Pani Agata Hanusik i  Pani Sonia Wencel  

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy poniedziałek od 11.45-12.15                                                    nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 Godziny specjalistów

 


 

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Karnawał.

Tematyka minionego tygodnia całkowicie pochłonęła Jarzębinki. W poniedziałek zamieniliśmy się w małych projektantów mody. Okazuje się, że nie tylko dziewczynki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ale również i chłopcy. Następnie wykonaliśmy maski na bal. Każda była piękna i wyjątkowa. Bardzo dużą ilość czasu poświęciliśmy na doskonalenie naszych umiejętności tanecznych. Trzeba przyznać, ze "wyginanie ciała" wspaniale wychodzi Jarzębinkom. Jednak najbardziej zaangażowaliśmy się w przygotowywanie dekoracji na bal. Przez ten tydzień tak wprawiliśmy się w wycinaniu serpentyn, że śmiało można nas nazwać "małymi mistrzami w wycinaniu" :) Nasze serpentyny i balonowe misie pięknie przyozdobiły salę balową i hol przedszkola :) To wspaniałe uczucie zrobić coś dla innych) Brawo Jarzębinki! :)

Wykonaliśmy styczniowe zadanie Klubu Przyjaciół Przedszkoli Krasnala Hałabały - wysłuchaliśmy rozdziału o nocnych zwyczajach borsuka i Krasnala, zrobiliśmy zadanie z kodowania i narysowaliśmy nocny spacer borsuczka.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - "R, r" i doskonaliliśmy nasze umiejętności w przeliczaniu i segregowaniu.

A w piątek po tygodniu ciężkiej, ale przyjemnej pracy oddaliśmy się zabawie na balu karnawałowym :) Było Wspaniale!:):):) Dziękujemy Śnieżko i nasze Troskliwe Misie:):):)

STYCZEŃ

TYDZIEŃ III i IV

TEMAT TYGODNIA: Czas zimowych ferii.


Czas zimowych ferii to okres, kiedy zwykle spotykamy się w mniejszym składzie i  w innym gronie bo w grupach łączonych. Niestety nie był to czas białego szaleństwa, ale z pewnością był to czas fantastycznej zabawy z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami z przedszkola. Sami zobaczcie :)

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Już w Nowym Roku.

Nareszcie wirusy nas opuściły i w końcu spotykaliśmy się w prawie 100% składzie. Byle tak dalej Jarzębinki! :)

W poniedziałek byliśmy w Szkole Podstawowej nr 58 i oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 i 3. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :):):)

We wtorek do naszego przedszkola przybyły nasze Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie. Wielką radość sprawiło nam wykonywanie dla nich prezentów, nauka piosenek i tańca oraz wystawienie Jasełek. Cieszcie się zdrowiem nasi Kochani Dziadkowie:) Bardzo Was KOCHAMY!:):):)

Przez cały tydzień utrwalaliśmy nazwy tygodni (7) i miesięcy (12). Stworzyliśmy nasz grupowy kalendarz urodzinowy.

Bohaterką tygodnia była litera "P, p", Polinka została królową wielkiej litery "P".

Każdego dnia spotykaliśmy się z Tomem i z Keri. Bardzo lubimy program Dwujęzyczne Dzieci.

W piątek obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIEGU i mimo, że wciąż brak białego puchu za oknami to w naszej sali zrobiło się BIAŁO :):):). To było prawdziwe BIAŁE SZALEŃSTWO!!!:):):) Sami zobaczcie ;)

smile

STYCZEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Witamy Nowy Rok.

Magiczny czas Świąt minął i choć niestety w niepełnym składzie to  powitaliśmy Nowy Rok:)

Na początku tygodnia dzieci zostały zapoznane ze sposobami wykonania zegara, jego budową i przeznaczeniem.  Odczytywaliśmy pełne godziny na zegarze ze szczególnym wskazaniem południa  i północy. Utrwaliliśmy cyfry oraz ich miejsca na tarczy zegara.

Poznaliśmy wiersz "Dni Tygodnia". Dzięki temu utrwaliliśmy nazwy i kolejność występowania po sobie dni tygodnia oraz cyfrę 7. 

Na podstawie wiersza "Miesiące" przypomnieliśmy także nazwy miesięcy w roku i kolejność ich występowania po sobie, odczytywaliśmy globalnie nazwy pór roku i miesięcy.

Bohaterką tygodnia była litera "O,o", a Olha została królową wielkiej litery O.

We wtorek obchodziliśmy niezwykle inspirujący DZIEŃ SŁOMKI DO PICIA.

Każdego dnia ćwiczyliśmy nasze role i piosenki bo już nie możemy się doczekać odwiedzin naszych babć i dziadków w przedszkolu:)

 

smile

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ V

Przerwa świąteczna ...

smile

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Boże Narodzenie.

Magiczny czas Bożego Narodzenia przybliżyły nam Jasełka, które przygotowaliśmy,a następnie wystawiliśmy je przed naszymi rodzicami, a potem całą społecznością przedszkola. To był wyjątkowy czas zarówno dla nas - małych aktorów jak i rodziców, przedszkolaków, pracowników przedszkola - widzów.

Utrwaliliśmy litery: "M,m,N,n" zarówno w mowie jak i w piśmie. Martynka została królową wielkiej litery "m", a Mateusz królem wielkiej litery "M".

Powitaliśmy Panią Zimę i dowiedzieliśmy się, gdzie można znaleźć bukiet szczęścia - jemiołę. Oprócz wieszania jemioły w domach/mieszaniach poznaliśmy jeszcze kilka innych zwyczajów i tradycji świątecznych.

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Zima tuż, tuż.

W tym tygodniu zima zagościła w naszym mieście zatem była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie czym charakteryzują się poszczególne pory roku. Białe szaleństwo odłożyliśmy na czas, gdy będzie nas więcej w przedszkolu i gdy jakość powietrza pozwoli nam udać się do ogrodu.

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ GUZIKA. Bardzo spodobało nam się guzikowe "kółko - krzyżyk".

Ogromną radość sprawiają nam codzienne spotkania z Tomem i Keri  z programu powszechnej Dwujęzyczności. Przygotowaliśmy przyjęcie urodzinowe dla Toma. Poznaliśmy następujące słownictwo: balloon; present; Come with me; Happy Birthday!.

Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy przygotowaniom do naszych Jasełek, ale to jak one wyglądały niech pozostanie naszą słodką tajemnicą :) Dowiecie się wszystkiego w poniedziałek :) Mocno trzymamy kciuki, abyśmy wszyscy spotkali się zdrowi w poniedziałek w przedszkolu :):):)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Tam, gdzie rosły paprocie.

"Tam, gdzie rosły paprocie" to temat, którego omawianie rozpoczęliśmy w poniedziałek przedszkolną Barbórką. Następnie poruszyliśmy kwestię tego  skąd się wziął węgiel pod ziemią. W naszych rozważaniach nie zabrakło też rozmów dotyczących ciężkiej pracy górników.

Tam, gdzie rosły paprocie i olbrzymie drzewa żyły także dinozaury. A od dawien dawna wiadomo, że te prehistoryczne stworzenia zaskarbiły sobie serca niejednego przedszkolaka. Jarzębinki najbardziej nurtowało pytanie, dlaczego dinozaury wyginęły?

We wtorek odwiedził nas Mikołaj i obdarował pięknymi prezentami. Dziękujemy Kochany Mikołaju za wspaniałe zabawki, o których marzyliśmy:)

Wysłuchaliśmy kolejnej bajki terapeutycznej z projektu "Bajki Pomagajki", pt.: "Rufus". Dzięki historii liska wiemy co się może wydarzyć jeśli nie będziemy dzielić się zabawkami z naszymi przyjaciółmi.

Poznaliśmy Keri, Toma i ich yellow house z programu "Dwujęzyczne Dzieci".

Utrwaliliśmy kolejną z liter alfabetu - "Ł, ł" na podstawie wyrazu łopata i Łucjan.

Nasz wspaniały zespół muzyczny zajął III miejsce w konkursie piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Jesteśmy z Was niezwykle dumni:):):)

- kliknij w zdjęcie i obejrzyj występ naszego zespołu :)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Jak przekazujemy informacje.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat różnych sposobów przekazywania informacji, a były nimi: tradycyjne listy,e- maile - @, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, smartfony, smsy, mmsy.

Jednak największą naszą uwagę przykuł tradycyjny list, ponieważ zaczyna się na literę "L", która była bohaterką minionego tygodnia, a co najważniejsze listem wysłaliśmy zaproszenie do Mikołaja na jego imieniny organizowane w naszym przedszkolu. Dodatkowo przygotowaliśmy listy z prośbą o to co chcielibyśmy od Mikołaja dostać do naszej sali. Do tej pory nie wiemy jak to się stało, że wszystkie listy zniknęły z naszego okna. Mamy nadzieję, że dotarły do Mikołaja :)

Utrwalaliśmy literę "L,l" oraz cyfrę 7.

Ćwiczyliśmy śpiew piosenek i tańców na przedszkolną Barbórkę oraz odwiedziny Mikołaja.

W środę wzięliśmy udziała w Andrzejkowych wróżbach i zabawach i odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, aby porozmawiać z nami o różnych uczuciach i sposobach radzenia sobie z tymi uczuciami, które wywołują w nas lęk, złość i agresję.

Piątek był dniem spotkania z niesamowitym panem Mateuszem, który tym razem opowiedział nam cztery legendy o Skarbniku zamieszkującym kopalnie. Dziękujemy!:)