CZERWIEC


TYDZIEŃ V
TEMAT KOMPLEKSOWY:

JEDZIEMY NA WAKACJE

CZERWIEC


TYDZIEŃ IV
TEMAT KOMPLEKSOWY:

WAKACJE TUŻ, TUŻ...

20 czerwca z całą przedszkolną społecznością spakowaliśmy walizki i powitaliśmy LATO. Przywitało nas słoneczko, czekały lody, lemoniada i deszczownia. Było radośnie i kolorowo:):):)

W czwartek święto obchodzili wszyscy tatusiowie. Wykonaliśmy dla nich piękne książeczki.

Mówią, że to co dobre szybko się kończy... W piątek pożegnaliśmy nasze koleżanki i naszych kolegów, którzy od września pójdą do szkoły. To był bardzo wzruszający czas.

Dziękujemy Wam przyjaciele za ten wspólnie spędzony czas pod okiem Hałabały :) Będziemy Was zawsze ciepło wspominać i wyczekiwać odwiedzin :):):) Do zobaczenia!:):):)

CZERWIEC


TYDZIEŃ III
TEMAT KOMPLEKSOWY:

MUZYKA WOKÓŁ NAS.

To był bardzo krótki tydzień, jednak pełen wytężonej pracy nad przygotowaniami do naszego już ostatniego wspólnego występu - POŻEGNANIA SZEŚCIOLATKÓW. I choć czasu było niewiele to udało nam się odbyć wirtualną wizytę w filharmonii i poznać jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Fryderyka Chopina.

CZERWIEC


TYDZIEŃ II
TEMAT KOMPLEKSOWY:

ZABAWY BADAWCZE.

Jarzębinki uwielbiają eksperymentować i badać otaczającą nas rzeczywistość. To był tydzień wielu ciekawych doświadczeń: sprawdzaliśmy właściwości drożdży, założyliśmy "plantację" kryształów;), wywołaliśmy wybuch wulkanu, niektórym z nas udało się zamknąć "bańkę w bańce" i każdy z nas już wie jaką moc mają magnesy ;)

W czwartek obchodziliśmy DZIEŃ PRZYJACIELA. Każdy z nas ma w grupie jakąś bratnią duszę i wie, że zawsze może na nią liczyć :)

Gratulujemy Zuzi i Lence zdobycia wyróżnień w konkursie plastycznym "Moja Rodzina". Brawo Dziewczynki:):):)

 

CZERWIEC


TYDZIEŃ I
TEMAT KOMPLEKSOWY:

DZIECI ŚWIATA.

Nie patrz na to i (jo) w jakim kraju
Jaki kolor i (jo) dzieci mają
I jak piszą na tablicy
To naprawdę się nie liczy!
 
Przecież wszędzie i (jo) każda mama
Każdy tata i (jo) chce tak samo
Żeby dziś na całym świecie
Mogły żyć szczęśliwe dzieci.
 
WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ! Robimy codziennie wszystko, aby każdy dzień w przedszkolu Krasnala Hałabały był dla dzieci radosnym przeżyciem. W Międzynarodowym Dniu Dziecka ta radość była wszechobecna, ponieważ na dzieci czekało wiele fantastycznych niespodzianek: "KACZKA DZIWACZKA" - pełne humoru przedstawienie w wykonaniu personelu przedszkola, gigantyczne bańki, łowienie piłeczek siatkami na motyle, ścieżka sensoryczna, gra chodnikowa, kółko i krzyżyk, fotobudka, tor przeszkód, malowanie na strechu, lody i torciki galaretkowe zrobione przez najlepszą cukierniczkę świata oraz DMUCHAŃCE, które były "gwiazdą programu" :).
31.05.2022 r. wzięliśmy udział w sanepidowskiej akcji "TYTOŃ - zagrożenie dla środowiska. Przygotowaliśmy ulotki, plakaty, hasło tegorocznej akcji. Wszystko po to, aby uświadomić dzieci jak wielkim zagrożeniem dla ludzi i środowiska jest palenie papierosów.
To już ostatni miesiąc naszego udziału w projekcie: "Oto Hałabała zna go Polska cała". Wysłuchaliśmy opowiadania "O słowiku, o gniewie i o kalinowym krzewie", następnie słuchaliśmy śpiewu słowika oraz kosa. Stworzyliśmy ilustracje do opowiadania. Dodatkowo wykonaliśmy zadanie z kodowania w roli głównej z Hałabałą:)
 
- kliknij w obrazek i obejrzyj naszą galerię prac
z realizacji ostatniego zadania:)