OGŁOSZENIA

smile

2 października tj. w piątek planowana jest Jesienna Sesja Zdjęciowa.

smile

30 września będziemy świętować Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczyny. 

smile

smile 21 września będziemy świętować DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA smile

 

smile

15 WRZEŚNIA tj. we wtorek będziemy świętować "Dzień Kropki".

Jeśli "Jarzębinki" posiadają ubrania w kropki, groszki...

prosimy o założenie w tym dniu. 

Dziękujemy

Wychowawczynie grupy "Jarzębinek"

 smile

Zajęcia z języka angielskiego będą odbywać się

w czwartki od godziny 14:00 do 14:30.

smile

Zajęcia dodatkowe

Poniedziałek: psycholog, gimnastyka korekcyjna

Wtorek: gimnastyka korekcyjna, rytmika, religia

Środa: religia

Czwartek: język angielski, gimnastyka korekcyjna

Piątek: logopeda

 smile

 

WRZESIEŃ

 

 IV TYDZIEŃ

Z JESIENIĄ I Z KRASNALEM MIŁYM DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA UCZCIMY

Tydzień pełen niespodzianek, a to za sprawą naszego święta „Dnia Przedszkolaka”. Krasnal Hałabała z naszymi Paniami zaprosił kochane „Jarzębinki” do uczczenia święta wspaniałymi zabawami.  W ruch poszły balony, piłki, obręcze, gumy, skakanki, szarfy, chysta a nawet jajka. „Jarzębinki” zostały obsypane prezentami. Uroczysty Hymn Przedszkolaka uwieńczyliśmy nagraniem video dla naszych Rodziców i innych Przedszkolaków.

Owoce i warzywa stały się tematem wiodącym naszych zajęć. Poznawaliśmy je podczas zabaw dydaktycznych, segregowaliśmy je podczas zajęć matematycznych i poznaliśmy cyfrę 2. Braliśmy udział w zabawach z wizytówkami i poznaliśmy litery „C,c”.

Podjęliśmy pierwsze próby aktorstwa podczas zabaw z „Teatrem – pudło” w ramach Projektu „Hałabała nowinę ogłasza do teatru wszystkich zaprasza”. Prezentując przedstawienie „Dlaczego komin przestał dymić?” zwróciliśmy uwagę na zanieczyszczone powietrze w środowisku i odnowiliśmy „Eko-Klub Hałabały”. Z uzbieranych w ogrodzie darów jesieni stworzyliśmy jesienne stworki-worki.

 

 

 

 

 

  

     

 

    

 

 

III TYDZIEŃ

JESIENI OCZEKUJEMY I DZIEŃ KROPKI Z HAŁABAŁĄ ŚWIĘTUJEMY

Kropka pojawiła się na naszych ubrankach i we wszystkich obszarach naszych działań: ruchowych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, językowych, społecznych, przyrodniczych a także podczas kodowania kubkami na macie i programowania trasy dla robota Ozobota.

Utrwaliliśmy cyfrę 1, określanie kierunków i położenia przedmiotów oraz poznaliśmy litery ”B,b" bawiąc się wizytówkami imion.

W ogrodzie przedszkolnym szukamy pierwszych oznak jesieni, a w roli Pani Jesieni witamy Misiową Mamę i grupowego misia Misiaczka Ślązaczka z projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

 

 

 

  

  

     

 

 

 

 

II TYDZIEŃ

           HAŁABAŁA I SZNUPEK UCZĄ NAS BEZPIECZNIE  NA ZABAWIE I DRODZE SPĘDZAĆ CZAS

Grupa „Jarzębinek” prawidłowo rozpoznawała i nazywała znaki drogowe z krasnalem Hałabałą i psem policyjnym Sznupkiem. Przedszkolaki wspaniale namalowały i zakodowały niektóre znaki drogowe. Film edukacyjny z sierżantem Poli zainspirował nas do bezpiecznych zabaw ruchowo-naśladowczych z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Tworząc ciekawe kompozycje z mozaiki oraz sygnalizator świetlny utrwaliliśmy figury geometryczne. Programowaliśmy trasę ruchu ulicznego dla robota Ozobota używając określeń: do przodu, do tyłu, skręć w prawo, skręć w lewo. Poznaliśmy cyfrę 1 i literę A. Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

I TYDZIEŃ

 HAŁABAŁA TROSKLIWY Z JARZĘBINKAMI USTALA KONTRAKT GRUPY

DZIECI MIŁYCH

    Wspaniale było się spotkać w przedszkolu 1 września z krasnalem Hałabałą, z koleżankami i kolegami oraz paniami. Na powitanie wykonaliśmy portret naszego patrona malując farbami na arkuszu oraz tablicy multimedialnej w programie Point. Jak na grupę „Jarzębinek” przystało wykonaliśmy również gałązki jarzębiny. Ustaliliśmy Kontrakt Przedszkolaka i poznaliśmy piosenkę Regulamin grupy, aby radośnie spędzać ze sobą czas. Integrowaliśmy się poprzez zabawy z naszymi wizytówkami (metoda I. Majchrzak). Poznawaliśmy schemat własnego ciała poprzez zabawy ruchowo-naśladowcze. Obrysowywaliśmy przedszkolaka na arkuszu, zaznaczaliśmy różne części ciała na kartach pracy. W ramach współpracy (zdalnej) z Miejską Biblioteką przenieśliśmy się z Misiaczkiem Ślązaczkiem do lasu i wykonaliśmy kodeks znaków ekologicznych. Czas zabawy swobodnej spędziliśmy w ogrodzie i w sali przedszkolnej. W związku z koronawirusem szczególnie przestrzegamy zasad higieny śpiewając:

Lecz tak czasami zdarzyć się może,

że przyjdzie wirus o pewnej porze.
Ty go nie widzisz,
więc ręce myj.
Tym go przestraszysz
ucieknie w mig!

  

 

 

 

  

 


smile

NASZA GRUPA

smile

PROGRAMY I PROJEKTY

       W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jarzębinek” realizujemy go dla 6 - latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”.  Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2020/2021:

 1. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
 2. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
 3. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

        Treści przyrodniczo-ekologiczne będziemy realizować również przez projekt ekologiczny przedszkola oraz ogólnopolski program Kubusiowi Przyjaciele Natury. W Klubie Przedszkoli Hałabały podejmiemy tematykę „Hałabała nowinę ogłasza do teatru wszystkich zaprasza”.

smile

Wyposażenie przedszkolaka:

 • kapcie na twardej podeszwie (nie klapki),
 • w szatni do przebrania w worku: koszulka, spodenki,
 • w słoneczne i upalne dni – nakrycie głowy,
 • paczka chusteczek higienicznych i nawilżających (100 sztuk) na semestr,
 • ryzę papieru ksero,
 • zeszyt do religii i logopedy,
 • grupowa składka (zakupione diagnozy),
 • piórnik (kredki ołówkowe, ołówek, mazaki).

smile

Szanowni Rodzice!


Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu

 03.09.2020r. (czwartek) godz. 16.30

Zebranie odbędzie się w sali „Jabłuszek” – wejście od strony parkingu!!!
Rodzice nie wchodzą do szatni i sal dziecięcych.

Ważne! Na zebranie przychodzi tylko jeden Rodzic/Opiekun dziecka, dziecko w tym czasie pozostaje w domu.

Rodzice z dziećmi nie będą wpuszczani na zebranie.

Podczas pobytu na terenie przedszkola oraz w trakcie zebrania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, a przy wejściu konieczność dezynfekcji dłoni. 

smile

Kochane „Jarzębinki”

Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym

 2020/2021.

Niech ten rok będzie

czasem wspaniałej zabawy i nauki. 

Niech będzie obfitował w ciekawe przygody

z Krasnalem Hałabałą i z Misiaczkiem Ślązaczkiem. 

Wychowawczynie

Pani Agnieszka K. i Pani Monika P.

smile