Zaprasza Pani Agnieszka K. i Pani Monika P.

 

OSIĄGNIĘCIA

 

We współpracy z innymi przedszkolami 

wzięliśmy udział w akcji 

#piosenkąwkoronawirusa

Której celem jest nie tylko umuzykalnianie i rozwijanie umiejętności wokalnych Dzieci, ale przede wszystkim zjednoczenie się w całkiem nowej, pandemicznej rzeczywistości, pokrzepienie i wsparcie Dzieci oraz włączenie społeczne, aktywizacja, animacja społeczności lokalnej.

PIOSENKĄ W KORONAWIRUSA - filmik       

WYKONANIE WE WSPÓŁPRACY Z PRZEDSZKOLAMI - filmik

  

smile

 

smile

 

smile

   

smile

  

 

smile

     

smile

smile

 KONKURSOWY TANIEC-FILMIK 

smile

 KOLĘDA KONKURSOWA - filmik  

      

 

OGŁOSZENIA

smile

Zajęcia dodatkowe

Poniedziałek: psycholog, gimnastyka korekcyjna

Wtorek: gimnastyka korekcyjna, rytmika, religia

Środa: religia

Czwartek: język angielski, gimnastyka korekcyjna

Piątek: logopeda

 smilesmilesmilesmile

PROGRAMY I PROJEKTY

       W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jarzębinek” realizujemy go dla 6 - latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”.  Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2020/2021:

  1. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
  2. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  3. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
     Treści przyrodniczo-ekologiczne będziemy realizować również przez projekt ekologiczny przedszkola oraz ogólnopolski program Kubusiowi Przyjaciele Natury. W Klubie Przedszkoli Hałabały podejmiemy tematykę „Hałabała nowinę ogłasza do teatru wszystkich zaprasza”.

       

smile

MARZEC

 IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM KOCHANYM WIOSNĘ WITAMY

 Wiosna stała się ulubionym tematem Krasnala Hałabały. W ramach zajęć zdalnych wybrał się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Zaprosił do wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. "Przyjście wiosny", a na końcu zaprosił "Jarzębinki" do akcji przedszkolnej, gdzie wykonały przepiękne prace plastyczne pt. "Oznaki wiosny". A gdy stęsknieni wróciliśmy do przedszkola Krasnala Hałabała powitał nas z radością wiosenną dekoracją w sali. Wiosna pojawiła się na zajęciach z literami W,w oraz na zajęciach matematycznych podczas których segregowaliśmy kwiaty wg gatunku, rozwiązywaliśmy wiosenne zadania z treścią. Dla nowej pory roku przygotowaliśmy układ taneczny do piosenki M.Kluzy "Przyszła wiosna", a jej pierwsze zwiastuny szukaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Aby stworzyć namiastkę wiosny na przedszkolnym parapecie zasialiśmy kiełki rzodkiewki, które podlewamy wodą. Z okazji Dnia Wody przypomnieliśmy ważną rolę wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Pod koniec tygodnia stworzyliśmy w grupie już klimat Świąt Wielkanocnych przygotowując: nagranie życzeń świątecznych inspirowane piosenką "Wesoła pisanka", upominki dla Rodziców od kicającego Zajączka. 

WIOSNĘ WITAMY PIOSENKĄ M.KLUZY - filmik

 NAUKA ZDALNA 22 MARCA

Wykonanie przepięknych prac plastycznych na temat "Oznaki wiosny"

 

 

III TYDZIEŃ

W MARCU JAK W GARNCU

 

NAUKA ZDALNA OD 16 DO 22 MARCA - kliknij

Wspaniałe Prace "Jarzębinek" z okazji Dnia Pandy i Dnia Słońca - kliknij

smile

NAUKA STACJONARNA

Mówiąc o przysłowiu "W marcu jak w garncu" utrwaliliśmy symbole różnorodnej pogody. Nawet robot Ozobot poznawał marcową pogodę poruszając się po zaprogramowanej trasie garnka. Z okazji Dnia Matematyki utrwaliliśmy dotychczasowe umiejętności: cyfry 0-9, znaki matematyczne <,>,+,-,=, zbiory, działania matematyczne, drzewko i oś liczbową. 

 

II TYDZIEŃ

KRASNALKU PRZEDWIOŚNIE MAMY I O SWOJE ZDROWIE DBAMY

Tematyką zajęć w tym tygodniu ZDROWIE, tak ważne zwłaszcza w pandemii koronawirusa. Utrwaliliśmy i usystematyzowaliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Zwieńczeniem wspólnej zabawy i nauki było nagranie piosenki „Witaminki”. 8 marca stał się dobrą okazją do świętowania Dzień Kobiet. Przygotowaliśmy niespodzianki dla Pań oraz Mam. Poznaliśmy litery T,t i cyfrę 9. Aktywnie spędzaliśmy czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

WITAMINKI, bajubaju.tv - FILMIK

Zabawa w owocowe zagadki - FILMIK

smile

LAURKI DLA MAMUSI z okazji Dnia Kobiet - FILMIK

smile

 

 I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE POZNAJĘ,

A O SWOJE ZĘBY DBAM DOSKONALE

Zwierzęta z różnych stron świata opanowały naszą salą przedszkolną. Podczas zajęć ruchowych i muzycznych wcieliliśmy się w rolę lwów, słoni, węży, żyraf, psocących małpek… Ustawialiśmy zwierzęta od najmniejszego do największego i przeliczaliśmy je w aspekcie porządkowym. Piękno tych zwierząt odzwierciedliliśmy w swoich pracach plastycznych. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery S,s. Z okazji Dnia Dentysty nagraliśmy konkursowy filmik „Myję zęby” za który otrzymaliśmy wspaniałe nagrody.

JA JESTEM WĘŻEM - filmik

SŁOŃ WG A.CHARTANOWICZ www.dyscyplinabeznakazow.pl  - filmik

 MYJĘ ZĘBY - filmik

  

LUTY 

 IV TYDZIEŃ

KUKIEŁKI Z HAŁABAŁĄ DO TEATRU ZAPRASZAJĄ

W teatrzyku z Krasnalem Hałabałą wcieliliśmy się w role aktorów co dało nam możliwość spontanicznej zabawy, rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, uczyło odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. Ważny był nie tylko sam spektakl, tworzony przez nas, ale również cały proces jego przygotowania oraz towarzyszące mu sytuacje społeczne i wychowawcze. W Laboratorium Misia kontynuowaliśmy doświadczenia z wodą i z powietrzem (Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Cztery Żywioły), a tydzień zakończyliśmy zabawą z Dinozaurami. Poznaliśmy litery „R,r” oraz utrwaliliśmy cyfrę 8 i dni tygodnia. Ograniczyliśmy wyjścia do ogrodu ze względu na komunikaty związane z dużym zanieczyszczeniem powietrza.  

TEATRZYK DNI TYGODNIA - filmik

DNI TYGODNIA - filmik 

8 KRATEK - filmik 

 

 III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ KOCHANYM EMOCJE POZNAMY I KOTKOM POMAGAMY

 Emocje były wiodącym tematem tygodnia, w szczególności miłość, a to za sprawą świętowania Dnia Serduszka. Chętnie obdarowywaliśmy się dobrym słowem jak i papierowymi serduszkami. Wielkie serce okazaliśmy również kotkom hojnie uczestnicząc w zbiórce artykułów dla schroniska. Z okazji Dnia Kota wspólnie ze społecznością przedszkolną i Rodzicami tworzyliśmy Internetową fantastyczną Kocią Galerię.

DZIEŃ KOTA - kliknij

W sali i w ogrodzie przedszkolnym stworzyliśmy krainę szczęśliwych kotków urządzając harce z myszami, piłkami, wstążkami, włóczkami rozwijając dużą i małą motorykę.

KOCIE DISCO - filmik

Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę kotów w ramach Uczymy Dzieci Programować. Wybierając się do Laboratorium Małego Misia wzięliśmy udział w ciekawych doświadczeniach z wodą w ramach projektu mały Miś w świecie wielkiej literatury. Poznaliśmy litery P,p oraz cyfrę 8.

II TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM CIEKAWYM W KOSMOS WYRUSZAMY

 Niesamowitą podróż odbyliśmy z Krasnalem Hałabałą, bo aż na Księżyc… Rakieta, planety, lasery świetlne, strój astronauty, a nawet wizyta Przybysza z innej planety przeniosły nas w przestrzeń kosmiczną. Korzystając z tablicy multimedialnej i Internetu poznaliśmy słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. A jak już mowa o Internecie to w ramach obchodów DBI 2021 poznaliśmy znaczenie oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznaliśmy urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi i tworzyliśmy papierowe laptopy. Na klawiaturze latopów utrwaliliśmy poznane litery i cyfry. Nie tylko ciekawy, ale również smaczny okazał się ten tydzień. Samodzielnie wykonana przez nas pizza z okazji Dnia Pizzy okazała się bardzo smaczna, a Tłusty Czwartek obfitował w pyszne pączki. Dbając o zdrowie i kondycję fizyczną codziennie uczestniczyliśmy w gimnastyce i w zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym na śniegu.

POLECIMY DZIŚ NA KSIĘŻYC - filmik 

I TYDZIEŃ

W KARNAWALE TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM

 W przedszkolu, aż huczało od wesołej muzyki i podekscytowanych głosów przedszkolaków. Do wspaniałej zabawy karnawałowej zaprosił nas Krasnal Hałabała. Salą zawładnęły Księżniczki, Wróżki, Czarownice, Spider-Many, Kotki, Liski, Jednorożce, Kosmonauci, Strażacy, Piraci i jeszcze wiele, wiele przeróżnych postaci. Przy dźwiękach piosenek i pod przewodnictwem naszych Pań i kolorowych laserów wszyscy bawili się wspaniale. Dzięki nowoczesnej technologii łączyliśmy się w przedszkolu z młodszymi grupami.   

 ZABAWA INTEGRACYJNA - filmik 

PRZEKAZUJEMY SOBIE UŚMIECH - filmik

W KRĘGU - filmik

 W KRAINĘ DOBREJ ZABAWY WYRUSZAMY POCIĄGIEM - filmik

 KROKIEM TANECZNYM Z KRÓLOWĄ OGNIA POKONUJEMY 3 ŻYWIOŁY: WODĘ, ZIEMIĘ, POWIETRZE (WSTĘGI) - filmik

 ŚMIAŁO WYGINAMY SIĘ W TAŃCU - filmik

 NIE TYLKO ZNAKOMICIE TAŃCZYMY, ALE RÓWNIEŻ I GRAMY - filmik

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

 

ZIMA - filmik

SAMBA - filmik

 

STYCZEŃ 

 IV TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM MAŁYM O PTAKI W ZIMIE DBAMY

Utrwalając gatunki ptaków z Krasnalem Hałabałą postanowiliśmy pomóc przetrwać im zimę w naszym ogrodzie przedszkolnym. Poznaliśmy cyfrę 7 i litery „O,o” poprzez zabawy z wizytówkami imion. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Piosenką w koronawirusa, aby jednoczyć się z innymi przedszkolami w tej trudnej pandemicznej rzeczywistości. Nie tylko rozwijaliśmy nasze muzyczne talenty, ale również plastyczne wykonując kilka prac na ogólnopolskie konkursy. Rozpoczęliśmy kolejny Moduł „Misiowe laboratorium czterech żywiołów” w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZISIAJ MAMY

Kolejne zimowe miesiące za nami. Choć bardzo ciepłe, głównie za sprawą wyjątkowo rodzinnych chwil, tym razem z naszymi kochanymi Babciami i Dziadkami. Znakomicie wcieliliśmy się w role aktorskie, życząc Babusiom i Dziadziusiom WSZYSTKIEGO DOBREGO. A wszystko po to, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne a przede wszystkim, by wyrazić wielką miłość i szacunek do swoich kochanych Babć i kochanych Dziadków.

Droga Babciu, Dziadku miły,

Choć w tym roku tu w przedszkolu

Na żywo się nie spotkamy...

To na występ wyjątkowy

przed ekrany zapraszamy.

KOCHAMY WAS - PRZEDSTAWIENIE - filmik 

UROCZYSTE 100 LAT - filmik

ZA CO KOCHAMY BABCIĘ I DZIADKA - WYPOWIEDZI DZIECI - filmik

 

Portrety Kochanych Babć 

Portrety Kochanych Dziadków 

 

 

 I i II TYDZIEŃ

KRASNALKU HAŁABAŁO W FERIE ŚNIEGU NASYPAŁO

Opady śniegu ucieszyły bardzo naszych Przedszkolaków i śnieg stał się inspiracją do zimowych zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w sali.

 

 

 

 

 

  

 

GRUDZIEŃ

 

 

ŻYCZENIA OD KRASNALA HAŁABAŁY - filmik

 

ŻYCZENIA OD PAŃ - filmik

  

 NASZE JASEŁKA - WZRUSZAJĄCE CHWILE- filmik 

 

KOLĘDUJEMY 

BYŁA NOC - filmik 

ŻŁÓBEK CIĘ UTULI - filmik 

DZISIAJ W BETLEJEM - filmik 

PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM - filmik 

WŚRÓD NOCNEJ CISZY - filmik

 III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY ZIMA I ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

Małymi krokami zbliża się kolejna pora roku – zima. Określaliśmy cechy zimy i odczytywaliśmy je w symbolach pogodowych. W pracach plastycznych ukazaliśmy krajobraz zimowego miasta, bałwanki, śnieżynki, łańcuchy, lampki na choinkę… przeliczając je i tworząc zbiory utrwaliliśmy cyfrę 6 i znak matematyczny +. Poznaliśmy 12 braci miesięcy i litery „N,n” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem. W naszej grupie czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia: rozmawiamy na temat tradycji, zrobiliśmy smaczne pierniczki, i śpiewamy kolędy przy akompaniamencie gitary. Zakodowaliśmy choinkę kubkami na macie do kodowania i macie wirtualnej. Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę zimy. W ogrodzie miło spędziliśmy czas na zabawach ruchowych.

 

 

 

 

 

 

 II TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY MIKOŁAJA WITAMY, A URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE NA CO DZIEŃ UŻYWAMY

Dzwoneczek i pukanie Mikołaja usłyszeliśmy zza okna… obdarował nas wielkim workiem prezentów - za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Własnoręcznie wykonaliśmy papierowe Mikołaje i Reniferki malując farbą stopy i odbijając na kartce. Kodowaliśmy kubkami prezent na macie do kodowania i na macie multimedialnej, a na kartach pracy - lampę. Dla naszego robota Ozobota zaprogramowaliśmy Mikołajkową trasę i przygotowaliśmy dla niego prezent. Poznaliśmy cyfrę 6 i litery „M,m” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem.

Poznaliśmy różne sposoby powstawania prądu i jego bezpiecznego użytkowania. Zgromadzone przedmioty na prąd i na baterie posłużyły nam do zabaw naśladowczych, zwłaszcza czynności związanych z przedświątecznym sprzątaniem czy przygotowywaniem posiłków. W mikrofali przygotowaliśmy popcorn, którego ze smakiem kosztowaliśmy. Plątaniną kabli elektrycznych podczas zabaw zastąpiła nam włóczka, a za oknem spadł pierwszy śnieg, którym mogliśmy się nacieszyć w ogrodzie przedszkolnym.

Uwzględniając nasze talenty i zainteresowania przygotowaliśmy: pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pt. „Świąteczny Aniołek”, taniec na międzyprzedszkolny konkurs taneczny „Magia Świąt”, kolędy na międzyprzedszkolne konkursy "Śpij Dziecino" i "Mali Kolędnicy". 

MIKOŁAJ SIĘ ZBLIŻA - filmik

 

 

  

 

  

  

 

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM KOPALNIE ZWIEDZAMY

Z krasnalem Hałabałą z ciekawością i wirtualnie zwiedzaliśmy podziemia kopalni, poznając pracę górników. Z wdzięczności za ich ciężką pracę przygotowaliśmy piosenkę „Idzie górnik drogą” i laurki. Kopalnie i górnika przedstawialiśmy różnymi technikami plastycznymi. Z gazet tworzyliśmy bryły węgla. Porównywaliśmy ich wielkość oraz ilość z wykorzystaniem znaków matematycznych <,>,=. Poznaliśmy litery „Ł,ł” w zabawach z łopatą i z wagonikami wypełnionymi wizytówkami imion. Następnie przenieśliśmy się w odległy świat paproci i z zainteresowaniem poznawaliśmy różne gatunki dinozaurów uczestnicząc w zabawach z ich miniaturkami. Odbyły się zajęcia zdalne we współpracy z biblioteką w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.  Teraz z utęsknieniem czekamy na Świętego Mikołaja... z tej okazji pięknie ustroiliśmy już choinkę w naszej sali.

 

 

IDZIE GÓRNIK - filmik