LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMATYKA TYGODNIA: ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

W tym tygodniu razem z naszymi przedszkolakami rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych, czyli takich, które nie mieszkają w naszym otoczeniu. Swoje naturalne środowisko mają daleko poza granicami Polski, w różnych częściach świata. Jednakże można zobaczyć takie zwierzęta, udając się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego. Dzieci miały okazję obejrzeć film o zwierzętach, uczestniczyć w wielu zabawach, wysłuchać wierszy, piosenek oraz wykonać pracę plastyczną. Grupa Jabłuszek rozwiązywała zagadki obrazkowe, słowne, słuchowe i naśladowała sposób poruszania się wybranych zwierząt.

W ramach realizacji śląskiej innowacji odbyło się spotkanie z tancerzami z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Kontynuując śląską innowację, obchodziliśmy we wtorek Szkubaczki, czyli tradycję darcia pierza.

Przedszkolaki zaznajomili się z tradycją śląską, oglądali różne pióra oraz mieli okazję uczestniczyć w skubaniu pierza, jednocześnie dowiedzieli się również, jak kiedyś pisano piórem.

W tym tygodniu Bruno obchodził swoje 5 urodzinki- raz jeszcze wszystkiego najlepszego dla solenizanta!

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ III

TEMATYKA TYGODNIA: KOSMOS

Kosmos, wszechświat, planety, gwiazdy, galaktyka, czarna dziura to wszystko wzbudza u dzieci ciekawość i zarazem ma w sobie coś magicznego i tajemniczego. W tym tygodniu zgłębialiśmy  wiedzę na ten temat. Poznawaliśmy sekrety i tajemnice, jakie kryją przed nami kosmiczne przestworza. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, ich nazw, wielkości oraz kolejności w Układzie Słonecznym.

Podczas obchodów „Tłustego Czwartku” dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Obejrzały film edukacyjny dotyczący tego słodkiego dnia, tworzyły własne pączki z papieru podczas pracy plastycznej.

Gdy nadeszła  pora podwieczorku, dzieci z wielkim apetytem zajadały się pączkami. Łasuchy prosiły o dokładkę.

  Na zakończenie tygodnia z okazji „Dnia Kota” odbyły się w przedszkolu „Kocie ostatki”. Nie zabrakło w tym dniu wspólnych tańców i zabaw z akcentem kota.  Wspólnie z całym przedszkolem, uczciliśmy ten dzień przebierając się za koty i kotki.Tego dnia uśmiech i szczęście towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

 

 

 

 

 

 

TYDZIEŃ II

TEMATYKA TYGODNIA: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

To był tydzień pełen pracy i emocji! Czekało nas wiele prób, ostatnie przygotowanie i środowy występ dla babć i dziadków. Na szczęści wszystko się udało! Babcie i dziadkowie z radością oglądały swoje wnuki, zachwycali się przygotowanymi przez nie prezentami! Z całego serca dziękujemy za każde miłe słowo i docenienie naszej pracy.

W czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, z tej okazji nie mogło być inaczej jak samodzielne przygotowanie pizzy. Zanim jednak to nastąpiło zadbaliśmy o higienę naszych rąk, zwracając uwagę dlaczego jest to takie ważne. W tym dniu poznaliśmy historię powstania pizzy, kraj z jakiego pochodzi, oglądaliśmy flagę Włoch, a także uczyliśmy się kilku zwrotów po włosku.

Piątek był Europejskim Dniem Numeru Alarmowego. Dzieci przypomniały sobie nr alarmowy, poznały sposób jego zapamiętania, utrwaliły informację czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Wraz z paniami brały udział w scenkach, które prezentowały zasadność dzwonienia na nr alarmowe oraz jakich informacji należy udzielić przez telefon. Zwieńczeniem działań była praca plastyczna.

W tym tygodniu Maciuś obchodził swoje 5 urodzinki- raz jeszcze wszystkiego najlepszego dla solenizanta!

TYDZIEŃ I

TEMATYKA TYGODNIA: KARNAWAŁ

 

W tym tygodniu trwały przygotowania do balu w naszym przedszkolu, jak i nasza tematyka prac oraz zabaw była temu poświęcona. Mówiliśmy o przebraniach, balach karnawałowych, tańcach i wspólnej zabawie. Wreszcie nadszedł dla nas ten upragniony i wyczekany dzień - PIĄTEK.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolaki mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolaki bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” i inne . Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały sale balowe. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Nad wszystkim czuwały nasze Panie -czyli Troskliwe misie.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!