OGŁOSZENIA

smile

PROPOZYCJA WYPOSAŻENIA:

  • kapcie na twardej podeszwie (najlepiej zapinane na „rzepy”),
  • do powieszenia w szatni worek (do przebrania ubrania),
  • w słoneczne i upalne dni – nakrycie głowy,
  • paczka chusteczek higienicznych i nawilżających na semestr,
  • ryzę papieru ksero,
  • zeszyt na religię,
  • słodycze z okazji urodzin dziecka.
  • smile

WYDARZENIA

V TYDZIEŃ

WARZYWA POZNAJEMY I Z HAŁABAŁĄ ZE SMAKIEM KOSZTUJEMY 

W ostatni tydzień września poprzez zabawy integracyjne z muzyką i smaczny poczęstunek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W tematyce tygodnia dominowała tematyka warzyw jako źródła witamin. Pogoda sprzyjała spacerom i zabawom w ogrodzie. Mogliśmy uporządkować teren w okolicy przedszkola w ramach akcji Sprzątanie Świata. Z okazji Dnia Głośnego Czytania słuchaliśmy opowiadania pt. "Wędrówki Małego Kasztanka" autorstwa Doroty Kluski.

Okazując wdzięczność medykom wykonaliśmy wspólny plakat, który znajduje się na ogrodzeniu przedszkola. Uczestnicząc w zabawach z matą do kodowania poznaliśmy cyfrę 1.

Wspaniale bawiliśmy się przy piosenkach: "Rolnik sam w dolinie", "Cebulka", "Na marchewki urodziny". 

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA OBCHODZIMY

Tydzień pełen niespodzianek, a to za sprawą naszego święta „Dnia Przedszkolaka”. Krasnal Hałabała z naszymi Paniami zaprosił kochane „Jagódki” do uczczenia święta wspaniałymi zabawami z kolorowymi laserami.  W ruch poszły balony, piłki, obręcze, szarfy a nawet worki. „Jagódki” zostały obsypane prezentami. Powitaliśmy nową porę roku – jesień, a owoce stały się tematem wiodącym naszych zajęć. Poznawaliśmy je podczas zabaw dydaktycznych, segregowaliśmy je podczas zajęć matematycznych, a następnie malowaliśmy, wyklejaliśmy i lepiliśmy z plasteliny podczas zajęć plastycznych. Jesienna pogoda sprzyjała spacerom i zabawom w ogrodzie.


III TYDZIEŃ

 Z HAŁABAŁĄ MAŁYM OZNAK JESIENI SZUKAMY

Z Krasnalem Hałabałą podczas spaceru i zabaw w ogrodzie szukaliśmy oznak jesieni. Do kącika przyrody nazbieraliśmy dużo listków oraz żołędzi i kasztanów. Zgromadzone jesienne skarby bardzo ucieszyły Krasnalka. Wspólnie segregowaliśmy je wg gatunku. Segregowaliśmy również śmieci do kolorowych worków z Eko-Pingwinkiem:

Eko-Pingwinek segreguje śmieci,

żeby powstały zabawki dla dzieci...

Zielony kolor to szkło,

żółty kolor plastiki, plastiki.

Niebieski kolor pa pa pa papier,

czarny kolor inne śmieciki. 

Z okazji Dnia Kropki - Kropka pojawiła się na naszych ubrankach i we wszystkich obszarach naszych działań: ruchowych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, językowych, przyrodniczych, a także podczas zabaw z kropkami na macie do kodowania. 


II TYDZIEŃ

Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ O BEZPIECZEŃSTWO DBAMY

Do przedszkola co dzień rano

idę przez ulicę z mamą.

Droga wcale nie jest łatwa

bo na skrzyżowaniu światła.

Czerwone światło stój! Zielone światło idź!

Na żółtym świetle zawsze czekaj, tak już musi być.

Słowami piosenki Krasnal Hałabała wprowadził nas w tematykę bezpieczeństwa. Poznawaliśmy sygnalizację świetlną, oraz niektóre znaki drogowe. Zasady bezpieczeństwa utrwalaliśmy podczas zabaw z makietą miasta i samochodami. Poznaliśmy pracę policjanta i odnowiliśmy Klub Sznupka. W Dniu Dobrych Wiadomości przekazaliśmy Rodzicom dobre wieści o Przedszkolakach. 

 


I TYDZIEŃ

KRASNAL HAŁABAŁA WOŁA JAGÓDECZKI DO PRZEDSZKOLA

    Wspaniale było się spotkać w przedszkolu 1 września z Krasnalem Hałabałą, z koleżankami i kolegami oraz paniami. Na powitanie wykonaliśmy portret naszego patrona. Jak na grupę „Jagódek” przystało malowaliśmy również gałązki jagódek i śpiewaliśmy piosenkę "Jesteśmy Jagódki". Ustaliliśmy Kontrakt Przedszkolaka - regulamin grupy, aby radośnie spędzać ze sobą czas. Integrowaliśmy się poprzez zabawy ruchowe przy piosenkach wg metody Dyscyplina bez nakazów. Czas zabawy swobodnej spędziliśmy w ogrodzie i w sali przedszkolnej.