Pani Agata Hanusik i Pani Małgorzata Szymańczak

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdą środę
w godzinach 11.45-12.15
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

 

 

Godziny pracy specjalistów

 

CZERWIEC


TYDZIEŃ IV
TEMAT KOMPLEKSOWY:

WAKACJE TUŻ, TUŻ...

20 czerwca z całą przedszkolną społecznością spakowaliśmy walizki i powitaliśmy LATO. Przywitało nas słoneczko, czekały lody, lemoniada i deszczownia. Było radośnie i kolorowo:):):)

W czwartek święto obchodzili wszyscy tatusiowie. Wykonaliśmy dla nich piękne książeczki.

Mówią, że to co dobre szybko się kończy... W piątek pożegnaliśmy nasze koleżanki i naszych kolegów, którzy od września pójdą do szkoły. To był bardzo wzruszający czas.

Dziękujemy Wam przyjaciele za ten wspólnie spędzony czas pod okiem Hałabały :) Będziemy Was zawsze ciepło wspominać i wyczekiwać odwiedzin :):):) Do zobaczenia!:):):)

CZERWIEC


TYDZIEŃ III
TEMAT KOMPLEKSOWY:

MUZYKA WOKÓŁ NAS.

To był bardzo krótki tydzień, jednak pełen wytężonej pracy nad przygotowaniami do naszego już ostatniego wspólnego występu - POŻEGNANIA SZEŚCIOLATKÓW. I choć czasu było niewiele to udało nam się odbyć wirtualną wizytę w filharmonii i poznać jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Fryderyka Chopina.

CZERWIEC


TYDZIEŃ II
TEMAT KOMPLEKSOWY:

ZABAWY BADAWCZE.

Jarzębinki uwielbiają eksperymentować i badać otaczającą nas rzeczywistość. To był tydzień wielu ciekawych doświadczeń: sprawdzaliśmy właściwości drożdży, założyliśmy "plantację" kryształów;), wywołaliśmy wybuch wulkanu, niektórym z nas udało się zamknąć "bańkę w bańce" i każdy z nas już wie jaką moc mają magnesy ;)

W czwartek obchodziliśmy DZIEŃ PRZYJACIELA. Każdy z nas ma w grupie jakąś bratnią duszę i wie, że zawsze może na nią liczyć :)

Gratulujemy Zuzi i Lence zdobycia wyróżnień w konkursie plastycznym "Moja Rodzina". Brawo Dziewczynki:):):)

 

CZERWIEC


TYDZIEŃ I
TEMAT KOMPLEKSOWY:

DZIECI ŚWIATA.

Nie patrz na to i (jo) w jakim kraju
Jaki kolor i (jo) dzieci mają
I jak piszą na tablicy
To naprawdę się nie liczy!
 
Przecież wszędzie i (jo) każda mama
Każdy tata i (jo) chce tak samo
Żeby dziś na całym świecie
Mogły żyć szczęśliwe dzieci.
 
WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ! Robimy codziennie wszystko, aby każdy dzień w przedszkolu Krasnala Hałabały był dla dzieci radosnym przeżyciem. W Międzynarodowym Dniu Dziecka ta radość była wszechobecna, ponieważ na dzieci czekało wiele fantastycznych niespodzianek: "KACZKA DZIWACZKA" - pełne humoru przedstawienie w wykonaniu personelu przedszkola, gigantyczne bańki, łowienie piłeczek siatkami na motyle, ścieżka sensoryczna, gra chodnikowa, kółko i krzyżyk, fotobudka, tor przeszkód, malowanie na strechu, lody i torciki galaretkowe zrobione przez najlepszą cukierniczkę świata oraz DMUCHAŃCE, które były "gwiazdą programu" :).
31.05.2022 r. wzięliśmy udział w sanepidowskiej akcji "TYTOŃ - zagrożenie dla środowiska. Przygotowaliśmy ulotki, plakaty, hasło tegorocznej akcji. Wszystko po to, aby uświadomić dzieci jak wielkim zagrożeniem dla ludzi i środowiska jest palenie papierosów.
To już ostatni miesiąc naszego udziału w projekcie: "Oto Hałabała zna go Polska cała". Wysłuchaliśmy opowiadania "O słowiku, o gniewie i o kalinowym krzewie", następnie słuchaliśmy śpiewu słowika oraz kosa. Stworzyliśmy ilustracje do opowiadania. Dodatkowo wykonaliśmy zadanie z kodowania w roli głównej z Hałabałą:)
 
- kliknij w obrazek i obejrzyj naszą galerię prac
z realizacji ostatniego zadania:)

MAJ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

MOJA RODZINA.

"Mamo..., tato... czy Ty o tym wiesz jak ja kocham Cię! Za uśmiech, za przytulasy, za miłość każdego dnia...", i dlatego w prezencie dla naszych rodziców podarowaliśmy to co najlepiej potrafimy czyli nasz śpiew, taniec, nasze poczucie humoru - nasze przedstawienie zatytułowane "Historia mamy i taty".

- kliknij i obejrzyj :)

- kliknij i obejrzyj :)

- kliknij i obejrzyj :)

Oprócz wyjątkowego dnia, jakim był Dzień Mamy i Taty świętowany w naszej grupie przyglądaliśmy się fascynującemu życiu ślimaków, obchodząc Dzień Ślimaka.

Zrealizowaliśmy majowe zadanie z projektu: "Oto Hałabała zna go Polska cała".

- kliknij w obrazek i obejrzyj galerię naszych przepięknych makowych ogrodów:)

 

Odwiedziła nas pani Kasia z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14, czytając nam wiersze opowiadające o tym, że "W maju jest jak w gaju".

W piątek wzięliśmy udział w "Zajęciach pod chmurką", realizując ostatni moduł projektu "Mały Miś w świecie literatury".

 

MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA RODZINY.

Przygotowania Jarzębinek do spotkania z okazji DNIA MAMY I TATY w naszym przedszkolu ruszyły "pełną parą", ale niech to jeszcze przez chwilę będzie tajemnicą ... ;)

W poniedziałek wzięliśmy udział w pierwszym w przedszkolu Hałabały ŚLĄSKIM FUSBALU MUNDIALU :) Wyobraźcie sobie, że jedyna bramka, która padła na tym turnieju należała do naszego zawodnika. BRAWO Mateuszku!!!:)

W czwartek przyglądaliśmy się niezwykłemu życiu pszczół. Rozmawialiśmy na temat wielkiej roli pszczół, wykonaliśmy wiele ciekawych zadań, gdzie bohaterkami były pszczółki i oczywiście degustowaliśmy przepyszny i zdrowy miód. Następnie dzieci, biorące udział w konkursie plastycznym "Pszczoła - mój przyjaciel" otrzymały dyplomy. Gratulujemy:):):)

Na koniec tygodnia pojechaliśmy autokarem do TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA na sztukę, pt.: "Plastusiowy Pamiętnik". Tosia i jej przyjaciel z plasteliny dali  nam jedną cenną wskazówkę, abyśmy szanowali rzeczy które nas otaczają i służą nam w codziennym życiu.

 

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ZABAWY W TEATR.

W tym tygodniu Jarzębinki "odwiedziły" najbardziej magiczne miejsce na świeci, gdzie czarodziejskie jest wszystko na co patrzymy, a mianowicie TEATR. Dzieci poznały aż 14 rodzajów teatru i brały udział w wielu zabawach w teatr. Wiadomo nie od dziś, że Jarzębinki uwielbiają wcielać się w różne role i wychodzi im to wspaniale i tym razem było tak samo:)

W piątek z okazji zbliżającego się DNIA NIEZAPOMINAJKI (15.05.) wysłuchaliśmy opowiadań o niezwykłej mocy niezapominajek, szukaliśmy niezapominajek w naszym ogrodzie, wykonaliśmy piękne kartki, bransoletki,a na koniec posadziliśmy naszą własną niezapominajkę. Przy okazji tego święta przesadziliśmy nasze fasolki, które do tej pory rosły na naszym oknie, a teraz będą cieszyć nas w ogródku.

Utrwaliliśmy literę "Z,z", ćwicząc jej pisownię i próbując czytać proste sylaby i wyrazy zawierające tą literę oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne.

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI.

To był krótki tydzień, ale bardzo ciekawy. W środę obchodziliśmy DZIEŃ STRAŻAKA. Wykonaliśmy fantastyczne wozy strażackie i wzięliśmy udział w zabawach, które pozwoliły nam się poczuć małymi strażakami. Każdego dnia rozmawialiśmy na temat wielkiej mocy książek. Wyjaśniliśmy takie pojęcia jak: mol książkowy i książkożerca. Okazuje się, że świetnie znamy treści wielu popularnych bajek i baśni. Zakończyliśmy realizację V Modułu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury - BAJARZ MISIOWY. Utrwaliliśmy literę Y,y i jak zawsze wykonywaliśmy wiele ciekawych zadań z matematyki ;) Codziennie bawiliśmy się w naszym ogrodzie, ciesząc się piękną wiosną :)

 

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESTEM POLAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM.

Poniedziałek rozpoczęliśmy uczczeniem ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI. Odwiedził nas Pan Ryś i przeczytał jedno z opowiadań naszego ukochanego KRASNALA HAŁABAŁY. Wykonaliśmy zakładki do książek i plakaty upamiętniające ten dzień. Była to również okazja do wykonania jednej z naszych ulubionych piosenek, pt.: "Mała książka, wielki człowiek".

W środę wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu "BAŚNI NA WARSZTACIE". Głównymi bohaterami tym razem było sympatyczne rodzeństwo, a mianowicie JAŚ I MAŁGOSIA. Pan Mateusz i tym razem wywołał w nas wiele radości :)

Tematem tego tygodnia był nasz kraj Polska i kontynent,w którym leży czyli Europa.  Utrwaliliśmy symbole narodowe oraz Hymn Polski. Wyruszyliśmy na wycieczkę odwiedzając różne regiony Polski i ich legendy.

JARZĘBINKI ŚPIEWAJĄ HYMN POLSKI

- posłuchajcie

PIOSENKA O FLADZE BIAŁO - CZERWONEJ

- posłuchajcie

 

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

DBAMY O ZIEMIĘ.

"Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia, zmienia się tu, zmienia się tam. Ja na niej mieszkam więc o nią dbam". Głównym celem tego tygodnia było zaszczepienie w dzieciach chęci wdrażania w życie zasad małego ekologa. Stworzyliśmy odznaki małego ekologa oraz plakat/plakaty, które informują nas o tym w jaki sposób dbać o Ziemię. Wiemy co Ziemię cieszy, a co smuci. Przypomnieliśmy sobie co oznacza słowo recykling oraz ustaliliśmy, do których pojemników należy wrzucać dane odpady.

W czwartek wybraliśmy się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki na zajęcia biblioteczne. Tematem spotkania były kolory. Rozmawialiśmy o kolorach tęczy, o znaczeniu kolorów w reklamie oraz przyrodzie.

Utrwaliliśmy literę "W,w". Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne.

W piątek, świętując urodziny Matki Ziemi przy zgaszonym świetle i uchylonych oknach słuchaliśmy "oddechu" Ziemi. A na koniec Święta Ziemi wykonaliśmy piosenkę tygodnia, pt.: "Moja planeta Ziemia":

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

WIELKANOC.

To był tydzień niezwykłych wydarzeń:) W poniedziałek braliśmy udział w przedszkolnym DNIU KURCZACZKÓW. We wtorek piekliśmy świąteczne baby czyli po śląsku "zisty". W środę cała nasza mała społeczność zjadła świąteczne Śniadanie Wielkanocne. Po śniadaniu udaliśmy się do ogrodu szukać jajek niespodzianek. W czwartek słońce zaświeciło tak mocno, że w końcu poczuliśmy prawdziwą wiosnę. Tego dnia przyglądaliśmy się naszej małej plantacji fasolek. Mamy nadzieję, że słońce w końcu zagości u nas dłużej i będziemy mogli przesadzić fasolki do ogrodu. A w piątek zaprosiliśmy naszych kolegów i koleżanki z innych grup oraz cały personel przedszkola na występ z okazji zbliżających się świąt.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

W GOSPODARSTWIE.

W poniedziałek odwiedziły nas dwa sympatyczne krasnoludki i razem z nimi wzięliśmy udział w "Niezwykłej misji Krasnala Dobroduszka", odwiedzając Warszawę, Kraków, Zakopane i Wrocław. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci.

W tym tygodniu mięliśmy również okazję wziąć udział w głosowaniu na najpiękniejszy portret "Pani Wiosny i Pana Wiosny".

7 kwietnia w ŚWIATOWYM DNIU ZDROWIA zachęcaliśmy naszą małą społeczność do jedzenia owoców i warzyw.

- kliknij w obrazek

Przez cały tydzień zaglądaliśmy na wiejskie podwórko, poznając jego mieszkańców. Wiemy jakie są cechy charakterystyczne dla wsi i dla miasta. Znamy domy zwierząt gospodarskich, odgłosy jakie z siebie wydają oraz produkty, które nam dają.

Utrwaliliśmy poznane dotąd samogłoski i spółgłoski oraz cyfry i liczby. Naszą uwagę skupiliśmy na literce u/ó.

Odwiedziliśmy nasz ogród, który każdego dnia staje się coraz zieleńszy i bardziej pachnący. Szykujemy się do Świąt Wielkanocnych ... ;)