Pani Sandra Toporek i Pani Agnieszka Wojtasik-Bojarska

• konsultacje telefoniczne z nauczycielem
                                                  w każdy piątek od 12.30-13.00

nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

Godziny specjalistów

IV TYDZIEŃ

Tematyka tygodnia: "Jesień w sadzie"

W tym tygodniu jeżyki zapoznały się z  wierszykiem  "Wpadła gruszka do fartuszka' a tym samym starały się uczyć wiersza na pamięć, przeliczały w zakresie do dwóch, rozróżniały i nazywały owoce rosnące w Polsce - nabywały umiejętności przeliczania 1-2.  Wypełniały kontur gruszki przy pomocy plasteliny. Rozpoznawały również owoce za pomocą rożnych zmysłów takich jak: zmysł dotyku ,wzroku, smaku.

W międzyczasie odbył się "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" w którym to dzieci bawiły się przy użyciu chusty animacyjnej, balonu, który sobie podawały w rytm muzyki oraz uczestniczyły w rożnych zabawach związanych z tańcem.

23.09 odbyło się również oficjalne pożegnanie lata a przywitanie jesieni poprzez przedstawienie krótkiej bajki na podstawie L. Krzemienieckiej przez personel przedszkola " O gościach co nie chcieli przyjść na ucztę" gdzie główną rolę grał krasnal Hałabała, Pani Jesień, Pani Lato oraz ptaki odlatujące na zimę.

III TYDZIEŃ

Tematyka tygodnia : Jesień w parku i w lesie"

W tym tygodniu powoli wprowadzamy się tematykę jesieni, która do nas idzie wielkimi krokami. Dzieci zapoznały  się  z kształtami, wyglądem drzew oraz ich owoców(kasztanowiec, dąb, klon). Jeżyki uczyły się piosenki pt. " Pada deszczyk, pada deszczyk", wykonały kartę pracy, w której kolorowały sylwetę liścia kasztanowca oraz jego owocu czyli kasztana. Dzieci użyły kolorów takich jak zielony, pomarańczowy, żółty, czerwony, złoty. Porównywały również liście drzew liściastych od iglastych, odbijały umoczoną w zielonej farbie swoje dłonie na kartce papieru po wysuszeniu pracy oraz ich wycięciu w celu utworzenia na tablicy w naszej sali pięknego drzewka iglastego.

W międzyczasie odbył się międzynarodowy "Dzień Kropki". Podczas którego dzieci poznały historię Vastii, która dzięki swojej twórczej kropki stała się artystką. Bawiliśmy się kropkami- pomponikami, które dzieci za pomocą klamerki wkładały do pudelek przy tym utrwalały nazwy kolorów. Stawiały piękne, twórcze kropki na tablicy interaktywnej, tworzyły obrazek przy pomocy kolorowych guziczków a w tym dzieci doskonaliły trening małej rączki i wiele innych kropkowych zabaw. Kolejnym dniem atrakcji był "Dzień Fryzjera a co za tym idzie dzień szałowych fryzur. W tym dniu dzieci poznały pracę  Fryzjera. Dowiedziały się jakich narzędzi musi użyć i jakie są potrzebne przy tej pracy. Dzieci świetnie się bawiły.

I i II TYDZIEŃ

Drodzy Rodzice!

Tematyką mijających tygodni w grupie" Jeżyki" było: Poznajemy nasze przedszkole i Bezpieczna droga do przedszkola. Najmłodsza grupa "Jeżyków" dzielnie znosiła pierwsze dni w przedszkolu poznając nowe otoczenie jakim jest przedszkole. Maluszki chętnie sięgają po zabawki i uczestniczą w proponowanych zabawach integracyjnych. Dzieci zapoznały się z zasadami przejścia przez ulicę, z zawodem policjanta a w międzyczasie obchodziliśmy 3 urodzinki koleżanki z grupy, "Dzień dobrych wiadomości" oraz odbyły się pierwsze zajęcia z rytmiki.