JARZĘBINKI ŚPIEWAJĄCO ŻYCZĄ WESOŁYCH ŚWIĄT:

- kliknij w zdjęcie

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

W minionym tygodniu wróciliśmy do tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, o przygotowaniach do świąt w naszych domach, o tym w jaki sposób wygląda wigilijna wieczerza. Wykonaliśmy ozdoby na choinki. Każdego dnia śpiewaliśmy kolędy.

Powitaliśmy Zimę :) Z tej okazji odwiedziła nas Elza i Olaf :) Jednak najlepszą niespodzianką było to, że Pani Zima w pierwszy dzień zimy obdarowała nas śniegiem i dzięki temu mogliśmy się oddać białemu szaleństwu w naszym ogrodzie:):):)

Wykonaliśmy zadanie grudniowe z projektu: "Oto Hałabała, zna go Polska cała", poznaliśmy opowiadanie, pt.: "O tym, jak krasnal na wesele do baby Saby poszedł, i o bukiecie szczęścia". Wiemy jak wygląda bukiet szczęścia czyli jemioła, co to za roślina oraz jaką ma symbolikę w tradycji ludowej.

Meldujemy wykonanie III Modułu z projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - "Opowiem Wam o Polsce":)

JARZĘBINKI W ŚWIĄTECZNEJ ODSŁONIE ŻYCZĄ

WIELU RADOŚCI NA TE ŚWIĘTA;)

 

ZAŚPIEWAJMY RAZEM:

- kliknij w zdjęcie

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ZIMA TUŻ, TUŻ...

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ GUZIKA. Okazuje się, że niepozorny guziczek może zainspirować dzieci do wielu kreatywnych zabaw. Utrwaliliśmy liczbę i cyfrę 8. Rozmawialiśmy o charakterystycznych cechach Zimy.

W oczekiwaniu na zimę przygotowywaliśmy się do występu z okazji Jasełek oraz przygotowaliśmy świąteczne upominki dla naszych bliskich. A oto efekty naszej pracy:

- kliknij w obrazek

- kliknij w obrazek

- kliknij w obrazek

- kliknij w obrazek

- kliknij w obrazek

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

W tym tygodniu odwiedził nas bardzo miły gość, którego kochają wszystkie dzieci na świecie, a był nim oczywiście MIKOŁAJ. Obdarował nas pięknymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy:):):) Przez cały tydzień był on głównym bohaterem naszych spotkań:)

Rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące zbliżającej się pory roku, którą jest ZIMA. Niezwykle ucieszył nas śnieg, który prószył całą noc z czwartku na piątek i dzięki temu mogliśmy się oddać zimowym zabawom na śniegu i oczywiście ulepiliśmy bałwana:)

Intensywnie przygotowywaliśmy się do naszego bożonarodzeniowego występu, ale o tym póki co cicho sza ... ;)

 

CZEKAMY NA MIKOŁAJA

- kliknij w obrazek

CZEKAMY NA MIKOŁAJA

- kliknij w obrazek

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

- kliknij w obrazek

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

TAM, GDZIE ROSŁY PAPROCIE.

Przez cały tydzień z Hałabałom "rajzowalimy i śląski region poznawalimy". Przyjrzeliśmy się "naszymu placowi na zimi" - czyli miastu, w którym żyjemy. Poznaliśmy herb Katowic oraz najbardziej charakterystyczne miejsca w Katowicach. Nie zabrakło tańców i pieśni, pochodzących z tego regionu. Upiekliśmy chleb i uturlaliśmy kluski śląskie. Wzięliśmy udział w spotkaniu z przewodnikiem po kopalni Guido w Zabrzu oraz spotkaniu z "ludźmi ze Śląska";) Wiemy jak wygląda ciężka praca górnika i skąd się wziął węgiel. Bardzo ucieszyło nas to, że węgiel powstał w czasie, kiedy żyły nasze ukochane dinozaury ;) Poznaliśmy roboczy i galowy strój górnika oraz strój codzienny i uroczysty jego "baby" ;).

We wtorek uczestniczyliśmy w zabawach andrzejkowych.

Utrwaliliśmy kolejną liter alfabetu "J, j". Nasz kolega Jaś został królem wielkiej litery J.

W piątek w końcu wyszło słońce i z wielką ochotą odwiedziliśmy nasz ogród:)

Rozpoczęliśmy przygotowania na przybycie Mikołaja i świąt, i ubraliśmy choinkę:)