smile

WYDARZENIA 

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ O ZDROWIE DBAMY 

Tematykę zdrowia realizowaliśmy w ramach programu edukacyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej „Klub Zdrowego Przedszkolaka”. Zajęliśmy się: zdrowym odżywaniem, aktywnością fizyczną, higieną osobistą, wirusami i szczepieniami, oraz czystością powietrza. Zabawy z „Teatrem Pudło” doskonale utrwaliliśmy zdobyte wiadomości. Z dużym zainteresowaniem wykonywaliśmy eksperymenty w „W laboratorium wody”.

GIMNASTYKA - filmik

POGOŃ WIRUSA (ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE) - filmik

EKSPERYMENTY - filmik

 

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM WIOSNĘ WITAMY 

Wiosnę witaliśmy kolorowymi skarpetami i kolorowym korowodem ustrojonym gaikami. Wykonawcy wspaniałych prac zostali nagrodzeni. A sam Krasnal Hałabała wybrał się z nami do ogrodu przedszkolnego szukając zwiastunów wiosny (ogólnopolski projekt Oto Hałabała zna go Polska cała). Wiosenna pogoda sprzyjała spacerom nad staw do parku i podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Wiosnę przedstawialiśmy w pracach plastycznych i w zabawie tanecznej ze wstęgami. W kąciku przyrody pięknie zakwitły kwiaty wiosenne, o które dbamy podlewając je. „Dzień Wody” był okazją  do zastanowienia się nad rolą wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Aktywnie uczestniczyliśmy w zabawach badawczych z wodą. Z okazji „Dnia Gofra” wykonaliśmy smaczne prace plastyczne kolorując gofra i wylepiając z plasteliny ulubione dodatki. W zabawach utrwaliliśmy poznane cyfry 1-6 oraz poznaliśmy litery „K,k”.

WIOSNA (M.Kluza) - filmik

 

II TYDZIEŃ

HAŁABAŁO PRZEDWIOŚNIE MAMY I O ZDROWIE DBAMY 

Do tematyki zdrowia zaprosił nas Krasnal Hałabała , który przypominał nam o codziennej higienie. Piramida zdrowia przedstawiła nam jak ważny w zdrowiu jest ruch i zdrowe odżywianie. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Szczególnie kiedy obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Słońca” przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej, a żółty kolor dodawał dzieciom pozytywnej energii. Wykonane w domu gaiki i w przedszkolu Marzanny sprawiły, że przedwiośnie nabrało wiele kolorów. „Dzień Matematyki” był okazją do utrwalenie znajomości cyfr i figur geometrycznych w zabawach przy piosenkach „Matematyka” i „Geometryczny wąż”. Poznaliśmy litery alfabetu "J,j".

MATEMATYKA (Bliżej Przedszkola) - filmik

GEOMETRYCZNY WĄŻ (Bliżej Przedszkola) - filmik

I TYDZIEŃ

KRASNALKU PRZYSŁOWIE ZNAMY "W MARCU JAK W GARNCU" 

„Dzień Dentysty” był okazją do zapoznania z kolejnym zawodem oraz zwróceniem uwagi na częste szczotkowanie zębów w celu uniknięcia próchnicy.  Z okazji „Dnia Kobiet” przygotowaliśmy wierszyk oraz upominki dla pań pracujących w przedszkolu oraz naszych mam. „W marcu jak w garncu” nawet krasnal Hałabała zauważył, że pogoda była bardzo zmienna. Aby się nie przeziębić należało pamiętać o odpowiednim stroju: lżejszym w ciepłe dni i cieplejszym w chłodne. Poznaliśmy różne zjawiska pogody i ich symbole gotując zupę marcową. Przysłowie odzwierciedliliśmy w pracach plastycznych oraz w programowaniu trasy dla robota Ozobota. Poznaliśmy cyfrę 6 oraz litery „J,j”. Oznak przedwiośnia poszukiwaliśmy w ogrodzie przedszkolnym.

 

Dzień Kobiet - filmik