Pani Magdalena Włodarczyk
Pani Agnieszka Wojtasik-Bojarska
   

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielem  
                                                  w każdy piątek od 12.30-13.00
              
                                                  nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029            


 Godziny specjalistów


 

 

 

                                                                           

 

                                                                                      Tydzień III

Tematyka tygodnia: Muzyka jest wśród nas.

Długo oczekiwany tydzień nadszedł, pojechaliśmy na wycieczkę do Przybynowa, zwiedzaliśmy mini skansen, dzieci zobaczyły jak dawniej mieszkali ludzie na wsi, samodzielnie uczyły się doić krowę, ubijaliśmy masło, które zjedliśmy wraz z pysznym chlebkiem. Zwiedziliśmy mini zoo ze zwierzątkami, byliśmy w kurniku zobaczyć czy są świeże jajka:). Zjedliśmy pyszną zupę pomidorową oraz słodką watę cukrową.  W kolejnym dniu wybraliśmy się na ciekawe zajęcia do biblioteki, pogoda nam dopisała więc przy okazji zrobiliśmy spacer. Cały tydzień rozmawialiśmy o muzyce, śpiewaliśmy piosenki, zapoznaliśmy się z instrumentami muzycznymi. 

 

                                                                                       Tydzień II

Tematyka tygodnia: W gospodarstwie

 

Rozmawialiśmy o zwierzętach mieszkających w gospodarstwie, stworzyliśmy swoją makietę krowy, każde dziecko mogło wczuć się w rolę i wydoić naszą krówkę, później ze smakiem wypiliśmy mleko prosto od krowy:). Rozmawialiśmy również o pracy rolnika oraz jak dawniej gospodynie piekły chleb. Wraz z paniami dzieci przygotowały i upiekły swój własny chlebek i z apetytem go zjadły. Pogoda dopisywała więc korzystaliśmy z niej. 

                                                                                    Tydzień IV           

Tematyka tygodnia:  Jestem Polakiem i Europejczykiem 

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszym kraju. Dowiedzieliśmy się czym różni się miasto od wsi. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, hymn, godło. Dowiedzieliśmy się jak powstało państwo polskie. Dzieci wykonały flagę Polski. Obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Tańca". 

                                                                               Tydzień III

Tematyka tygodnia: Dbamy o ziemię

Cały tydzień rozmawialiśmy o naszej planecie Ziemi. Przypomnieliśmy sobie o dbaniu o czystość, segregowaniu śmieci. Był dzień wody, przeprowadzaliśmy liczne doświadczenia z wodą, był również dzień powietrza, w którym również bawiliśmy się w małych ekspertów wiedzy o powietrzu. Wykonaliśmy pracę plastyczną  "Nasza planeta ziemia". 

         

                                                                                                                                                                                                                                                               Tydzień II

Tematyka tygodnia:    Wiosna w ogrodzie

 

Dzieci utrwaliły nazwy wiosennych kwiatów, które towarzyszyły nam podczas działań matematycznych. Wykonaliśmy pracę plastyczną "Wiosenny kwiat". Nauczyliśmy się piosenki "W naszym ogródeczku". Dzieci przypomniały sobie czego potrzebują do życia rośliny i jak należy o nie dbać. Zapoznaliśmy się również z nazwami i wyglądem wiosennych warzyw oraz przypomnieliśmy sobie, że powinniśmy się zdrowo odżywiać. Byliśmy na przedstawieniu "Dorotka po drugiej stronie tęczy", na wiosennym spacerze, jak co miesiąc odwiedziła nas Pani z biblioteki, która czytała dla nas książki. 

 

 

                                         

                                                                                Tydzień I

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

 

Oczekiwaliśmy tego tygodnia z niecierpliwością, poznaliśmy tradycje wielkanocne, ozdabialiśmy jajeczka według pomysłów dzieci, robiliśmy babkę wielkanocną, którą ze smakiem zjedliśmy w środę podczas  uroczystego śniadania wielkanocnego.
Po śniadanku dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego na poszukiwanie jajek wielkanocnych, radości nie było końca:).

W przedszkolu odbył się wielki dzień sportu, wraz ze Sportynką wykonaliśmy gimnastykę- rozgrzewkę oraz bawiliśmy się świetnie przy muzyce. 

 

                                                                                     

                                      

                                                                   Tydzień IV

Tematyka tygodnia: W gospodarstwie.

 

Zapoznaliśmy się ze znaczenia słowa - gospodarstwo. Rozmawialiśmy o tym, kto ma rodzinę na wsi. Poznaliśmy zwierzęta, które mieszkają na wsi, słuchaliśmy jakie one wydają dźwięki. Dzieci dowiedziały się, że jajka pochodzą od kury a dopiero później trafiają do sklepów:).  Bawiliśmy się w zabawy ruchowo - naśladowcze, wcielając się w postaci różnych wiejskich zwierzątek. Oczywiście jak codziennie bawiliśmy się z językiem angielski. Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych posadziliśmy rzeżuchę, o którą dziennie dbamy. 

                                  Tydzień III

Tematyka tygodnia: Nadchodzi wiosna.

 

Nareszcie doczekaliśmy się nadejścia wiosny, wspólnie z przedszkolakami pożegnaliśmy zimę i  powitaliśmy panią wiosnę, przygotowaliśmy gaiki, śpiewaliśmy piosenki. Nauczyliśmy się piosenki "Maszeruje wiosna", ćwiczyliśmy pamięć. Wykonaliśmy pracę plastyczną - bocian.  Wiosna wysłała do nas list z prośbą o pomoc, przedszkolaki wykonywały zadania spełniając prośbę wiosny. 

       

    Tydzień II

Tematyka tygodnia: W marcu jak w garncu.

 

Oczekiwaliśmy na przyjście wiosny, obserwowaliśmy pogodę szukając  pierwszych oznak wiosny. Zapoznaliśmy się ze zjawiskami atmosferycznymi, które są charakterystyczne dla miesiąca marca. Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Kształtowaliśmy słuch muzyczny i pamięć podczas słuchania piosenek. Podczas zabaw muzycznych  układaliśmy melodię do krótkich rymowanek, przysłów, wierszyków. 

 

                                                              

   Tydzień I

Tematyka tygodnia: Dbamy o zdrowie na przedwiośniu.

 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać, dbać o higienę, uprawiać sport.  Mieliśmy dzień dentysty, wykonaliśmy pracę plastyczną "ząbek", "Jeżyki" bawiły się w dentystę, przypomniały sobie jak należy prawidłowo dbać o jamę ustną i o ząbki.  Tydzień był wypełniony ogromną dawką ruchu zarówno w sali przedszkolnej jak i na świeżym powietrzu. 

d