "Palmę Wielkanocną", a Hubert i Antek I miejsce na Olimpiadzie Matematycznej dla przedszkolaków. Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie Wam gratulujemy!!!smilesmilesmile

W piątek z okazji DNIA ZIEMI wybraliśmy się na spacer, aby móc obserwować naszą planetę i cieszyć się jej pięknem.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: W gospodarstwie.

Święta, święta i po świętach ... We wtorek wybraliśmy się na spacer, aby spalić trochę świątecznych kalorii ;) Następnie wraz z Hałabałą w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA podjęliśmy rozmowę na temat tego co jest dla naszego zdrowia najważniejsze i pokolorowaliśmy kolorowanki, które nam tę wiedzę utrwaliły.

W minionym tygodniu przenieśliśmy się na wiejskie podwórko :) Przypomnieliśmy sobie mieszkańców farmy, ich wygląd, zwyczaje i produkty, którymi nas obdarzają.

W środę byliśmy w Pałacu Młodzieży na przedstawieniu, pt.: "Dorotka po drugiej stronie tęczy". Tego samego dnia świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY, jedząc na podwieczorek wyśmienite czekoladowe babeczki i popijając kakao:)

Bohaterem tygodnia było zero. Uwielbiamy aktywności związane z matematyką.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc.

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych.

Wraz z naszymi koleżankami i kolegami oraz personelem przedszkola wzięliśmy udział w tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym, które zakończyło się "Śmigusem Dyngusem" :). Następnie udaliśmy się do naszego ogrodu, aby szukać czekoladowych jajek od Zajączka. Odwiedziliśmy w tym tygodniu pobliską Bibliotekę Miejską, w której również zgłębialiśmy wiedzę na temat Świąt Wielkanocnych. W czwartek w Światowy Dzień Sportu przesympatyczna Sportynka poprowadziła dla nas tęczową gimnastykę. Dziękujemy za cenne wskazówki droga Sportynko :)

Kochani życzymy wam pięknych Świąt Wielkiej Nocy w gronie najbliższych:)

 

 

MARZEC

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: Staramy się.

W ostatnim tygodniu marca każdego dnia spotykaliśmy się z opowiadaniami Misiowej Mamy dotyczącymi emocji. Poniedziałek był dniem RADOŚCI, wtorek złości, środa STRACHU, czwartek SMUTKU, a piątek NIEŚMIAŁOŚCI. Dodatkowo staraliśmy się "słuchać", a pomagała nam w tym "uważna i cierpliwa żabka".

Poznaliśmy włochatego i niezbyt pięknego pajączka Gogo, którego odwaga sprawiła, że odnalazł wyśnionych przyjaciół (projek BAJKI - POMAGAJKI).

A w piątek, "na deser" świętowaliśmy Dzień Budyniu.

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Nadchodzi Wiosna.

Przyszła do nas Wiosna! Doczekaliśmy się! :) W poniedziałek wraz z Hałabałą i jego przyjaciółmi powitaliśmy astronomiczną Wiosnę. Każdego dnia poszukiwaliśmy i rozmawialiśmy o oznakach wiosny.

We wtorek wzięliśmy udział w POKAZIE MODY MARZANNOWEJ. W duchu ekologii naszą "zimową pannę" zamieniliśmy w "wiosenną pannę". Wtorek był też "Dniem Kolorowej Skarpetki". Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przyszliśmy do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach i dowiedzieliśmy się na czym polega wyjątkowość osób z Zespołem Downa.

Z okazji Dnia Wody zagraliśmy w ekologiczną grę "Dbaj o wodę", realizując jeden z działów programu EkoEksperymentatorium. Podczas gry poznaliśmy sposoby na oszczędzanie wody w domu i zaoszczędziliśmy aż 200 l wody.

Dzieciom, biorącym udział w rodzinnym konkursie "Żaby w ogrodzie Krasnala Hałabały" zostały wręczone nagrody. Serdecznie dziękujemy za udział i ubogacenie naszego ogrodu :):):)

W zabawach z literami przypomnieliśmy kierunki pisania wszystkich samogłosek i wzięliśmy udział w wielu zabawach z literami, nie zabrakło również zabaw matematycznych.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat o deszczu i utrwaliliśmy słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: W marcu jak w garncu.

"W marcu jak w garncu, w ogromnym garze. Kto wie, co ugotuje marzec?". My już wiemy jakie zjawiska pogodowe może nam przynieść miesiąc marzec.

Przez cały tydzień obserwowaliśmy marcową pogodę i poznawaliśmy jej charakterystyczne składniki. Już nie możemy doczekać się WIOSNY!:) Czekamy na Słońce!!! :):):)

Słońca i zwiastunów wiosny wypatrywaliśmy na poniedziałkowym pochodzie ulicami osiedla Tysiąclecia i Parku Śląskiego, a naszym głównym celem było zaproszenie naszych młodszych kolegów i koleżanek oraz ich rodziców do naszego przedszkola na DNI OTWARTE. Nasz dzień otwarty cieszył się dużą popularnością, a wspólne zabawy z Panią Wiosną, Kwiatami, Hałabałą, Wiewiórką i Borsuczkiem dały wiele radości najmłodszym i ich rodzicom/opiekunom.

W czwartek mięliśmy okazję wziąć udział w "Olimpiadzie na wesoło" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 66. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Bawiliśmy się wspaniale!:):):)

Uwielbiamy matematykę i dlatego wzięliśmy udział w obchodach Dnia Matematyki, a "Matematyczna gimnastyka" pani Zuzi i pana Miłosza stała się naszą ulubioną piosenką tygodnia:)

W zabawach z literami utrwaliliśmy literę "Z,z".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zdrowie.

Jan Kochanowski we fraszce "Na zdrowie" pisał, że człowiek nie ma nic cenniejszego nad zdrowie i dlatego właśnie jedną z naszych misji jest przekazywanie dzieciom wiedzy dotyczącej ZDROWIA. I tak poniedziałek był DNIEM DENTYSTY. Wraz z krokodylem Beniem przeganialiśmy wszelkie strachy i niepokoje dotyczące wizyty w gabinecie stomatologicznym (BAJKI - POMAGAJKI). Wiemy jak dbać o nasze zęby i co jeść, aby nasze ząbki były piękne i zdrowe.

Wraz z Małym Misiem zastanawialiśmy się czym są NAWYKI - te dobre i te złe. Stworzyliśmy mapę myśli pełną dobrych nawyków dla naszego zdrowia. Na koniec modułu wykonaliśmy misiowe kanapki.

Rozpoczęliśmy prace nad założeniem własnego zielonego ogródka. Na naszym parapecie stoją już doniczki z posadzonymi cebulami. Czekamy na szczypiorek! :)

Ruch to zdrowie! Każdego dnia bierzemy udział w gimnastyce. A w tym tygodniu byliśmy na zajęciach ruchowych w Szkole Podstawowej nr 58 i poznaliśmy nową grę - BOCCIA. Zaczerpnęliśmy także świeżego powietrza w naszym ogrodzie.

Poświęciliśmy także sporo czasu na uświadamianiu dzieci jak cennym napojem dla naszego życia i zdrowia jest WODA.

W środę odwiedziła nas pani wiolonczelistka i jej uczennica. Mięliśmy okazję sami spróbować gry na wiolonczeli. To było niezwykłe doświadczenie i bardzo miłe spotkanie z żywą muzyką.

Utrwaliliśmy cyfrę 9 i literę Y,y.

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

cake, 5 cakes, egg, Dolly, I can count to fi ve.

 

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zwierzęta.

Domowe czy leśne, te małe czy duże? A może te prehistoryczne?  Mamy tu na myśli oczywiście dinozaury :) Wszystkie zwierzęta są bardzo bliskie przedszkolakom. I to właśnie zwierzętom poświęciliśmy ostatni tydzień spotkań.

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 14 i wzięliśmy udział w spotkaniu z Panią Witaminką :)

W ramach projektu "Bajki Pomagajki" poznaliśmy dinozaura Franka, który bardzo obawiał się konkursu na najgłośniejszy ryk. Nie zawsze wszystko wychodzi nam od razu, ale wiemy, że ćwiczenia przynoszą owoce, a czasem "porażkę" można obrócić w żart i zamiast głośno "ryczeć" to zabrzęczeć jak mały "bączek", przynosząc sobie i innym wiele radości ;)

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadanie na miesiąc luty Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" oraz wykonując wiewiórkę w dziupli.

Utrwaliliśmy literkę "W, w" na podstawie wyrazów "Witek i wilk".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

apple, squirrel, fly.

A w piątek odwiedziła nas pani profesor ze szkoły muzycznej, aby zaprosić chętne dzieci na przesłuchania, które odbędą się w kwietniu, już w szkole. Być może ktoś z nas kiedyś zostanie sławnym muzykiem, kompozytorem, a może śpiewakiem operowym ?;)