WYDARZENIA

V TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ CIEKAWYM TRADYCJE ŚLĄSKIE POZNAMY

Z Krasnalem Hałabałą i Wróżką tydzień zaczęliśmy od zabaw andrzejkowych, które sprawiły nam wiele radości. Następnie z ciekawością i wirtualnie zwiedzaliśmy podziemia kopalni, poznając pracę górników. Nasze wiadomości podsumowaliśmy na spotkaniu z panem Tomkiem - przewodnikiem kopalni. Z wdzięczności za ich ciężką pracę przygotowaliśmy piosenkę „Idzie górnik drogą” i taniec „Poszło dziewczę”. Kopalnie i górnika przedstawialiśmy różnymi technikami plastycznymi. Kosztowaliśmy popcorn podczas seansu filmowego z Bolkiem i Lolkiem oraz z górnikami. Podczas posiłków mieliśmy okazję spożywać śląskie potrawy, a sami próbowaliśmy upiec chleb i zrobić śląskie kluski. Teraz z utęsknieniem czekamy na Świętego Mikołaja z tej okazji pięknie ustroiliśmy już choinkę w naszej sali.

IV TYDZIEŃ

DZIEŃ I NOC - Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA OBCHODZIMY

Z Krasnalem Hałabałą podczas zabaw badawczych z globusem, latarką i laserami poznawaliśmy zjawisko dnia i nocy. Z pomocą obrazków omawialiśmy czynności związane z dniem oraz koniecznością odpoczynku podczas snu nocą. Przeliczając gwiazdy poznaliśmy cyfrę 3. Poprzez zabawy z wizytówkami i alfabetem poznaliśmy litery „C,c”.  Świętując „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” omawialiśmy nasze prawa. Za pomocą wagi szalkowej równoważyliśmy prawa i obowiązki. Wykonaliśmy piękne plakaty na temat „Prawa nas chronią”. Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” świętowaliśmy urodziny naszego kochanego Misiaczka Ślązaczka w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Wykonaliśmy wspaniałe misie papierowe i dzielnie pokonywaliśmy misiowy tor zabaw.

 

III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY JESIENIĄ CZĘSTO OPADY DESZCZU MAMY

Z Krasnalkiem wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Skąd się bierze deszcz?” a następnie wykonaliśmy deszcz i chmury w pracach plastycznych: wycinając nożyczkami z papieru, malując farbami  oraz na kartkach - chlapiąc chmury spryskiwaczem. Z papieru wykonaliśmy kolorowe parasole, a na co dzień bawiliśmy się z przedszkolnymi parasolkami. Wykonaliśmy kilka zabaw badawczych z wodą i wiemy, że dla całego świata jest bardzo cenna. W matematyce utrwalaliśmy pojęcia: duży, mały, średni. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „C,c”. Słuchaliśmy wiele opowiadań i bajek w ramach projektu „Mały miś w świecie literatury”, a z Krasnalem Hałabałą poznaliśmy przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze” w ramach projektu „Oto Hałabała zna go Polska cała”. „Dzień Tolerancji” przypomniał nam o szacunku do innych, a "Dzień Kredki" sprawił, że dzień był bardzo kolorowy pomimo deszczu za oknem. 

ZABAWA BADAWCZA - film 

ZABAWA Z PARASOLAMI - film

JESIENNA SREBRZYSTA SŁOTA BP - film 

I i II TYDZIEŃ

              JESTEŚMY POLAKAMI I POLSKĘ NASZ KRAJ KOCHAMY 

Nasz kraj poznawaliśmy z Krasnalem Hałabałą oraz literackim misiem (Moduł: Opowiem wam o Polsce) podróżując po mapie Polski. Poznaliśmy symbole Polski. Uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji MEiN "Szkoła do Hymnu". Recytowaliśmy wiersz W.Belzy "Katechizm polskiego dziecka". Przedstawiliśmy układ taneczny z flagami i pomponami. Utrwaliliśmy cyfrę 2 i poznaliśmy figurę geometryczną – prostokąt. Poznaliśmy zasady gry dydaktycznej podczas ogólnopolskiego "Turnieju wiedzy o Polsce". Poprzez zabawy z wizytówkami i alfabetem poznaliśmy litery „B,b”. Tydzień zakończyliśmy bajecznie. Z okazji „Dnia Postaci z Bajek” uczestniczyliśmy w warsztatach z panem Mateuszem oraz pokonywaliśmy tor bajkowy z naszym paniami. "Dzień zdrowego śniadania" był okazją do komponowania i kosztowania zdrowych kanapek.

HYMN POLSKI - filmik

WIERSZ - filmik

UKŁAD TANECZNY - filmik