Pani Magdalena Szymik i Pani Agnieszka Wojtasik-Bojarska   

 

 

 

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielem:  w każdy piątek
w godzinach 12.30-13.00
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

Godziny pracy specjalistów 

 

 

Czerwiec II tydzień

Tematyka tygodnia: Lato, lato, co ty na to?

Tydzień chodź krotki to bardzo pracowity dla "Jeżyków". Przyjrzeliśmy się nowej porze roku, utrwaliliśmy nazwy pozostałych. Zastanawialiśmy się co można robić latem. Utrwalaliśmy kolory, orientację, położenie wybranych przedmiotów oraz przeliczanie. Do tego wszystkiego zachęciły nas lody. Dzieci utrwalały chwyt pęsetkowy: przy pomocy klamerek nakładały w odpowiedniej kolejności pompony- gałki na rożek. Sypaliśmy też "posypkę" z pomponów zgodnie z wyrzuconą ilością oczek. Wykonaliśmy sensoryczną pracę plastyczną" Lody" wykorzystując masę z pianki do golenia.

 

Czerwiec II tydzień

Tematyka tygodnia: Muzyka wokół nas.

W sali "Jeżyków" cały tydzień było wesoło, ponieważ gościła nam radosna muzyka. Dzieci zapoznały się z różnymi instrumentami muzycznymi, grały na nich, słuchały jak brzmią wybrane instrumenty. Uwiecznieniem muzycznych działań było stworzenie akordeonu- praca plastyczna oraz kolorowych bębenków. Dzieci bawiły się do muzyki wykorzystując sigumę ćwicząc koncentrację.

W tym tygodniu odbyła się przede wszystkim uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się w ogrodzie.

Czerwiec I tydzień

Tematyka tygodnia: Dzieci świata.

W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jedną z niespodzianek podczas tego wyjątkowego dnia było przedstawienie "Kaczka Dziwaczka" w wykonaniu personelu przedszkola. Następnie w ogrodzie przedszkolnym czekały na nas stacje pełne atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane, fotobudka, łowienie piłek, tor przeszkód,  domowe lody i torciki galaretkowe.

Oglądaliśmy filmik edukacyjny "Dzieci z całego świata", zwracając uwagę na różnice kulturowe w różnych zakątkach świata. Mieliśmy okazję zobaczyć, dotknąć i przymierzyć afrykańskie ubranka. Wykonaliśmy też pracę plastyczną pt. " Mój przyjaciel z Afryki". Ćwiczyliśmy też swoją sprawność ruchową podczas zajęć oraz w ogrodzie przedszkolnym.

W tym tygodniu dzieci wzięły udział w sanepidowskiej akcji "TYTOŃ - zagrożenie dla środowiska". 

 

Maj III tydzień

Tematyka tygodnia: Moi Rodzice

Cały tydzień Jeżyki bardzo intensywnie przygotowywały  się przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, ćwiczyliśmy  piosenki, tańce,wiersze. Kończyliśmy prezenty dla rodziców.

Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób spędzamy czas z rodzicami, za co ich kochamy, co lubimy najbardziej z nimi robić.
W tym tygodniu obchodziliśmy też Dzień Ślimaka, przypomnieliśmy sobie ich budowę, jaką pełnią rolę dla środowiska, tworzyliśmy ślimaki ze wstążek.

Zrobiło się też u nas radośnie i wesoło, ponieważ swoje urodzinki obchodziły dwie koleżanki z grupy :)

Maj III tydzień

Tematyka tygodnia: Zawody

Tydzień rozpoczęliśmy od I Minimundialu, czyli gry w fusbal w ramach innowacji.

Poznaliśmy różne zawody, jakie można wykonywać będąc już dorosłym. Odgadywaliśmy do kogo należą atrybuty ukryte w zaczarowanym worku.

W czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, gdzie dowiedzieliśmy się dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Mieliśmy okazję zobaczyć część stroju pszczelarza, węzę pszczelą a także kosztowaliśmy pyszny miodek, które zrobiły pszczółki. W tym dniu zostały nagrodzone dzieci, które wykonały pszczółkowe prace konkursowe.

Na koniec tygodnia pojechaliśmy autokarem do TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA na sztukę, pt.: "Plastusiowy Pamiętnik".Dzieciaczki spisały się na medal!

 

Maj II tydzień

Tematyka tygodnia: Wiosenna łąka

 

Tematem wiodącym w minionym tygodniu była: łąka i jej mieszkańcy. Poznaliśmy oraz utrwalaliśmy nazwy różnych zwierząt i owadów żyjących na łące. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczną "Łąka". Przeliczaliśmy owady, układaliśmy je wg wielkości, naśladowaliśmy sposoby ich poruszania się.

W piątek obchodziliśmy Dzień Niezapominajki: układaliśmy niezapominajki z zakrętek, zasadziliśmy też własną niezapominajkę w ogrodzie.

Sporo czasu spędziliśmy w naszym ogrodzie doskonaląc formę fizyczną w zabawach różnego rodzaju. Był to bardzo przyjemny tydzień.

 

Maj I tydzień

Tematyka tygodnia: Wiosna w ogrodzie.

 

W środę obchodziliśmy DZIEŃ STRAŻAKA. Jeżyki dowiedziały się kiedy i komu mogą pomóc strażacy. Nauczyliśmy się europejskiego nr alarmowego, oglądaliśmy też film edukacyjny o strażaku w roli głównej.

Rozpoczęliśmy już przygotowania do święta mamy i taty. Uczymy się tańców i piosenek. Rozmawialiśmy też o wiosennych pracach w ogrodzie, wiemy kim jest ogrodnik i jakich potrzebuje narzędzi, aby mógł zadbać o swój ogród. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o rośliny, czego potrzebują by mogły rosnąć, a dzięki hodowli starszaków, mogliśmy zobaczyć jak rośnie fasola.

Korzystając z pięknej pogody wychodziliśmy na nasz przedszkolny plac zabaw.

Kwiecień IV tydzień

Tematyka tygodnia:Jestem Polakiem.

 

Tydzień rozpoczęliśmy od świętowania "Światowego Dnia Książki", w tym dniu utrwaliliśmy sobie zasady korzystania z książek, a wierszyk przeczytała nam pani intendent- pani Irenka. Z tej okazji odbyło się też kolejne spotkanie w ramach "Baśni na warsztacie". Tym razem opowiadana była baśń pt. "Jaś i Małgosia".

W kolejnych dniach rozmawialiśmy o naszym kraju- Polsce oraz o miejscowości, w której mieszkamy. Poznaliśmy symbole narodowe (flaga, godło i hymn). Wiemy jaką należy zachować postawę podczas hymnu i kiedy go śpiewamy.

Poznaliśmy legendę "O Lechu, Czechu i Rusie", wykonaliśmy pracę plastyczną "Godło". Oglądaliśmy film edukacyjny "Symbole Polski".

 

 

Kwiecień III tydzień

Tematyka tygodnia: Nasza planeta Ziemia

Każdy Jeżyk wie, jak należy dbać o naszą planetę. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy kolory pojemników na śmieci. Rozmawialiśmy o tym co szkodzi Ziemi, czego nie powinniśmy robić. Podczas "Dnia powietrza i wody" wykonaliśmy eksperymenty, oglądaliśmy film edukacyjny, a z okazji "Dnia Ziemi" słuchaliśmy jej "oddechu".

Dowiedzieliśmy się co oznacza trudne słowo "recykling", zwracając przy tym uwagę na segregację śmieci.

Wykonaliśmy też grupowe prace plastyczne z wykorzystaniem rosnących farb.

 

Kwiecień II tydzień

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

 

Tydzień rozpoczęliśmy od "Dnia Żółtych Kurczaczków", gdzie dwa zabawne kurczaczki przybliżyły nam tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. We wtorek wykonaliśmy zadanie od wesołych kurczaczków i piekliśmy "zistę", czyli babkę wielkanocną. W środę braliśmy udział w uroczystym śniadaniu wielkanocnym, a tuż po nim szukaliśmy w ogrodzie jajeczek, które ukrył dla nas Zajączek. W piątek mogliśmy zobaczyć występ Jarzębinek z okazji nadchodzących świąt! 

Kwiecień I tydzień

Tematyka tygodnia: Na wiejskim podwórku

 

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk, podczas którego dwa krasnoludki zaprosiły dzieci do "Niezwykłej misji Krasnala Dobroduszka", odwiedzając wybrane miasta Polski. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci.

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o zwierzętach hodowlanych. Utrwalaliśmy ich nazwy, rozwiązywaliśmy zagadki słowne i słuchowe. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt oraz w jakim celu są hodowane. Wiemy jak nazywają się ich domy, "dzieci" i "rodzice". Sporą atrakcją było dojenie krowy.

Utrwalaliśmy przeliczanie w zakresie 3-4, pojęcia mały, duży, średni, wykonywaliśmy matematyczne zadania wg polecenia.

W tym tygodniu dużo tańczyliśmy, uwrażliwiając poczucie rytmu. Przygotowywaliśmy się już do świąt, przygotowując wielkanocną niespodziankę.

Odwiedziła nas pani z biblioteki, czytając książkę o kolorach tęczy.

W tym tygodniu swoje 3 urodzinki obchodziła Natalka. Jeszcze raz życzymy naszej koleżance wszystkiego najlepszego!kiss