V Tydzień

Tematyka tygodnia: Karnawał

Nadszedł długo wyczekiwany czas. Dzieci kształtowały umiejętność wypowiedzi na temat tego, kim będą podczas balu. Zapoznaliśmy się z piosenką "Bal moich lalek". Wcielaliśmy się w aktorów w czasie słuchania opowiadania D. Kossakowskiej "Bal lalek", używając kukiełek i inscenizując wiersz. Wykonaliśmy pracę plastyczną "Kolorowe balony" przy użyciu farb i pędzli - rozwijanie wyobraźni. Przygotowaliśmy i ozdabialiśmy maski karnawałowe, w których tańczyliśmy do piosenek. A co najważniejsze, odbył się bal karnawałowy, na którym były wspólne zabawy i tańce: wyzwalanie radości ze wspólnej zabawy, wdrażanie do właściwego zachowania się podczas uroczystości.

         

III Tydzień

Tematyka tygodnia: Bezpieczne zabawy na śniegu.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimie i o bezpiecznych zabawach na śniegu. Niestety pogoda za oknem nie była zimowa i nie widzieliśmy białego puchu, dlatego też stworzyliśmy sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej oraz oleju:). Dzieci zapoznały się z figurą przestrzenną - kulą. Układaliśmy bałwanka z figur geometrycznych - kół, określaliśmy wielkości elementów. Dzieci układały rytmy matematyczne z sylwet bałwanków. Przypomnieliśmy sobie poznane piosenki zimowe.

 

 

                                                                                  IV Tydzień

Tematyka tygodnia: Coś z niczego

W minionym tygodniu omawialiśmy temat makulatury, zapoznaliśmy się ze znaczeniem słowa "recykling". Robiliśmy konfetti  z niepotrzebnych kawałków papieru  - cięcie makulatury przy użyciu nożyczek.  Dzieci budowały dom z tekturowych pudełek o rożnej wielkości - zabawy w konstruowanie. Przypomnieliśmy sobie o potrzebie segregacji śmieci do odpowiednich kolorów koszy.  Dzieci rysowały i malowały rozwijając wyobraźnię i motorykę małą. Ćwiczyliśmy koordynację ruchową biorąc udział w grupowej olimpiadzie sportowej.

 

 

  II Tydzień

Tematyka tygodnia: Kosmos

W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę kosmosu, dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych poznając planety. Tworzyliśmy rakietę z klocków oraz z  figur geometrycznych. Uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych "Lecimy w kosmos", "Gwiazdki", "Wesołe planety". Wykonaliśmy pracę plastyczną "Planety".

 

Tydzień I

Tematyka tygodnia: Zwierzęta egzotyczne

Tematem przewodnim tygodnia były zwierzęta egzotyczne, dzieci zapoznały się z ich nazwami oraz zwyczajami, poznały odgłosy jakie wydają. Było wiele zabaw ruchowych i naśladowczych, kolorowanie obrazów zwierząt. Wykonaliśmy pracę plastyczną: ułożenie puzzli sylwety lwa oraz przyklejenie jej na kartkę. Układaliśmy zwierzęta z figur geometrycznych, przypomnieliśmy sobie nazwy kolorów oraz nazwy figur. Słuchaliśmy piosenek z filmu "Akademia Pana Kleksa" . Nabywaliśmy umiejętności naśladowania ruchem zachowania wybranych zwierząt. Dzieci liczyły sylwety słoni, przypomniały sobie pojęcia: mniejszy, większy, taki sam.