Tydzień IV

Tematyka tygodnia: Jestem Polakiem i Europejczykiem

"Od morza, aż do tatr to Polska, to mój świat..."- Przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszym kraju, wiemy jak wygląda na mapie, oglądaliśmy różne zdjęcia miast. Wiemy czy różni się miasto od wsi. Wykonaliśmy makietę miasta, ćwicząc precyzyjne kolorowanie i wycinanie. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, hymn i godło, wiemy, że należy je szanować. Przyjrzeliśmy się bliżej Warszawie, wiemy dlaczego jest to najważniejsze miasto w Polsce, poznaliśmy legendę o "Syrence warszawskiej". Sami mogliśmy być aktorami poznając legendę "O Lechu, Czechu i Rusie"- w ten sposób dowiedzieliśmy się jak powstało państwo Polskie. Śpiewaliśmy piosenkę o najdłuższej rzecze " Płynie Wisła płynie", wykonaliśmy flagę Polski, ćwicząc przy tym motorykę małą.

W piątek obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Tańca"- tego dnia nie zabrakło tańców. Na koniec wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn, zachowując przy tym właściwą postawę.

Tydzień III

Tematyka tygodnia: Nasza planeta-Ziemia

Grupa "Jabłuszek" w tym tygodniu zmieniła się w Ekopatrol! Cały tydzień rozmawialiśmy o tym co to jest ekologia, recykling i zastanawialiśmy się dlaczego jest to takie ważne. Odpowiedz na te zagadnienia odkrywaliśmy codziennie, we wtorek obchodziliśmy "Dzień wody", w środę "Dzień powietrza", a kulminacją tych działań były obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przedszkolaki wiedzą co należy robić, aby nasza planeta była "zdrowa". Udaliśmy się na spacer po osiedlu, by podziwiać jej piękno, słuchaliśmy oddechu Ziemi, wykonaliśmy planetę Ziemię utrwalając przy tym pracę naszych rąk poprzez wydzieranie i wycinanie.

Tydzień II

Tematyka tygodnia: Ruch to zdrowie!

Każdy przedszkolak dobrze wie, że w zdrowym ciele- zdrowy duch, dlatego ten tydzień rozpoczęliśmy od poświątecznego spalania kalorii- byliśmy na spacerze, gdzie przy okazji oglądaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Środa była dniem atrakcji, byliśmy w teatrze, a także świętowaliśmy Dzień Czekolady: oglądaliśmy film jak powstaje czekolada, dowiedzieliśmy się, że owoce kakaowca wcale nie są słodkie no i oczywiście nie mogło być inaczej- jedliśmy czekoladę!

W kolejnych dniach bawiliśmy się kolorowymi piłeczkami, które na różny sposób wykorzystaliśmy do zabaw. Na koniec tygodnia do muzyki tańczyliśmy i wykonywaliśmy różne ćwiczenia znajdujących się na kartach gimnastycznych.

Tydzień I

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

Tematyka wielkanocna towarzyszyła nam przez cały tydzień. Dzieci dowiedziały się czym jest święconka i co do niej wkładamy, piekły "zistę", czyli babkę wielkanocną (w ramach innowacji regionalnej). W środę wspólnie z wszystkimi przedszkolakami i paniami zjadły uroczyste świąteczne śniadanko, był nawet śmigus- dyngus, a później odszukały w ogrodzie ukrytych jajek, wykonując wcześniej zadania od zajączka. Utrwalaliśmy przeliczanie, cyfry, ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość.

Wszystkim "Jabłuszkom" i ich rodzinom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.